27 yaşında olmak

birkaç gün sonra 27 yaşıma gireceğim.27 yıldır nefes aldığım şu hayatı düşünüyorum.koskoca 27 yıldan bahsediyorum.çarp 27 ile 365 i:tam tamına 9855 gün eder bu.saatlere,dakikalara,saniyelere vur.ortaya ciddi bir rakam çıkar. az değil lan hani kaydadeğer bir zaman bu.
bana sorsalar,"27 yıl yaşadın gardaş,ne anladın bu dünyadan?",düşünürüm önce sonra "hiçbir sikim" diye eklerim. bi 10 yıl,20 yıl.,30 yıl sonrada bu böyle olacak,bunu biliyorum.
az önce sevdicekle konuşurken,"niye hiçbir şeyden mutlu olmuyorsun,çok yoruldum,çok tükendim artık" deyip ağlatarak kapattı yüzüme."bilmiyorum" dedim,karşımda kimsenin olmadığını bile bile. bilmiyorum,ah bi bilsem bende ki şu derdi...

nilgün marmarayı düşünüyorum:hayatın neresinden dönülse kardır sözü aklıma geliyor.gülümsüyorum...

gülümsemek,gülümseyebilmek güzel...
27 yaş sendromudur bilmemnedir. gelip geçer güzel kardeşim. daha bunun otuz yaş sendromu var kırk yaş sendromu var. çok da anlam katmamalı böyle yıllara yaşlara. her yaşın ayrı bir güzelliği var. akıl yaşta değil başta ayrıca. ve burdan tüm 27 sinde hakkın rahmetine uğurladığımız ünlülere selamlar hörmetler**
soranlara direk 25 yaşındayım diyerek hafifte olsa kurtulduğum sendromdur. yersen <br> <br>(bkz: günbegün delirmek)
en son amy winehouse'un 27 yaşında hayata veda etmesiyle "27 yaş laneti" tabirinin ortaya çıktığı, bilhassa şarkıcılar arasında telaşa neden olan yaştır. rolling stonesun kurucusu brian jones, janis joplin, kurt cobain, jim morrison, jimmy hendrix 27 yaş lanetine uğrayanlardan birkaçıydı.

aslında her şey ne güzel başlamıştı. 27 arada kalmış yaşlardandı, pek bir özelliği yoktu, ne bileyim mesela 30a girildiğinde ooo hadi bakalım artık 3lü yaşlardasın, 35e girildiğinde ooo hadi bakalım yolu yarıladın, 40a girildiğinde ooo hadi bakalım hayat kırkında başlar, 18e girildiğinde ooo hadi bakalım rüştünü ispat ettin, 19da bile "ne güzel şeysin sen hep yaşın 19" denir ama 27ye, tıpkı 24, 23, 28 gibi ara yaş olduğu için, kimse bi şey demez, yaşanır geçer, önümüzdeki maçlara bakılır, şarkılara şiirlere konu olmazdı. ancak 27 yaş artık simgedir!
27 yaş en ideal yaştır, düşünsene 30 olmana daha 3 koca yıl varken 20 yaşında oluşunun üzerinden 7 senecik geçmiş gitmiş..
dolu dolu yaşamak gerekir her yaşı lâkin 27yi daha bi sindirerek yaşamak elzemdir..

ömrünün belki de en uzun geçecek yaşı olabilir, enerjin vardır, eşek değilsen işin gücün vardır..

daha da eşek değilsen ayağına yük edindiğin pek bir şeyin yoktur. keyfini çıkartmaya bak
27 yaş sendromu, adı bu mu tam olarak bilmiyorum ama psikolog bir arkadaşın dediğine göre 27 yaşında ki insanların belli bi süreliğine psikolojik sıkıntıları olabiliyomus, bir cogu da atlatirmis
3sene sonra edit düşeceğim başlık.
5 sene sonra edit düşeceğim başlık.*
8 ay sonra başlık dusecegim ölecek miyim doktor bey
nerden baksan 4 5 yıl var , dile kolay .