3 kasım 2019 genel seçim anketi

hemen oyumu kullandığım anket. ancak seçim hilelerine başvuran ve buna yargı yolunu kapayan hükümet ile sikilmeyi seven halk var olduğu sürece bir şeyleri değiştirmek için çok çabalamamız gerektiği kanısındayım. ama çabalamaya devam. muah.
oyumu ıyı partiden yana kullanacağım kesin olmamakla birlikte muhtemeldir. bu zamana kadar chp'ye verdim de ne oldu? hatta hdp'ye bile oy verdim. hani bu hükümetin bir türlü kurulamadığı ilk defa mevcut hükümetin koltuğunun salladığı seçimlerde. rengim bellidir. her ne kadar istemesem de mevcut sistem ve artan taciz olaylarından bir şekilde kurtulmak adına, yolsuzlukların, harcanan milyon dolarların hesabını soracağını düşünerek, kadın bir başkanın daha sağduyulu davranacağını umuyorum. zira chp'yi de seçsem yine bir halt olmayacak. bu ülkede sol tabanlı bir partinin tek başına iktidar olması hayalden öteye geçemeyecektir. ya koalisyonla gelirler ya da gelemez ve tıynetsiz bir muhalefet sergilerler.
oyumu kullandığım anket. benim için olmasa da görüşlerin zamanla değişebileceğini düşünüyorum. tam bir tablo oluşması için erken gibi görünüyor.
bok olan bir seçimdir, görecez hep birlikte, ne kadar bok olduğunu, kimseye rahatsızlık vermek niyetimde değil, sadece gerçekler konuşuyor, hiç de üzülmeyelim, yoksa herkes üzülür, dışlanmak nedir sorarım? siz hiç dışlandınız mı, belki ama dışlanmadıysanız bile 2019 sizi dılayacak, bundan emin olun , ona göre hayatınıza bir yön verin.

yakında hepimiz dışlanacağız, hepimiz fişlenceğiz, işimizi, ailemizi, her şeyimizi kaybedeceğiz, o zaman imdadımıza iklim yetişecek, bu da benden bir sürpriz olsun, o zaman insanlar kaçacak yer bulamayacak...
ifade özgürlüğünün olmadığı ortamda irade özgürüğünün olduğuna inanmak çok zor.bazı partilerin oy çokluğu olduğu semtlerde nüfusu bir gecede nasıl iki katına çıkarabildiğini görmesek ülkeyi kalkındırmanın ve ülkede adaleti sağlamanın gerçek amaçları olduğuna saf saf inanabilirdik.
oyum sarıgül'e veriyorum.
sikimde olmadığı seçimlerdir, hatta herkes bu şekilde davranırsa belki de biraz da olsa o az kalan insanlık ve demokrasiyi yaşatmış oluruz, ama belki de , belki de bunların hakkından gelecek farklı mekanizmalar olabilir, var da ama zamanı var, bunların sırası değil....
a q p , m ha pe, b b p ve saadet dışında her seçeneğe kapım açık...
136 oy kullanılmış, iyi parti %35 ile almış başını gitmiş. chp %26 ile ikinci sırada görünüyor. 3. sırada %17 ile hdp var. 136 kişinin içinden mhp'ye oy çıkmamış. keşke reelde de seçim sonuçları böyle olsa...
bu seçim muhabbeti hep böyle midir, kimin kuyusu kazılacak değil mi? hep böyle olmuştur, geçmişten bugüne, peki ne yaptık? hiç bir şey yazık gerçekten! yani seçilenler belli seçecekler belli ne kadar güzel bir dünya:) işte böyle oldu aynen böyle oldu, yazık dediğim bunlara, o zaman neyi tartışıyoruz? oralarda kimse var mı diye sesler duymaktayım, bunlar sizi şaşırtmasın, artık demokrasiyle yönetilmediğimiz içindir ki uyarmak isterim ama anlayana, artık kimin oyu kimin cebine, kimin derdi senin neyine, artık eski türkiye yok, yeni türkiye var.