24 haziran 2018 cumhurbaşkanlığı seçimi

seçimleri öne alma çabalarının bir neticesidir, o kadar da korku salmış olabilir mi acaba? nedir bu telaş dedirten olaydır. seçimleri kurban bayramı sonrasına yetiştirme çabaları zaman kazanma ve işi garantiye almak için telaş içinde elleri ayağına dolaşan işlemler silsilesidir..
evet artık seçim tarihi de belli oldu. aldılar seçimleri öne huzura erdiler. bakalım ne olacak seçim sonucu. çok bir sürpriz beklemiyorum lakin yine de içimde ufak bir umut var.
iyi partinin seçimlere katılıp katılamaması durumu genel başkanı tarafından olumlu olarak yorumlansa ve kesinlik kazandırılmaya çalışılsa da, yine de muallakta gibi duruyor.
(bkz: düğün aceleyse gelin hamiledir)

adam bildiğin troll. en tehlikelisinden hem de.

ysk başkanı iyi parti'nin seçimlere katılıp katılamayacağı konusunda emin değiliz demiş. engel olmazlar umarım.
gerçi kıçımızı da yırtsak alem edip kalem edip alıyorlar seçimleri. umitsiz değilim emmee mucize de beklemiyorum.

kamu spotu: oy kullanalım. her şeye rağmen. bir oy deyip geçmeyin. kullanın kullandırın.
bir kısım insanları (mesela ben) üniversite sınavına sokup kafasını karıştırarak oy almaya çalışıyorlar, uyanın, oyuna gelmeyin.

şaka maka o gün zaten ortalık karışık olacak, istedikleri gibi at koşturmayı umuyorlar. bir de iyi parti hakikaten girebiliyor mu giremiyor mu şimdi seçime?
tükürdüğünü yalamak böyle oluyormuş, en iyi anlatım videoda

3 kasım 2019 tarihinde yapılması planlanan ve hükümet ve cumhur ittifakının erken seçim söylemlerinin vatana ihanet olduğu dile getirilen fakat hemen bir kaç hafta sonra ülkenin ekonomik ve sosyal ilerleşiyinden endişe duyulması sebebiyle yine mevcut hükümet tarafından öne alınan seçim. ülkenin durumunun vahim olduğu direkt hükümet tarafından dile getirilmiş oldu. yeni gelecek olanlar tam bir enkaz devralacak gibi görünüyor. herkes sandığa, kolaylıklar dilerim.
anarşist yazar emma goldman’ın bir cümlesi var ‘oy vermek birşeyleri değiştirseydi yasaklanırdı’ diye şu an ortam tam da böyle geliyor bana. oy vereceğiz, herkes versin kullansın, sandıkları koruyalım, trafolara kedi maması bırakmayalım, mühürsüz pusulalarını kullandırmayalım, toplanan oyların sayım ve taşıma aşamalarını takip edelim...
kararsız kitlenin karar verme sürecinin sonucu göze alınamadığından bu kadar erken yapılması söz konusu olmuş olabilir. son dönemde yapılan anketlerde epey bir kararsız insan vardı çünkü . her halükarda bir nevi oy çalma işlemi gibi bir şey. cumhur ittifakının baştan beri kimi cumhurbaşkanı adayı olarak göstereceği belliyken muhalefet partileri hem bir aday belirlemek hem de bu adayın tanıtımını yapmak zorunda. mühürsüz oy pusulasını da düşününce seçim sonucu baştan belli gibi görünüyor. muhalefetin biz hazırız söylemleriyle güçlü gözükme çabasını da anlamsız buluyorum. basbayağı hazırlık yapacak vaktin yok bir kere neyin gösterişi bu? ayrıca zaten seçimlerle ilgili hileler de kurallaşmış durumda. sen niye bu karara etkin bir tavır gösteremiyorsun? referandum da hayır oylarıyla ilgili usulsüzlük olayına benziyor bu da.
umarım kararsızların da oylarını kullandıkları bir seçim olur bu. böylelikle muhalefet baskın çıkar. yine de kim kazanırsa kazansın her bakımdan bir enkaz alacak gibi görünüyor. önemli olan muhalefetin daha güçlü bir oy oranına ulaşıp ilerideki dönemde de derdini daha sağlam anlatabilmesi.
tek bir gerçek var seçimler sonrası uygulanacak olan acı reçetedir, ekonomik krizin derin izlerini yaşayacağımız önümüzdeki günlerde bu seçimin kime yararı olabilir?

