ayı sözlük yazarlarından iyi görünme taktikleri

1.iddialı bir suratım olmadığı için saçlarımı kısa tutarım; böyle ciks saçlar suratı biblo gibi olan aşırılı yavşuklu bond beylerin işidir bunun farkındayım.

2.ne giyersem giyeyim yanlış çorap seçimi her şeyin içine sıçar bu nedenle çorap ayakkabı ve pantolon uyumum her zaman tamdır.

3.sigara içtiğim için gece yatmadan önce maydanoz özlü diş macunu ile diş fırçalarım, sabah sigara konusu ile boğuşmadan uyanırım. her yerde diş macunum ve fırçam vardır, of of bu konu çok mühim.

4.böyle aşırı bakım yapan bir adam değilim ancak duş sonrası surat temizleyici bir jel kesinlikle kullanırım.

5.boxer seçimi rengi ve şekli mühim nerde soyunacağımı önceden kestiremem sonuçta.*

6.su uyur düşman uyumaz ve düşman daima ayağa bakar, ayakkabım muhteşem olmayabilir ancak temiz falan olması düşmanı göt etmek bakımından mühim. kirli ayakkabı her zaman kaybeder sevgili sözlük zat'ları.

5.karda yürürüm izimi belli etmem.* *
klişe de olsa ' always dress like you're going to meet your worst enemy', yani her zaman en kötü düşmanına rastlayacakmış gibi giyinin. zira yaşayıp kanıtlandı 3-4 kere, en paspal halimle can düşmanlarımın arasından karışık saçlarım ve 2,5 gün uykusuzluk yüzünden kızaran gözlerle alnım açık başım dik yürümek zorunda kaldım

eğer bu mottoyu beğenmiyorsanız, ' dress everyday like you're going to get murdered in those clothes ' , yani her gün o kıyafetler içerisinde öldürülecekmişsiniz gibi giyiyin ki inanın bu böyle sizi hayata bağlayan, yaşama sevincinizi bir gıdım da olsa tetikleyen bir hareket, kimse çirkin gözüktüğü şeyler içerisinde ölmek istemez bence.
1. kesinlike kendinize uygun, sizi abes göstermeyen bir saç kesimi.

2. kesinlikle ama kesinlikle içi gözüken t-shirt, gömlek vs içine atlet giymeyin, çok ama çok kıro. hani %5 yağ oranlı bir vücudunuz bile olsa, hayır.

3. proporsiyonunuzu bilin. aynada kendinizi inceleyin, ona göre özellikle de jean alırken dikkat edin. zira gövdesi uzun bacak boyu kısa olanların düşük bel giymesi tam bir facia.

4. kusurlarınızı bilin. bilin ki onları zevkli bir şekilde örtmek daha eğlenceli-kolay hala gelsin. örneğin kiloluysanız, v yaka sizi her zaman bir tık daha iyi gösterir, yine slim kesim pantolonlar da öyle.

5. doğru pantolonu bulmak, mr right'ı bulmaya benzer derler, üşenmeyin ve deneyin. özellikle ağ ve popo kısmının sıkması ve ayrıca da içinde iyi gözükmeniz etken faktör.

6. ki en önemlilerinden, kesinlikle ayakkabı. beyaz çorap, bence kesinlikle olmamalı. ayakkabı olarak da şu krem rengi converse/tiger vs furyası artık bir kenara bırakılmalı zira çok 2011. son yıllarda sneaker daha da bir revaçta, kendinize güzel, şık ve rahat bir sneaker alın, bu anlamda nike'ın air max serisi ideal. böylece hem rahat hissedip hem de şık olabilirsiniz.

7. çok kremlenen/bakım yapan biri değilim ama bence duş vs den sonra gözenekleriniz açılmışken en azından bir nemlendirici kullanmaya özen gösterin, cildinizin değerini bilin.
- ayakkabılarınız çok da temiz olmasın; her daim göz kamaştıran parlaklıkta ayakkabı giyen adamlar ben de uğur ışıl(d)ak'ın oluşturduğu tekin olmayan pürüzsüzlük hissi uyandırıyor.

- şunu şununla kombine edeyim cümlesi aklınızdan geçtiği an kendinizi uçan adam sabri gibi yerlere atıp kombin kelimesi aklınızdan silinene kadar da kalkmayın; nerede bir kombine etme hali olsa orada genellikle bir adet 'dolabın yarısını üzerine giymiş adam' atmosferi oluştuğu gözlemlerimle sabittir.

- saçınız uzun ise iki saat ayna karşısında kafanızdaki uzantılarla cebelleşip dışarı çıkınca 'yataktan kalktığım gibi geldim' pozu kesmeyin. saçınız çok kısa ise de 'ayna karşısında yüzümdeki varoluşsal krız ifadesi eşliğinde saçımı sıfıra vurdum, hakkımda ne düşündüğünüz kaygısını çoktan aştım' pozu kesmeyin. alt tarafı saç yahu, hiç poz kesmeyin.

