angry birds

önce iphone için çıkarılan, sonra da herkesin hayranı olduğu oyun.

tam bir fenomen olmuş durumda.
oyun online oynanabiliyor: http://www.free-games.net/play/angry-birds-online (japonca imiş. ama idare ediverin)
oyuncakları da var: http://www.toywiz.com/angryplush.html
bağımlılık yaratan bir oyun
can sıkıntısına 1-1
tablet pclerde oynamak ayrı bir zevklidir bu oyunu, sırf bu oyun için tablet pc alan bi arkadaşım var ondan biliyorum... android ve blackberry versiyonları da bulunur...
artık facebookda da oynanan oyundur efendim.
başına oturduğunuzda kalkamadığınız, sevimli mi sevimli, komik sesler çıkaran, kuşların ve domuzların birbirine düşman olduğu çok eğlenceli bir oyun.
80'lerde olsaydı şu şekilde olurdu şeklinde muhteşem bir anlatım *

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/75723/angry-birds-80lerde-olsaydi
bu kadar basit düzenle kurulup, nasıl bu kadar keyifli olabileceğini asla anlayamadığım oyundur.domuzların kazanınca o iğrenç gülüşleri yokmu... o zaman direk benim ekrandan girip gırtlaklarını sıkasım geliyor.
bir zaman sonra ''boring birds'' olmuş ve bir kenarda unutulmuş oyundur.
gs lisesi karşısında bir yer var, çok güzel t-shirtler basılmış bununla ilgili.
star wars versiyonu ile bir kez daha beni benden almış oyundur..
bazı hipermarketlerde panduf şeklinde terlikleri de satılan,oğullarımın çok sevdiği benim facebook hesabımdan oynadıkları, ama benim sevmediğim oyun.
mincik kuşların ordan oraya savrularak bazı hedefleri devirdiği, devirdikçe puan kazandığı cep telefonu oyunu. akıllı telefonlarda oynanır, bağımlılık yapar (bkz: yenilen pehlivan güreşe doymazmış), kaybettikçe "hadi bu sefer olucak" diye diye beş saatinizi alması işten değildir.
ilkokul ikinci sınıf öğrencisi yeğen sayesinde öğrenilmiş oyundur benim için. dayıcım bu oyun "kızgın kuşlar" demek, kuşlarla birşeyler parçalıyoruz gibi yaran acıklamadan sonra baktım ki çok zevkli ve saatlerce elimden duşürmedım o tableti.
ilkokul ikinci sınıf öğrencisi yeğen sayesinde öğrenilmiş oyundur benim için. ?dayıcım bu oyun "kızgın kuşlar" demek, kuşlarla birşeyler parçalıyoruz.?gibi yaran acıklamadan sonra baktım ki çok zevkli ve saatlerce elimden duşürmedım o tableti.
filmi dün 3d olarak sinemalarda gösterime girdi. uçamayan kuşların yaşadığı adaya dostça yaklaşıp yumurta çalmaya gelen domuzların savaşını izlemek isteyenler için iyi bir fırsat. özellikle bir dönem delice oynanan oyunundan sonra izlenme sayısı da bir hayli fazla olacaktır diye düşünüyorum.