akp'den altı bin kişilik sosyal medya ekibi

zaman gazetesi haberidir. http://zaman.com.tr/politika_ak-parti-secimlere-6-bin-kisilik-twitter-ordusu-ile-girecek_2135304.html

gezi olaylarının ardından sosyal medyanın gücünü keşfeden ak parti, bu alanda eksik olduğunu fark ettikten sonra büyük bir atağa kalktı.

eylemlerin hemen ardından teşkilata sosyal medya genelgeleri gönderen genel merkez, şimdi de bu gücü yerel seçimlerde kullanmaya hazırlanıyor. böylece, birkaç ay önce aleyhine olan twitter, facebook, instagram gibi sosyal medya ortamlarını lehine çevirmeyi planlıyor. iktidar partisi bunun için türkiye genelinde il ve ilçe sosyal medya sorumluları belirledi. onların altında çalışan ekiplerle birlikte toplam sayı 6 bini buluyor. bu ekipler, yerel seçim sürecinde sanal âlemde propaganda yapacak; kamuoyunu fotoğraf, görüntü ve yazılarla bilgilendirecek. sloganlar, aday tanıtımı ve projeler anlatılacak.

ulan dürzü sen değil misin twitter başa belan diyen? yarın 80 yaşında kara çarçaflı teyzelerin adlarına açılmış twitter hesaplarını görürsek şaşırmayalım bari.

(bkz: lidörlörön lidörö ördögön)
padişahlarının emri ile sosyal medyaya cihat ilan eden göt kılı ordusudur. zeka seviyeleri ve hayatla olan bağları facia durumda olduğu için twitter'da kendileri çalıp kendileri oynamaktadır...
gönüllü anti-ordularından pek çoklarının tutuklanacağını düşündüğüm paralı asker ordusu.
gelsinler bakalım. sırf bu yüzden twitter açılır hani.
akp'nin resmi hesapları ve akpli milletvekillerinin takipçilerinin yarısından fazlasının sahte olduğu ortaya çıktıktan sonra değil 6 bin, 60 bin dense şaşılmayacak olandır.
yeni seçim yatırımı.

yerel seçimler öncesi sosyal medya kontrolünü ele geçirmek isteyen parti, twitter, facebook ve instagram gibi araçlara 6 bin kişilik ekip saldı. gezi parkı olayları sırasında başbakan tarafından lanetlenen sosyal medyanın; bu kez emniyet sübabı olarak kullanılmak istenmesi manidar.