ayı sözlük iki yaşında zirvesi

annemin lgbt bireylerle ilgili yuzleşip parçalamak istediği içselleştirilmiş tabuları ve bununla birlikte akıl almaz bir merak duygusu var. gezi parkı'nda ne zaman bizim çadırdan kaybolsa kendisini lgbt blokta yakaladım. büyük bir heyecanla bana "su istedim verdiler" ya da "sohbet ettim, çok tatlılar" gibi cümleler kurdu. kadıncağız hacı kızı acaip tabularla büyümüş "ya anne allah aşkına arkadaşlardan uzaylılar gibi bahsetme" dediysem de, onun kendi içinde esen fırtınaları normalleştirme çabalarına saygı duymamam mümkün değil. en son çapulcu düğününde trans bir arkadaşa "koca bulursan söz çeyizin benden demiş" bana yine heyecanla anlattı.

şimdi ben diyorum ki zirveye gelirken kendisini koluma taksam ne olur? sonuçta her ne kadar cinsellik tabusunu yıkmaya dair bir mücadelesi varsa da 30 yaşındaki kızı olan ben denizin hala bakire olduğunu sanıyor ve inanıyor. yani eşiğimiz bu düzey. alsam annemi gelsem ağır doz mu olur acep kendisine? of kafam karışık sözlük. şimdi söylesem zirveye kadar uyuyamaz heyecandan onu da biliyorum.

özetle benim kesin geleceğim ama annemi getirmek konusunda derin düşüncelere daldığım zirve.*
ceylan ertem özel mesajında doğumgünü partymize uğramak istediğini belirtiyor. hadi bakalım.
gecenin nasıl geçtiğine dair entryleri sabırsızlıkla bekliyorum. gidememiş olsam da yeğenlerimi ve erkek kardeşimi gönderdiğim zirve. hayır nasıl bir eğlenildiyse kimse henüz ayılamamış sanırım... kıskandım *
ayı sözlüğün haftasonu mekanı kapatmak için parası olmadığından zirve cuma gecesine ayarlandı. mekan cuma olduğu için de bize destek amaçlı para talep etmedi ve "gelen konuklar bir şeyler içerler değil mi? bilirsiniz her gece bizim gibi mekanlar için önemli" dediler. mekanın manzarası zaten insanı alıp götürüyor. birde planlarımızda daha bilindik birilerini sahneye çıkmak için ikna edebiliriz diye düşünmüştük ve bu sebeple cumartesi hiç şansımız olmaz dedik. sanırım 1 günlük izinler ayarlanabilir iş yerlerinden. neler için izinler alıyoruz, ayarlanabilir diye düşünüyorum. çok emek verdik bu organizasyon için, güzel bir şey ortaya çıkarmak için. ayarlayabilen herkesi de mutlaka bekliyoruz efendim.
neden hafta içi bir günde olacak diye kafamda soru işaretleri barındıran zirve.**
stonewall ile beraber geceden 15 dklık bir klip hazırladık. 6 saat kadar uğraştık. yakın zamanda paylaşacağız.
etkinlik gecesinden yüzlerin görünmediği fotoğrafları seçtik, bazı fotoğrafları özellikle bozduk, karanlık verdik ki kimsenin "ayı sözlük bizi afişe ediyor" dememesi için elimizden geleni yaptık. işte o geceden bazı kareler. diğer fotoğraflar kişilerin kendilerine ulaştırılacak.

http://www.facebook.com/dark.bear1/media...
sizin için hangi +2 ile geleceğimi seçemediğim zirve.
komite ve organize işler.uzun zamandir boylesine eglenmedigim ve "ne geceydi beee." dedigim zirvedir. ayilamamaktayim, ayı sözlük magazin ekibi birazdan devreye girer.
partyde karaoke etkinliği de yapılacak.

ve her sözlük yazarı bir değil +2 arkadaşını doğum günü partymize getirebilecekler.

edit: +1 +2 gibi sınırları kaldırdırk, herkes istediği kadar arkadaş getirebiliyor.
ayı sözlük bir yaşında zirvesi büyük koşturmacalara sahne olmuştu ve ayı sözlük bir yaşında zirvesi hazırlama komitesi bunun üstesinden başarıyla gelmişti. çok eğlenceli, bolca konuşulan ve keyif alınan bir organizasyondu. evet şimdi de ikinci yaşımızı kutlama vakti yaklaşıyor. bunu hazırlarken de fikirler var tabi ayı sözlük iki yaşında zirvesi hazırlama komitesi iş başına.

işte o detaylar;

- her sözlük yazarı arkadaşlarını da getirebilecektir. giriş ücretsiz, yaş sınırı 18'dir. herkes yediğini içtiğini ödeyecektir*. lütfen zirvetörden katılımlarınızı işaretleyiniz.

