2018 dünya kupası

günün kazananları brezilya ve belçika oldu. valla belçika'ya da helal olsun adamlar 2-0 dan 3-2 ile kazandılar ya la. amma güzel maçtı çok zevkliydi. izlediğim en güzel maçlardan biriydi.
çeyrek final maçları şöyle;

uruguay - fransa
brezilya - belçika
rusya - hırvatistan
isveç - ingiltere
bilgisini sınamak isteyen arkadaşlar buyurun bakalım. http://www.posta.com.tr/soru/dunyakupas... benim gibi futbol özürlü bir adam 7de 4 yaptı.
ve ingiltere zorlaya zorlaya çıktı çeyrek finale. ama daha ilerisine gidemez diye düşünüyorum. favorim hala hırvatistan.
fransa uruguay'ı 2-0 geçti, belçika ise brezilya'yı 2-1 geçti ve yarı finalde eşleştiler.
ingiltere isveç'i 2-0 geçti ve rusya hırvatistan maçının galibini bekliyor.
hırvatistan rusya'yı penaltılarla geçebildi.

yarı final maçları bugün ve yarın tamamlanıyor ve finalistler belli olacak.

fransa - belçika
hırvatistan - ingiltere
aşırı süpriz oldu bence belçika fransa maçı erken final gibi
fransa belçika'yı 1-0 geçerek finale adını yazdırdı.

ikinci yarı final maçında ingiltere hırvatistan 1-1 devam ediyor. hırvatlar oldukça etkililer. topla daha fazla oynuyorlar, ingiltere defansa kapanmış durumda. uzatmalara 4 dakika var.
hırvatistan mandzukic'le uzatma dakikalarda bir gol daha bularak finalde fransa'nın rakibi oldu.umarım final maçınıda kazanıp kupaya uzanırlar.
akşam çok erken yattığımdan izleyemediniz ama sabah köfte dudaklımdan gelen mesajla çok sevindiğim finalin diğer adının hırvatistan olduğu organizasyon. iğrenç ülke fransa’ya karşı elbette hırvatlar’ı destekleyeceğim eeeee beşiktaşmın vida sı da orada
final maçı 15 temmuz pazar akşamı fransa - hırvatistan arasında oynanacak. hırvatlar resmen tırnakları ile kazıyarak finale geldiler. fakat fransa'ya karşı ne yaparlar, izleyip göreceğiz.
hırvatistan'ı 4-2 mağlup eden fransa dünya şampiyonu oldu. tahminim de tutmuş oldu böylelikle. bu arada hırvatistan'ı da tebrik ve takdir etmek gerek. çok iyi bir performans gösterdiler.
  • /
  • 2