albertcamus

bak bu da ilginç oldu; açtığı başlıkların yüzde doksan dokuzunda keskin ifadeler, genellemeler ve sıfatlandırmalar bulunan birinin, ön yargıdan şikayet ediyor oluşu biraz garip değil mi?
sanmıyorum ki burada bulunan herhangi biri, yazdıklarını okuyarak seni tanıdığına kanaat getirsin, ama bir yandan da kabul etmek gerekir ki, yazdıklarımızı okuyan kişilerin hakkımızda fikir sahibi olmaları için ellerindeki tek veri ne yazık ki yine bizzat yazdıklarımız.
gelelim esas en üzücü olan, kurgu bir karakter olduğun ve üzerine alınmadığın kısma; yani yazdıklarının asında senin düşüncelerin olmadığını, yarattığın kurgu karakterle rahatça itham ederken, kurgu karakterini itham edenleri tuhaf olarak görüyorsun, o zaman şimdiye kadar yazdıklarını okuyan bir yazarın şunu sormaya hakkı yok mu, sen bizle kafa mı buluyorsun?
kurgu bir karakter olduğunu beyan etmiş. aklıma tom clancy'nin bir sözünü getirdi:

"kurgu ile gerçek arasındaki tek fark; kurgu mantıklı olmak zorundadır." * *
biseksüelleri her fırsatta aşağılayıp genellemeler yapmaktan çekinmeyen ama kendisi hakkında yapılan aynı davranışlara nevrotik bir şekilde cevap veren kullanıcı. hayat güzel gemiler falan.
itiraf etmeliyim ki bu yazarla ilgili hiç sıkıntım yok. sadece bu yazarı eleştirince daha fazla fav aldığımı fark ettim. *
sevgili camuscuk elindeki uçuk kalemi istediği kişiye göre renk veren adam...lisanı kalbi kadar güçlü,fikirleri onun kadar güzel ve anlamlı kendileri ile bizzat görüşmüşlüğüm vardır lakin yüz yüze görüşmek için sabırsızlanıyorum
acılı;
1)bazen kendini kaybedebiliyor fikirleri karışabiliyor iyi ve kötü gibi,
2)hatası şurda etelliğini yanlış bir platformda gösteriyor insanlar kabullenmeyince çıldırıyor olduğu gerçeği,ama olsun sözlüğün renkli ve çok yönlü olması güzel
görüşmek dileği ile camuscuk
şaka şaka özlenmiyorsun. biz iyiyiz böyle.
ekşi sözlük'te yazmaya başlamış kendisi. bir entrysinden zart diye kendisini tanıdım, nicki de benzer zaten. entrylerinin tonu aynı görünüyor. umarım o sözlükte daha iyi hisseder kendini.
veganazi ve bifobik olduğundan rahatlıkla anlaşılan camusce adlı ekşi yazarıdır.
  • /
  • 2