- katılan ayı sözlük yazarlarının ikinci doğum günü hediyeleri morj.com 'dan ! çeşit çeşit bir çok farklı ürün o gece sözlük yazarlarına kura ile hediye edilecek.

- party de karaoke etkinliği yapılacak.

- ayılarock ekibinden ben ve tra jedi sahne alacağız ve bir kaç parça seslendireceğiz. önceden belirteyim çok bi beklenti içine girmeyin. *

- lgbt aktivistleri, medyadan tanınmış yüzler de zirveye geleceklerini bildiriyorlar. net olmadığı için isimleri şimdilik paylaşamıyoruz.

konuklar;

- yavuz hakan tok - elhan tok
- hala diva
- ramadan *
- dj murat renay

mekan: teras6 (meşrutiyet cad. no:61 kat:6 odakule yanı beyoğlu-istanbul / 0(212) 245 97 98)
tarih: 16 ağustos 2013
saat: 20:00 - 02:00

mekan içecek fiyatları;

33lük bira 10 tl
50lik bira 15 tl
bomonti 15 tl
miller 15 tl
corona 16 tl
vodka 20 tl
cin tonik 20 tl
şarap 15 tl

mekan bize bir güzellik yaptı. bizim için hem içeceklerde hem bütün yiyeceklerde %20 indirim yapacağını da bildirdi. yani üstteki fiyatlara %20 indirim uygulanacak ve daha uygun fiyatlara düşecektir.

zirve afişimiz;

facebook etkinlik sayfası: https://www.facebook.com/events/267328210072451/


entry gerektikçe güncellenecek.

bilgi ve sorularınız için dark bear a mesajla ulaşabilirsiniz.
ülkemizdeki gay ortamları ve felsefesi konusunda artık tamamen ümidimi kesmiş olarak yaşarken, yıllar sonra yeniden ümitlenmemi sağlayan, arkaplanında muazzam emek ve özverinin olduğu açıkça belli olan zirvedir. öyle ki, bugün yaşı kırka yakın olanlar çok iyi bilirler, eski bilsak 5. kat , neo günlerine taş çıkartan, katılımcıların ciddi anlamda bilinçli, lgbt özgürlük çabalarını sulandırmadan, subjektifleştirmeden, terorize etmeden yansıttıkları zirvedir. ortamdaki geçmişi kısacık bir süre olan dark bear'ın bunları bu bilinçle ve inançla organize edebilmiş olduğunu görmek büyük bir övünç kaynağı olmuştur. bunların hepsinin ötesinde bundan üç hafta evvel amsterdam'da bulunduğum sıralar gay pride organizasyonlarının olduğu dönemde etrafımda gerçekleşen hiçbir etkinlik bu denli düzeyli, düzenli ve eğlenceli değildi. katılımcıların tutumu ve bakış açısının yanı sıra destek veren sanatçıların ve teras6'nın mekan sahibinin tutumunun ve pozitif enerjisinin geceye kattıklarını hayatım boyunca hatırlayacağım. emeği geçen herkesi tebrik ederim...
doğumgünü partymizin posteri tamamlandı. neyinkafasilabu ellerine sağlık.

e süper. ben de geliyorum herkesle tanışayım sözlük beni görsün.
afişine hasta olduğum zirve.
listede ayran ve şalgamın fiyatını göremedim ama olsun adeta gün sayıyorum zirvede yakaladığım herkesi muahhhh bu arada umarım % 20 lik indirim şalgamda geçerlidir
yazarımız filizku'nun ayı sözlük iki yaşında zirvesi için yaptırıp gönderdiği kurabiyeler. inanılmaz şirinler, emekleriniz için teşekkürler...

https://www.facebook.com/dark.bear1/media_set?set=a.10201984428398694.1073741838.1424955995&type=1
organizasyon ekibinin çok çok emek verdiği gibi, verilen emeğin karşılığının da bol bol eğlence, neşe, enerji olarak alındığı yaş günü partimiz. sahne alanlar, katılanlar, filizku'nun kurabiyeleri, morj.com'un hediyeleri, teras6'nın manzarası ve diğer her şeyiyle layığıyla renkli bir organizasyonla ikinci yaşı kutladık, herkesin eline diline beline sağlık, nice yıllara!
biriniz bana sahip çıkarsa gelirim *
  • /
  • 3