ayı sözlük gay pride zirvesi 2013

tabi ki nihayetinde katıldığım zirve olacak. onur yürüyüşünü kaçırmam, yaz ortası da zaman olarak her şekilde uygun olur. fakat ki bu sene biber gazcılar boş durmayacak gibi, bize de sataşabilirler gibi endişelerim var. yine de oradayız, ne yanlış ne de yalnızız alimallah. *
ilk kez gökkuşaklı formayı giyip milli olduğum, gaylikte mertebe atladığım pride olmakla beraber şahane insanlarla tanıştım, bir tanesi beyaz saçlıydı ve yaşlı değil, bir tanesi bir pipo içmek için yarım saatini harcayabiliyor, bir tanesi sadece bir dönerle doyuyor ve hepsi yaklaşık 3 saat boyunca kesintisiz slogan atabiliyor hemde herkes oksijenli solunum yapıyor yalnız dark beardan emin değilim sanki onu bi ara oksijensiz solunum yaparken görmüş gibiyim ve ahmetonskinin fotosentez yaptığına dair elimde belgeler var üzerime gelirse kamuoyuyla paylaşırım,krepende gizli gizli fotosentez yapıyordu...şaka bi yana herbiri birbirinden neşeli ve güzel insanlarla tanıştıran, yolumu kesiştiren tanrıya sonsuz teşekkürler,onlardan biri olmaktan büyük keyif aldım ve itiraf etmek gerekirse bende bi dönem trake solunumu yaptım...bu pride'ı benim ilk pride'ım olarak yıllar sonra bile şahane insan silver face'in sözleriyle hatırlayacağım 'burda hiçbirimiz gay değiliz sadece aktivistiz'
gay pride için yaptırdığımız bayraklar logomuzdan oluşuyor.
geçen sene ayı sözlük gay pride zirvesi 2012'ni organize edip son anda katılamamış olmamın verdiği etkiyle ve üzüntüyle bu yıl daha iyi organize olmamız gerektiğini düşündüğüm zirve. orda olmalıyız, destek vermeliyiz. beraber yürümeliyiz. ayı sözlük t-shirtlerimizi üzerimize geçirerek katılacağımız gay pride daha bir anlamlı olacaktır. *

30 haziran 2013 tarihinde gerçekleşecek zirveye büyük bir katılım bekliyorum. zirvetörden katılımlarınızı işaretlemeyi ihmal etmeyin.

saat: yürüyüş saat 17:00 de olacaktır. bunun için saat 14:00 sularında sugar cafe de buluşalım.

zamanla entry detaylandırılacaktır.
* * buraya yazmak daha makbül olur herhalde ama 672672672 tane yazar görünce, bu saatte yazacak gücüm, halim yok. baştan hepinize teşekkürler diyorum. götüm kalkmadı değil hani, eğlendim de... yanağımı sıkmayan kaldıysa eğer, bir daha ki zirvede görüşmek üzere onlarla, üzülmesinler, bu yanaklar daha taptaze. *

*
öğlen sugar'da yapılan zirveye yetişemesemde pride sonrası cafe krepen'deki buluşmaya dahil oldum. yine çok güzel insanlarla tanıştım. geyiğin dibine vurdum, güldüm, dinledim, yağmurda yürüdüm. bonus olarak bir sürü hemşehrimle tanıştım. meğer sözlükteki adana ve mersin'liler çılgın atıyormuş! herkese selamlar! pride'a ve gezi parkı direnişine gelip direnen tüm arkadaşlarımın direnen yerlerinden öpüyorum.
kufala ile katılacağımız ve eşit haklar için herkesin katılmasını tavsiye ettiğim zirve. dünya çapındaki lgbtt hareketini göz önüne aldığımızda bu yılki pride'ın çok daha önemli olduğunu belirtmekte fayda var.
kadın yazarlarımızın oldukça ilgi gösteriyor olması beni mutlu etmiştir.
her yıl katılmak isteyip mutlaka bir sorun çıkan haziran ayından yıllardır müzdaribim. nihayet 2013 gay pride a katılma şansım oldu, hemde bir çok yazar ile beraber bol eğlence ve sohbetlerle. yürüyüş sonrasında club krependeki 15 kişilik sohbet inanılmaz keyifliydi. sanırım tüm gün boyunca ayı sözlükten 40 a yakın yazar ile farklı zamanlarda kısa muhabbetlerim oldu. bazılarıyla uzaktan birbirimize el salladık, öpücük gönderdik. bu entrye yazar adlarını yazarak unuttuklarım olursa diye korktuğumdan tüm gelen bizimle olan yazarlara buradan çok çok teşekkür ediyorum. şimdi dünkü bu heyecan, karaval ve huzur için bir yıl bekleyeceğiz.
ahanda hürriyete de kapak olmuşuz, kavak gibi boy olunca benim kafa her yerden çıkıyor.
geçen yılki pride'a katılmıştım, bu yıl da katılmak istiyorum fakat zor gibi görünüyor. gezi olaylarının üstüne; ya mükemmel bir pride olacak, ya da baskıcı rejimin türlü engellerine takılıp geçen yılki coşkulu havayı yakalayamayacak.
bu yıl ilk defa onur yürüyüşüne katılacağım, tabi hazır iki günlüğüne istanbul'a gelmişken de ne kadar etkinlik varsa sanırım hepsinin içinde yer alacağım.
tüm yıl bu yürüyüşü bekleyip katılmak için tatilimi bir hafta uzattığım etkinliktir. bir diğer zirveye de katılmam söz konusudur.

(bkz: ayı sözlük cinsel sağlık zirvesi)
yürüyüşün başından sonuna kadar hep beraber olduğumuz zirvedir. komik ve bir o kadar keyifli geçmiştir. katılamayan arkadaşlar üzülmesin seneye siz de gelirsiniz.
trans onur yürüyüşü nde olduğu gibi ayı sözlük olarak yine orada olacağız.

2013 lgbt onur yürüyüşü çağrı videosu
sanırım teğet geçtiğim zirve. bu yıl ilk defa onur yürüyüşüne katıldım ama aklım daha çok fotoğraf çekmekte olduğundan bir o tarafa bir bu tarafa deli gibi dolaşıp durdum. bir ara ayı sözlük bayraklarını da gördüm ama sosyal fobikliğim sağolsun, fotoğraf çekmeyi bahane edip kalabalığa karıştım. ben uzaklaşırken en son 'esra erol'un askerleriyiz' diyordu sözlükçüler.

bir de muhtemelen alandaki en düz adamlardan biriydim herhalde, millet rengarenk giyinmiş ama ben her zamanki gibi gri tonlardaydım. neyse, ilk yürüyüşün acemeliği deyip seneye bir ton açılma vaad ediyorum, bakalım.
son iki yıldır katılmakla birlikte bu seneki yürüyüşe ayı sözlük yazarları ile birlikte katılma ihtimalini sevdim. sözlük yazarları ve bloggerlar arasında kalacağım gibi.
cinsel ayrim yok artık heterosexualler bile destek veriyor artık bu güzel bir tablo.
her sene olduğu gibi bu senede kortejdeki yerimi alacağım. *