15 temmuz demokrasi bayramı

daha geçen bbc hard talk'da sunucunun karşısında eğilip bükülen, ne teröre, ne göçmen problemine dair radikal bir politika belirtemeyen, rastgele yaşadığımız ülkede, david cameron'ın "türkiye ancak 3000 yılında eu'ya girer" açıklamasına "allah ıslah etsin" gibi yorumlar yapan içi boş kuklanın ilan ettiği sözde bayram. demokrasinin d'si varsa şu ülkede kendimi boğaz köprüsünden atacağım.
dünden sonra "daha ne kadar ileri gidilebilir?" sorusuna tokat gibi verilen cevap. her seferinde bu sefer şaşırmayacağımı söylüyorum kendime, her seferinde de istisnasız ağzım açık kalıyor. intergalaktik villainlar korkar bence bizim ülkeden.
demokrasi bayramını kutlayanlardan kısa bir video;

https://twitter.com/nebnigne/status/7544...
son 24 saatte 170 insanın öldüğü ülkede ilan edilen bayramdır. toplum olarak ruh sağlığımızın hangi noktada olduğunu gösteren verilerden sadece bir tanesidir.
bugün izmir'den sabiha gökçen'e indik ve tırlarla yolu kapatmışlar. gerçekten tam anlamıyla rezaletti. değil havataş taksi bile yoktu iç hatların önünde. bir tane shuttle sabiha gökçen'in girişine bıraktı ve orada da servis bulamadık. laz uşakları ve ışidci tipler sarmış her yeri. ellerinde türk bayrağı, ne mutlu türküm diyene diye bağırıyorlar. hayır yani beyaz bir türk olarak ben bağırmıyorum, senin ne haddine be afganistanlı?

neyse işte belki ana yolda servis buluruz ümidiyle kilometrelerce yol yürüdük ama asla yoktu. ne bir polis ne de hava yolu şirketi bilgi vermedi, yönlendirmedi. taksiye binmek zorunda kaldık. ya cebinde parası olmayan insan ne yapsın? belki cebinde 10 tl var adamın? hayır servis şirketi kurmasını biliyorsun da oralara insanları bilgilendirecek bir adam koymasını mı bilemedin? dönerken de az daha kaza yapıyorduk. it oğlu itin biri ters yönden hızla sabiha gökçen'e doğru ilerliyordu. niçin gittiği belli.

günün tek güzel yanı hakan kakız'a yapılan acil çağrıydı.*
"demokrasi", sanırım anahtar kelime burada. kimin bayramı bu? kemerle dövülen askerin mi? başı kesilen askerin mi yoksa?
fanatikler sokağa dökülsün diye uydurulmuş bir bayramdır bu.
bu yıl da 15 temmuz itibariyle demokrasi nöbetleri başlatılacakmış. cb rte emriyle. 30 gün resmi tatil edilir belki. beklemedeyim.

http://www.dw.com/tr/15-temmuzda-demokra...
twitter'daki bir hesap "1gb internetle porno izledim" diye yazmış.
https://twitter.com/31gunlugu/status/885884217925791744
çok mantıklı. böyle bayrama anca otuzbir çekilir. birazdan ben de vodafone'un yolladığı 1gb internetimle "bilimsel bir araştırma" yapmayı planlıyorum.