anneler günü

belkide en güvenli ve huzur veren kucağa sahip annelerimize armağan edilen gün. bugün annelerimizi aramayı fırsatımız varsa sarılmayı öpmeyi ihmal etmeyelim. evlat sevgisinin ne demek olduğunu çok iyi bilen biri olarak tavsiyem annelerimizi babalarımızı bu tür günlerde ihmal etmememiz. bir telefon, sıcacık bir samimi söz onlara yeter artar bile. hediyeye gerek yok.

(bkz: anne kokusu)
mayısın ikinci pazar günü kutlanan gündür. en güzel ve en anlamlı günlerden biridir*.bu özel günde annelere sıkıca sarılınır, yanakları mıncıklanır ya da öpülür. sadece kendi annelerimizin değil tüm annelerin anneler gününü kutlamak gerekir. tüm annelerin anneler günü kutlu olsun.
insan vücudu en fazla 45 del (birim) acıya dayanabilir. fakat doğum yapan anneler, 57 del'e kadar acı çeker. bu aynı anda 20 kemiğin kırılmasına bedeldir. internette sürekli gördüğüm bi söz bu anneliğin ne kadar büyük bir fedakarlıkla başlayıp o şekilde devam ettiğini en güzel anlatan sözlerden belki de. tüm annelerin anneler günü kutlu olsun. hepsinin ellerinden öpüyorum.
çocukluk yıllarında olmayan parayla- ebeveynlerden alınanların onlara dağıtımı gibi- harikalar yaratmak yerine denk düştüğü mevsimin kır çiçekleri ve hissedilen canlılıkla verilen bir öpücüğün annelerin kalan 364 günlük şarjını dolduracağı gündür. evet bu çok eskilerden kalan basit bir eylemdir ama hayatın monotonluğuna sığınarak gönderilen hediyeye iliştirilmiş ''anneler günün kutlu olsun'' notundan daha anlamlıdır.
teknosa anneler günü için hazırlamış olduğu reklam filmi ile gülümsetmiştir.

anne olsaydım farklı mı hissederdim bilmiyorum ama şu kafayla çok anlamsız, gereksiz bulduğum, tüketime teşvik günü. annesi olan var, olmayan var, uzakta olanı var, ailesi tarafından reddedilmiş ya küs olan, görüşmeyeni var.... var da var! insanların ciğerine hançer gibi saplanır böyle bir gün. ama işte gel de kutlama. annem sultan burnumuzdan fitil fitil getireceği için hediye alınacak, yemeğe götürülecek, gönlü edilecek. sanki bütün bunlar yılın diğer günleri yapılmıyormuş gibi!

(bkz: anne korkusu )
yılın en fazla canımı acıtan günü.
benim hayatta iki annem var. beni doğuran, her halime dayanan o minicik kadın; annem. üstüme titreyen, beni hayata hazırlayan, emeğini hiç unutmayacağım ablam. anneler gününüz kutlu olsun. sizi seviyorum.
herşeyden önce annenin yerini hiç kimse alamaz.bir baba bile onun yerini dolduramaz.annem vefat edeli yaklaşık 14 yıl oluyor.bu geçen sürede her an yokluğunu fazlasıyla hissettim.hayat bu ! kimseyi yargılamamalı , annelerin kıymeti bilinmeli.herkesin anneler günü kutlu olsun..
annesini kaybedenler, evlat acısı çekenler, çocuğu olmayan kadınlara acı veren azap günü.
ülkemizdeki erkek hegemonyasına göğüs gerip kadın olma ve anne olma cesaretini gösteren, bildiği ve aklındaki en doğru şekliyle evlatlarını yetiştiren, saçını süpürge eden, yemeden yediren, giymeden giydiren tüm annelerin anneler günü kutlu olsun...
hayatta en sevdiğim insanın günüdür.
her kadın bir annedir . onlar değerlidir . kutlu olsundur .

--- spoiler ---

cennet , annelerin ayakları altındadır .

