yeni bir ilişkiye başlayacaklara tavsiyeler

öncelikle yıldız ablanın sözü hiç unutulmamalı; herkes birilerinin eski sevgilisi.

kimse ana rahminden çıktığı gibi senin kucağına düşmüyor. herkeşin geçmişi var, iyisiyle kötüsüyle. kişi kabul edilirken geçmişiyle kabul edilmelidir. sonradan bunu pürüz ettiğinde, bu pürüzü kendi kendine yarattığını bilmelisin, karşı tarafla alakalı bir durum değildir.
-karşınızdakinin insan olduğunu bilin.
-insanların duyguları olduğunu bilin.
-duyguların incinebileceğini bilin.
tşk
kontrol manyağı olmayın
sevgilinizi boğmayın
benden başka bir şeyle ilgilenmesin diye ayak diretmeyin
ota boka trip atmayın
kısacası sevgi adı altında karşınızdakinin hayatını karartmayın.
gerçek bir ilişki istiyorsanız eğer önce bi kafanızdakilerden sıyrılın.

taktiklerle, oyunlarla kandırmayın ki gerek yok.

beğendiğiniz tiplere kafanızda kurduğunuz kişileri yerleştirmeyin, kendisi ne ise öyle kabul edin. **

baktınız kabul edemiyorsunuz, o zaman "şimdi alıyım sonra yontarım bunu" diye düşünmeyin.*

son olarak, iletişim önemlidir. akıl okumaya çalışmayın,* aklınızın okunmasını beklemeyin.*
başka birini seviyorsanız, yok unutmak için, yok sevebileceğinizi düşündüğünüz için bilmem ne daha başka biriyle başlamayın. kimse sizin ıssız adam hallerinizi çekmek zorunda değil.
ilişkinin bir gün bitebileceği, karşınızdakinin aslında sandığınız kişi olmadığının ortaya çıkabileceği ihtimalini her zaman aklınızın bir köşesinde tutun. ayrıca içinizden geldiği gibi davranın, kim iseniz öyle davranın çünkü rol yaparsanız o kişi siz olmazsınız ve eğer o sizi o an seviyorsa bile aslında gerçek sizi değil oynadığınız kişiyi seviyor olacaktır..
kendinizi karşı taraftan daha çok önemseyin.
başlamayın. ilişkiler iki şekilde sonlanır: ya evlenmekle ya ayrılıkla.

geçmiş ilişki grafiği de göz önüne alındığında zaten ayrılık var, teknik olarak bu ülkede gelecek 100+ yıl içerisinde evlenebilme olasılığımız olmadığını düşünürsek sonuç yine aynı yere çıkıyor. ha bir 'the one' var olayına inanıyorsanız, ya dating olayından yeteri kadar olmayacak insana denk gelmediniz ya da yeteri kadar kalbiniz/içinizde bi şeylerin kırılmadı henüz. ee, o zaman niye? hayat kısa, kuşlar uçuyor...
ilk önce, süregelen bir ilişkinizin olup olmadığını kendi kendinize teyit edin.
seyrine bırakın. başladım demekle olmuyor. ve sunu unutmayın başlangıçta olsun bu özelliğinden hoşlanmasam da katlanırım dediginiz seyler ileride gözünüzde devleşir.
yatağa kayganlaştırıcı olmadan girmeyin

neyse yalan söylemeyin, o da olumlu
gercek bir iliski istiyorsaniz karsinizdakini etkileyin ve hemen harekete gecin araya zaman gecince o duygu sogur ve iliski sanal bir iliskiye doner ve mumkunse ilk bulusmada sevisin ertelemeyin ertelediginiz her an risk artar...
sevmediğiniz şeyleri sevdiğinizi söylemeyin.
arkadaşlarınızı satmayın ayrılınca onların omzunda ağlayıp dır dır yapmanız gerekcek.
ilişkiye başlamayı düşünüyorsanız vazgeçin, düşünmekle, istemekle, aramakla ilişkiye başlanmaz. ne zaman ki zaten bir ilişkinin içinde olduğunuzu fark ettiniz, işte o ilişkiye sarılın.
açık olun, en azından açık olmaya çalışın. size karşı da açık olunmasını isteyin.
mutsuz olduğunuzu hissettiğiniz ve elinizden geleni yaptığınıza vicdanen ikna olduğunuzda zaman, yürümüyorsa, yol verin. kırmayın, sizi kırmasına da izin vermeyin.
yaklaşık 8 milyar nüfuslu şu dünyada, tek bir kişi bile ben güvenilmezim, bana güvenme demez. bir zahmet süzgeçi çalıştırıp, onun kararını verecek olan bizzat sizsiniz. ama en azından insanları yaftalamadan önce ayna karşısından ak ayrılabildiğinizden emin olun.
hata yapabileceğinizi kabullenmeyi, özür dilemeyi öğrenin. bu vasıflardan yoksunsanız kimsenin başını yakmayın, yoksun olanla da kendi başınızı yakmayın.
saygısızlığı kabullenmeyin ama saygı göstermeyi de öğrenin.
en önemlisi de, bir öncekinin hatalarıyla bir sonrakini yargılamayın. farklı iki kişideki benzer konuşma, benzer davranışın aynı anlama çıkmayabileceğini, aynı amacı gütmeyebileceğini unutmayın. basit kural; anlamadığınızı sorun.
relax olun. çok kasmayın. aşkın büyüsüne kapılıp kendinizi maddi ve manevi anlamda kullandırtmayın.
  • /
  • 2