(bkz:2018 ekonomik krizi)
yüksek seçim kurulunun açıklamasıyla iyi parti seçime katılabilir, bu kararın ardından medyada haber geniş yankı buldu, bir rahatsızlık olmalı ki bu kadar gündeme aldılar, neden bu kadar rahatsız olduklarını hiç merak ettiniz mi? söylemek isterdim fakat beni linç ederlerdi..
ysk'nın iyi partiyi seçime sokmaması için akp ve mhp'den direktif alacağı çok net belliydi. bu haksız durumu ortadan kaldırmak için chp 15 milletvekili'ni iyi partiye transfer etti. böylece meclisteki grup kurma hakkını kazanıyor ve 100bin imzaya gerek kalmadan meral akşener cb adayı olabiliyor.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyas...
devlet bahçeli hemen espri yapmış. seni gidi şakacı şey seni.

https://www.birgun.net/haber-detay/bahce...
rte, meral akşener, selahattin demirtaş'ın adaylıkları netleşti. saadet partisinin aday çıkarıp çıkarmayacağı abdullah gül'ün bugün yapacağı açıklamayla netleşir. chp ise kendi içinden aday çıkarmaya çalışyor fakat bir yandan da çatı aday çıkarmak için görüşmeler sürüyor. gündemlerinde muharrem ince, özgür özel, ilhan kesici ve yılmaz büyükerşen var. ben bunlardan sadece özgür özel olsun isterim. bakalım, 6 mayısa kadar tüm adayların netleşmesi gerekiyor.
seçmen kaydınızı aşağıdaki adresten sorgulayabilirsiniz.

https://esecmen.chp.org.tr/default.aspx
sikik biridir, ama yine de ekonomik olarak bir beyanat vermem gerekirse, şu an dolar 4.31 , hala faiz inecek diyor zaat :)
16 yıldır iktidarda olan bir partinin, faizleri indireceğiz, ekonomiyi düzelteceğiz, terörü bitireceğiz vaadleriyle adayına oy istediği trajikomik seçim.
mecut iktidar farkında ki takke düştü, kel göründü hepsi için.
ekonomi iflas etmiş durumda ve hiçbir şekilde durumu tersine çevirip bu batağın içerisinden çıkamıyorlar; zira 16 yıldır devletin elinde var olan her şeyi sata sata kurdukları saltanat, satacak bir şey kalmadığı için çöküşün eğişine gelmiş durumda.

mevcut durum malum kişilerin de hal ve hareketlerine yansımış durumda. ne heyecanları var ne keyifleri. hepsini bir stres bir sıkıntıdır almış gidiyor.

soner yalçın'ın köşe yazısına göz atmak da güzel olacaktır bu durum için:
https://www.sozcu.com.tr/2018/yazarlar/s...
alınmış olan seçim kararı sonrasında http://borsahaberleri.org/doviz-yorum-in...döviz yorum ile direk dolar kuru tl karşısında artışa geçmiştir. 4 tl civarında olan dolar tl kuru 4.30 test sınırını zorlamaktadır. bu nedenden dolayı özellikle borsa içinde yer alan dolara bağlı inişler ile erken seçim fırsatçıları ortaya cıkmıştır. diğer taraftan borsa üzerinde yapılan tahminlerde gene uzman (bkz:http://borsahaberleri.org)borsa haberleri sitelerinde olumsuz olarak açıklanmaktadır.
  • /
  • 2