--- spoiler ---

hz muhammed
en büyük ve ölümsüz aşklarımız, analarımız!
sağcı, solcu, muhafazakar, komünist,...vb. tüm annelerin ellerinin ve yüreklerinin meyvesiyiz!
hepsi var olsun! tüm sözlük yazarlarımızın ve sevdiklerinin anneler günü kutlu olsun!
2015 anneler günü kenan evren'in ölümüyle birlikte cumartesi annelerine güzel bir haber getirmiştir. belki de bugünde herkesten çok mutlu olmayı hak eden onlar. daha adil anneler günlerine
anne olmak kolay değil

anneyi işten, çocuğu kreşten attilar

samanyolu yayın grubu başkanı hidayet karaca’nın reddihâkim talebini kabul ettiği için tutuklanan hâkim metin özçelik’in doktor eşinin görevine son verildi. ardından küçük kızının kreşten kaydı silindi.

adliye koridorunda bir bebek

2010 kpss sınavıyla ilgili yapılan operasyonda gözaltına alınan necla alp 2009’da kpss’ye girmişti. meramını anlatamayan aile iki çocuğuyla birlikte sabahın 00.05’inde şanlıurfa’dan ankara’ya sevk edildi. 5 yaşındaki büyük kızları havale geçirince baba hastanede kızıyla ilgilenirken, bir yaşındaki bebeği annesine gönderdi. ancak hakim, “burası kreş değil” diyerek bebeği koridora attı.

oğlumu çok özledim

ayşe teyze, ermenek’te yaşanan maden kazasında yer altında kalan oğlu tezcan gökçe için “oğlum yüzme de bilmezdi, suyun içinde ne yaptı” diyerek türkiye’yi gözyaşlarına boğmuştu. ayşe teyzeyi, oğullarının cenaze töreninde teselli etmeye çalışan baba recep gökçe’nin lastik ayakkabılarının yırtık olması da hâlâ hafızalardan silinmedi. anneler günü’nü buruk geçiren ayşe teyze, '’oğlumun her şeyini özlüyorum. çocuğum özlenmez mi? mezarını ziyaret ediyoruz. iki ağlarız, iki söyleriz” diyor.

özgecan ve firat’a anneleri kadar türkiye de ağladi

vahşi bir cinayete kurban giden özgecan aslan tüm türkiye’yi yasa boğdu. annesi songül aslan da en mutsuz anneler günü’nü geçiriyor... fırat yılmaz çakıroğlu’nun annesi de bugün mutsuz. oğlu genç yaşta hayata gözlerini yumdu. fırat, parlak bir üniversite öğrencisiydi. ege üniversitesi’nde meydana gelen olaylarda karşıt grupların kavgasında hayatını kaybetti. annesi özlem erdem, “intikam, taşla, sopayla alınmaz. fırat gibi bilgi sahibi olup, kalemleriyle bir şey yapsınlar. bu sağ sol davası değildir. kimse intikam almasın” diyerek sağduyusuyla takdir toplamıştı.

çocuğuyla sürüklendi

başbakan ahmet davutoğlu’nun ağrı’da düzenlediği miting alanına giren bir kadın, zafer işareti yapınca darp edilerek gözaltına alındı. davutoğlu’nun korumaları kadın ve beş yaşındaki çocuğunu sürükledi.

biz de annemizin yanina gidecek miyiz?

geçtiğimiz gün tahliye kararı verilen polislerden birinin çocuğu, karara sevindikten sonra babasının eve dönmeyişiyle travma geçirdi. strese giren küçük çocuğun kaşları döküldü. tutuklanan komiserlerden öztürk’ün eşi ayşegül öztürk’ün karnında bebeğiyle vefat ettiği hafızalarda tazeliğini koruyor. geride kalan 6 yaşındaki oğlunun ise annesi defnedilirken sarf ettiği “baba, biz de annemle oraya girmeyecek miyiz?” sözleriyse kulaklarda çınlıyor.

bebeğiyle beraber cezaevine girecek

bursa’da, dünya barış günü’nde kürtçe şarkılarla halay çektiği için 10 ay hapse mahkûm edilen semra getiren gören, cezası kesinleşirse 3 aylık bebeğiyle cezaevine girecek.

kaynak: http://www.meydangazetesi.com.tr/gundem/...
bazı yıllar, doğumgünüme denk gelen bir gün. bazı yıllar eurovision da doğumgünüme denk geliyor. ilginç.
  • /
  • 2