24 haziran 2018 cumhurbaşkanlığı seçimi

ayy biz seçmesek olmaz mı? kendisi bırakıp gitse ya kuzu kuzu. hatta bütün liderleri toplayalım koltuk kapmaca oyunu oynatalım. en sona kalan başkan olsun. sen saağğğ ben selamet. aralarında en dinamiği de muharrem başkan olduğundan mütevellit yeni başkan muharrem başkan.
haydi tahminleri alalım.

ilk tur

rte %41
ince %33
meral %12
selo %9
temel %5

ikinci tur

rte %46
ince %54
rte %45
ince başkan %30
meral abla %13
selo% 10
temel reyiz %2

second raund :

ince başkan %52
uzun %48

bu veriler trafoya kedi kaçmayan, mühürsüz oyların sayılmadığı gerçek ve demokratik sonuçlardır.
sonuçlar yaklaşık şöyle;

rte %52
ince %32
selo %8
meral %7
temel %1

fakat her seçimde %6 gibi bir oranda oy çalındığı için rte'den %6 çıkarabilirsiniz, fakat bunun hiçbir anlamı yok tabi, adam padişahlığını ilan etti artık.

genel seçime ve meclise bakarsak;

akp %42 (293 mv)
chp %23 (146 mv)
hdp %12 (67 mv)
mhp %11 (49 mv)
iyi %10 (45 mv)

hdp barajı chp'nin desteği ile geçti ve bu durumda akp meclis çoğunluğunu tek başına sağlayamadı. dolayısıyla yasaları geçirirken mhp'ye gebe kalacak.
katılım %90 civarıymış. sanırım oy vermeye gitmeyenlerin yerine aşağıdaki videodaki gibi oy basarak katılım %90'lara çıkıyor.

https://twitter.com/mkuytuuk10/status/10...

ve tabi okullara çöp poşetleriyle sokulan oylar da var, içerde oy basmak zaman alır tabi, bu daha mantıklı.

https://twitter.com/KayraBabalik/status/...

https://twitter.com/kagandemirbek/status...
muharrem ince sessizliğe büründü, ki inatçı biridir, asla pes etmez. konuşmasını da yarına erteledi. rte balkon konuşmasını iptal etmişti, şimdi ankara'ya gittiği ve balkon konuşmasını yapacağı söyleniyor. 7 ysk üyesi istifa etti dendi, sonra yok öyle bir şey denerek yalanlandı. son 2 saat içinde bir şeyler döndü ama tam nedir kimse bilmiyor. gerçeği de asla öğrenemeyeceğiz gibi görünüyor. acaba tehdit falan mı var işin içinde, bilemedim.(bkz:24 haziran 2018 halkın sokağa dökülmesi)
herkesi ümitlendirip yine hüsrana uğradığımız seçimler.
aynı anda tweet atmaları da ayrı bir soru işareti. (01:19) telefon görüşmesi biter bitmez twittera sarılmışlar heralde.

https://twitter.com/Zetgel24/status/1011...bir katakulli döndüğüne emin olmakla birlikte yine bu partinin aldığı kemik %35-40 kesinlikle yadsınamaz. bu sokaktan geçen her yetişkinin üçte birinden fazlasının bu partiye oy verdiği anlamına geliyor ki bu ağır derecede vahim. bunca hukuksuzluk, adaletsizlik, hakaret, terbiyesizlik, yolsuzluk, itaatsizlik, usulsüzlük vs olduktan sonra bu adamlar bu yüzdeyi nasıl alabilir diye soruyorum. sorunun cevabı ise halk. kesinlikle halk. bunun böyle olmasını arsızca isteyen halk. bu oyu ciddi ciddi bunlara veren gerçekten de halkın nereden baksan %40'ı. bundan böyle ne insan haklarındaki, ne işçi haklarındaki, ne de kadın haklarındaki usulsüzlüklerinden şikayet etme lüksümüz yok. çünkü bunun böyle olmasını kendileri istiyorlar. karşıma bunlardan şikayet edecek kişileri bulursam ilk soracağım şey "hangi partiye oy verdin?" olacak. bu böyle uzun uzadıya gider ben konuşur içimi dökmüş olurum aman neyse öğrenmeye çalıştığım almanca'ya biraz daha ağırlık versem iyi olacak.
sayın muharrem ince’nin de tuhaf gelen kabullenmiş hali ile kabak tadı yine verdi.
şuna benziyor futbol 22kişinin oynadığı sonunda almanların kazandığı basit bir oyundur demiş biri. bizim ülkede de seçimler buna benzedi artık ne seçimi olursa olsun sonucunda akp ve rte hep kazanıyor ne acı. tabi incenin de dediği gibi sonucu değiştirecek bir oy çalınması yoksa da müstehak bu millete ne yapılıyorsa orası da ayrı bir konu.
yaşamak için uygun bir ülke arayışına girmeme sebep olan hileli hurdalı seçim.
koca bir akıl tutulması ve cahiliye döneminden geçtiğimizin kanıtıydı.

yüzde 10 bulmaması gerekenler yine seçildiler. bu bile halkın ne kadar karaktersiz olduğunun göstergesi.
  • /
  • 2