artpop

lady gaganın 2013 yılında çıkaracağı albüme verdiği ad.
çok acele ediyor gibi geliyor bana ya neyse. born this way rezaletinden sonra bir the fame monster daha beklemek boşa umut mudur bilemedim. utandır beni kadın!
albümde elton john ile bir düeti olacağı dedikodular arasındadır.

ayrıca çıkacak olan albümün, btw albümünden tam tersi temada olacağını da söylemiştir. *
leydiciğimin merakla beklediğim albümüdür. yapımcılarından biri geçenlerde açıklama yaptı, fazlasıyla şarkı yaptık seçmekte zorlanıyoruz diye. valla biz de beklemekte zorlanıyoruz. çıkarın da dinleyelim artık yahu.
albümünden ilk single 19 ağustos'ta ve albümün kendisi 11 kasım'da çıkacağı kesinleşti.bu albüm lady gaga için kırılma noktası olacak şayet iyi bir albüm olursa kendisi 2010lu yıllarda pop denince akla gelen ilk isimlerden olabilir.eğer albüm kötü olursa lady gaga için yolun sonu gelecektir.
ayısözlük yazarlarının kaileye alıp, hakkında entry bile girmeye tenezzül etmediği lady gaga albümü.
lady gaga'nın sıçıp sıvadığı son albümünün ismi. götüne latin estetiği yapmakla olmuyor be gaga'cığım! öptüm,kib,bye...
her ne kadar kötü bir albüm olsa da billboard 200 listesine bir numaradan girmiş albümdür.
ne kadar hareketli bir albüm olsa da depresif bir havası var. sanki lady gaga koskoca bir sahnede dans edip şarkı söylüyor ama bir yandan da yardım için bağırıyor.
suratımda makyajı olan en ikonik albüm
üstüne bir daha böyle bir şey çıkar mı bilmem
still number 1 since 2013..
zamanında dinlerken pek hazetmediğim fakat tadına ancak aradan 4 yıl geçtikten sonra vardığım lady gaga albümü.
joanne albümünden daha iyi bir albümdür.
gerçekten, bu albüm aslında bayağı iyiymiş. artpop adlı şarkıyı dinlerken anladım.
ne kadar başarılı ve gaga bir albüm olduğunu çok sonradan fark ettiğimiz 4. lady gaga albümü.

joanne ile çok farklı kulvarlardalar. o yüzden karşılaştırmak manasız olur. hatta born this way ve diğerleri ile de olmaz. çünkü "artpop" çok ayrı bir dünya.

lady gaga'yı ilk kez bu albümünün turnesi olan the artrave: the artpop ball'de canlı kanlı görüp dinledim. rengarenk ve rengarenk bir şovdu. çok heyecanlı ve güzeldi. biraz da asi.

şimdi gelelim analizime. artpop güzel bir albüm. cok sevdiğim şarkılar var. ama baktığımda en az dinlediğim gaga albümü aynı zamanda. sanırım gaga'nın o kafa karışıklığı biraz acele etmişliği bütün albüme de yansımış.

bir "flop" değil ama başarılı da değil bence. doğru düzgün "klip" bile çekmedi şarkılara. 2-3 ünü birleştirip koydu. biz ne yapsa beğeniriz ama tatmin de olmadık tam.

gaga: five feet two adlı belgeselinde kendisi de diyor. artpop'un aceleye geldiğini. joanne'de ise kendini sahneden indikten sonraki "gaga"yı göstermek istiyor. belgeselde "insanlar benden ne bekliyorsa tam tersini yapacağım" diyor zaten.

ben her türlüsünü seviyorum. popken pop, jazzken jazz, countryken country. hepsi ayrı güzel.
6 ay sonra aynı entry altına tekrar yazmak istedim sebebini bilmiyorum
biraz düzensiz olsa da sevdiğim ve gereksiz derecede kötü eleştiri topladığını düşündüğüm lg albümü. fashion, donatella gibi orta karar şarkılar var ama aynı zamanda kariyerinin en iyisi denilebilecek şarkılar da var.

bir de zedd çok tatlı, bunu da belirtmek istedim.
çoğu şarkısını severek dinlediğim albüm. aynı zamanda gereksiz bir eleştiri odağı olmuştu.