yeni bir ilişkiye başlayacaklara tavsiyeler

ilişkiye başlamayı düşünüyorsanız vazgeçin, düşünmekle, istemekle, aramakla ilişkiye başlanmaz. ne zaman ki zaten bir ilişkinin içinde olduğunuzu fark ettiniz, işte o ilişkiye sarılın.
açık olun, en azından açık olmaya çalışın. size karşı da açık olunmasını isteyin.
mutsuz olduğunuzu hissettiğiniz ve elinizden geleni yaptığınıza vicdanen ikna olduğunuzda zaman, yürümüyorsa, yol verin. kırmayın, sizi kırmasına da izin vermeyin.
yaklaşık 8 milyar nüfuslu şu dünyada, tek bir kişi bile ben güvenilmezim, bana güvenme demez. bir zahmet süzgeçi çalıştırıp, onun kararını verecek olan bizzat sizsiniz. ama en azından insanları yaftalamadan önce ayna karşısından ak ayrılabildiğinizden emin olun.
hata yapabileceğinizi kabullenmeyi, özür dilemeyi öğrenin. bu vasıflardan yoksunsanız kimsenin başını yakmayın, yoksun olanla da kendi başınızı yakmayın.
saygısızlığı kabullenmeyin ama saygı göstermeyi de öğrenin.
en önemlisi de, bir öncekinin hatalarıyla bir sonrakini yargılamayın. farklı iki kişideki benzer konuşma, benzer davranışın aynı anlama çıkmayabileceğini, aynı amacı gütmeyebileceğini unutmayın. basit kural; anlamadığınızı sorun.
ilişkide finansal bağımsızlık oldukça önemlidir. ve benim için de aldatmanın en temel sebebidir. kimse kusura bakmasın da, kimsenin amı götü altından değil. baba rolü üstlenmeniz gerekmiyor, altın avcılarını yollayın gitsin.
relax olun. çok kasmayın. aşkın büyüsüne kapılıp kendinizi maddi ve manevi anlamda kullandırtmayın.
bu kişinin o kişi olabileceğini düşünün.
artık başkalarını aramayı kesin. horneti kapatın.
ilişkinize odaklanın. yürümesi için ayakta kalması için çaba sarf edin.
bu kişinin o fuhuş yuvası gibi hayatınızda, ondan ona ondan ona ilişki arayışınıza son verecek o kişi olduğuna inanın.
emek verin. saygı duyun. anlayın ve sevin.
  • /
  • 2