aseksüel

kendi kendine yetebilmektir.
kadınsa sıkıntı yaşamayan, erkekse arkadaşları tarafından gay olduğu düşünülen insandır. çünkü biz erkeklerin beyni, bir insanın nasıl olur da kimseyle seks yapmak istemediğini anlamaya yetecek kapasitede değildir.
homosapiens türünün ihtiyaçlar hiyerarşisine aykırı bir tutum modeli.
çünkü, fizyolojik bir ihtiyacın uyanmaması/hissedilmemesi olanaksız. hissedildiği/uyandığı halde tatmin etmeme inadı olabilir...geçici bir depresif sürecin anti-erotik meyvesi!
çok kısa bir süreliğine de olsa arasıra bu psikolojiye girilmesi muhtemeldir.

(bkz: düzensiz ve gecelik seks hayatı)
aseksüel kişi karşı cinse veya hemcinsine herhangi bir ilgi duymayan kişidir. cinsel yönelim bozukluğu olarak tarif edilmesiyle beraber, bu kişiler cinsellikten tiksinebilir veya cinselliği umursamazlar.
insanlara karşı bıkkınlık gelmesinden dolayı olduğunu düşündüğüm durum.
arkadaşamın her önüne gelene aşık olmasına rağmen kendini nitelendirdiği tiptir.
merak uyandırırır. kişinin çok acayip fantezileri olup da söylemeye cesaret edemiyeceğini anladığında uydurduğu yalanda olabilir.
kavuşmam imkansız olan heteroseksüel erkeklere bakıp bakıp kahrolacagıma keske ben de aseksüel olsaydım dedigim yönelim. tam iki saattir buz gibi havada balkona cıkıp onun yolunu gözlüyorum ve o yine her zamanki gibi kararsız kalıp gelmedi. ben yine kahroldum.
çoğu çatır çatır sevişir beyler. aseksüellerin çoğu cinsel ilişki yaşıyor. ama toplum baskısı ama sevdiklerini memnun etmek için. evet, aseksüeller de severler. onların durumu daha başka.
bu aralar takıldığım mood dur efendim.nedendir bilmiyorum ama hevesim kalmadı hiçbirşeye.kariyerime odaklanmak istiyorum,seksi ikinci plana attım bu sene o okul bitmeli
olmak istediğim çabaladığım dış görünüşe zaafı olmamak ne güzel ee tabii türkiye de aseksüelim derseniz kalkmıyor mu? şeklinde 7 den 70 e herkes size vigara getirir düzelir düzelir şeklinde sizi teselli etmeye çalışır...
yönelimi lezbiyen olan bir birey olarak, tercihimi keşke o yönde kullanabilsem diye içimden geçirdiğim bir yönelim biçimidir aseksüellik. kimseye ilişmiyorsun, kimseyle özel bir an yaşama gereği duymuyorsun. ne müthiş bir durum. hiç acıtmıyordur herhalde. acıtıyor mudur?
  • /
  • 2