ayı

ünlü çikolata markası toblerone da ambleminde kullanmış bu hayvanı, ama nasıl? ufkum genişledi öğrenince.


etobur ve otobur olabilen, tümü balı çok seven, kiloları 50 ile 750 kg arası değişebilen türlere sahip, insanlar gibi iki ayağının üzerinde rahatça yürüyebilen, genellikle mağaralarda ve büyük çukurlarda yaşayan vahşi hayvanlardır. 15-30 yıl arası ömürleri vardır insanlar tarafından avlanmadıkları sürece. özelikle evcilleştirilebilirler ve insanlar tarafından bakıldıklarında 30 yıldan daha fazla yaşayabilirler. hayatları boyunca sayılacak sayıda çiftleşme yaşarlar. belkide dünyada yaşayan ve en az çiftleşen hayvan çeşitidir. 2 yaşında ergen olsalarda çevredeki hakimiyet kaosu nedeniyle özellikle erkek ayılar ancak 7 yaşından sonra milli olurlar. yılda 1 kez, şanslılarsa en fazla 2 kez çiftleşirler. bazı kaynaklara göre karada yaşayan canlıların en zeki olanıdır.
tüm kıllarının, vahşiliğinin, şekil yapmış kaslarının altında yufka gibi bir yüreği yanında korkunç bir penisi, kendinden önde giden bir göbeği ve kocaman bir götü olan şehirli varlıklar. sevimli, seksi ve vahşi şeyler.
sevimli olduklarını konusunda hiç şüphe duyulmaz.
güzel bir hayvan. bazen hızlı koşar, bazen koşmaz. amuda kalktığı da görülmüştür. bunlar arada köye inerdi de artık köy kalmadığı için şehre iniyorlar. köyden indim ayıya.
yollara çöp atmazlar,

http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/374474_10200234428569792_1289036102_n.jpg
selamın yanında bir de kokulu öpücük atsaymış daha güzel olacakmış *

türkiye ayılarından alınan tanıma göre;


medyanın direttiği erkek güzellik anlayışının aksine, kendi doğal erkeksiliği içinde kendisi ile rahat olan erkek eşcinsel/biseksüeldir. ayılar genellikle yüzünde/vücudunda kıl olan, genellikle iri yapılı ya da kilolu, genellikle sakallı/bıyıklı olurlar. bir ayıda, fiziksel görünüm açısından, iri bir vücut yapısı, kilo, vücuttaki ve yüzdeki kıllar ön plandadır, ancak erkeksi bir tavır, kendi ile rahat olması da gerekir. bu özellikler "ayı" güzellik anlayışının temelini oluşturur. zaman içinde farklı fiziksel özelliklerdeki kişilerin de hareket içine katılması ile "ayılık" bir fiziksel özellik olması yanı sıra bir hayat anlayışı haline dönüşmüştür.

-alıntı-
önemli olan göbeği, kılı, sakalı, kilosu değildir. içinde kadın olmayacak ayı dediğimiz adamın. görüntü ayı içi kadın ne işe yarar ki.
iki tiptir bunlar ; birincisi profil sitelerinde akıllara zarar romantik şiirler üzerine dal-yaprak fotoğraflarını çekip yapıştıran model ikincisi de birincisi gibi olmayan.
şahsen "howl" üzerine kasesinin fotosunu yapıştıranını gördüm.
benze(til)diğim için mutlu olduğum hayvan ..
ilişkileri esnasında penislerinin kırıldığı sıkça görülür.

korkmayın bu videoda kırılmıyor;

eskiden sahip olduğum kilo ve kıl oranı ile tam olarak kendimi tanımlayabildiğim, fiziksel niteliklerden ziyade bir alt-kültür. lanet olası tüketim kapitalizmine karşı başlattığım savaş ve toplumsal baskı nedeniyle hayatıma kattığım spor aktiviteleri sonucu bu fiziksel görünümü gittikçe kaybetsem de "en azından yaşlanıp rakı balık seansları sonrası alacağım kilolar" ile istesem de istemesem de bürüneceğim post. hastasıyız.
seviyorum lan bunları,onlar da beni sevsin istiyorum
ülkemizde bir hayli eziyet görmüş hayvandır. burnundan kocaman bir halka geçirilip dövülerek eğitilmişlerdir, yıllarca dayak korkusuyla "ayı oynatma" adı aldında eziyet edilen, ötekileştirilen hayvanların başında gelir. bir yandan da kadın yada erkek farketmeksizin şişman veya davranışları kaba olan insanlara takılır bu garibanın adı. aslında bir o kadar da özelikle çocuklar tarafından sevilen sevimli bulunan bir hali vardır bu canlının. sözlüğün adının inatla ayı sözlük olarak kalmasının bir sebebi de bunlardır aslında.
adı altında övgülendiğimiz tek canlı..
kadıköy / moda caddesinin girişinde pek yakında açılacak olan bar-pub. yeni bir gay bar olmayacaksa bile ,ismi ve tabelasındaki amblemi itibariyle bearların oldukça rağbet edeceğini umduğum ve zamanla gay bar haline dönüşeceğine inandığım mekan.
yeditepe şubesini açması ile gönüllerimizdeki yerini dönüm dönüm büyütmüş mekan. ayıya gidin ayıyı sevin. kalp.
ölü taklidini yemeyen hayvanlardır.
  • /
  • 2