- boxer seçimine gelince, çok ayıp...!
bazılarımız bunların hiçbirine ihtiyacı olamayacak kadar muazzamdır. *

+ yataktan sürünerek kalkıp, gözün kapalı zombi gibi tuvalete gidip, aynaya bile bakmadan elini yüzünü yıkamak lazım.
+ sonra git buzdolabının önünde sallan 5-10 dakika, "e madem tost yapayim" diyip, haftanın 6624176176. tostunu ye.
+ dişini fırçalarken evi dolaş, üstünü, çantanı hazırla.
+ üstünü hazırlama detaylı: dolaptan kırışık olmayan 2-3 parça şey al. 2 renk bile uyuyorsa tamamdır. aynaya bile bakmaya gerek yok aslında.
+ ve işte hazırsın, artık sokakları mest edebilirsin karpuzsever sevdalıları.
+ yıldızlı tavsiye: evden çıkmadan bi klozete uğrayın. *
önemli olan iç güzelliğidir.

(bkz: penis bakımı)
(bkz: lavaj)
1. öncelikle bir tarzınız olsun. tarz önemlidir. akla gelirsiniz.
2. iyi bir berbere gidin. biraz fazla ödeyerek o saç traşı sonrası yaşayacağınız bütün travmaları atlayabilirsiniz.
3. pantolon seçerken çok dikkatli olun. iki yıkamayla dağılacak jeanler yerin sağlam ürünler tercih edin. levi's'i tavsiye ediyorum. yeni tavsiyelere açığım.
4. aynı şekilde giydiğiniz tişörtlerde öyle. omuz hizasına çok dikkat edin. dikişler kayıyorsa almayın. dikişlerin kaydığı bir markaysa almayın. kıyafetinizin rengi solduysa hemen atın, giymeyin.
5. kıl güzeldir ancak yazın şort giyiyorsanız ve kıllarınız çok gürse biraz kısaltın. bunun için çok iyi makineler var.
6. çoraplara ve ayakkabılara dikkat edin. hadi çorap bir fetiş ancak ayakkabı çok önemli. rengi solmuş sağı solu kir pas içinde veya yırtık ayakkabıları atın, giymeyin.
7. bir firmanın reklam yüzü gibi dolaşmayın. hep aynı renkleri giymeyin. ne bileyim baştan aşağı yeşil olmayın. uyumlu renkleri tercih edin. zıt renklerinde yakıştığı oluyor tabii.
8. spor yapın. vücut geliştirme yaptıktan sonra ne giyseniz üzerinize oturuyor zaten. iş yakıştırmaya kalıyor. ayrıca verdiği özgüven paha biçilemez.
9. dişlerinize dikkat edin. 3 ayda bir temizletin. ayrıca çarpıksa diş teli kullanın. güzel gülen insanları herkes sever.
10.beyaz don giymeyin. alacağınız baksırın renklerine dikkat edin. size yakışan renkleri seçin. desenine kapılıp almayın. ayrıca siyah ve beyaz tek renk almayın.
suratımda yemek kalıntısı bırakmamaya özen gösteriyorum, sizde gösterin
eğer büyük bir göbeğiniz tombul kollarınız ve bacaklarınız varsa lütfen çıplak gezin*
kimseye sorup danışmadan sevdiğinizi, beğendiğinizi giyin/takın. kimine göre yırtık jean, kimine william fioravanti takım elbise, kimine futbolcu arda smokini...

kendini beğenince rahatlarsın; ancak rahat olduğunda adı konmamış o gizli manyetizma aktif olur.
aynaya bakın, içinize siniyosa sorun yok.
(düşündüğümüz kadar) kimsenin umrunda değiliz
önemli görüşmeler öncesi mutlaka uykunuzu alın.
uykunun vücudu tazelediği ve dinç bir görünüm kazandırdığı unutulmamalı.
uyku sersemliğini de soğuk veya ılık bir duş ile üzerinizden attığınızda, geriye temiz ve uygun kıyafetleri giymek kalıyor.
spor yapın.
dişlerinizi fırçalayın.
el ve ayak tırnaklarınızı en az haftada bir kesin, topuklarınızı ponza taşıyla ovalayın
sırtınızda bir kürk varsa ağda yaptırın. kerameti yok inanın bana
yakışacağını düşündüğünüz saçı sakalı kullanın.
en az ayda bir hamama gidin, keselenin, cilt bakımı ve masaj yaptırın
parfüm şişesine batıp çıkmayın (bazıları sabun kokusu sever)
çorap ve iç çamaşırınızı her gün değiştirin.
iyi bi marka olmak zorunda değil üstünüzde iyi duracak şeyler alın.
ütüsüz giymeyin
ayakkabılarınızı evden çıkmadan önce silinsizi herkesin görebileceği şekilde yüksekçe bir yere çıkarsanız gayet iyi görünürsünüz. bunun dışında kasmayın zaten. bu kalabalıkta fark edilmezsiniz bile. adsfadfsdfa.
kibar gibi davranın ama karşıdaki sizi tanıdıkça vahşileşin.
öncelikle photoshop ardından mümkünse hava karardıktan sonra loş bir mekanda buluşmak.
ınsan olsunda yanar donerlilik iyi degildir