ayıcanlardan pratik bilgiler

ayıcan dedik bağrımıza bastık çeşidinden bir ayıcandan gelen ve beni ölümün eşiğine götüren pratik bilgilerdir.

1) tuzruhu ve hipoyu kariştirip temizlikte kullanmayi herkese öneririm. ayrica bu karişimin kokusu da güzel , deneyin.

2) aseton malumunuz iyi bir cözücü ve temizleyicidir. kizartmak icin soyup dilimlediginiz patatesleri; kararip buruşmamasi icin asetonlu suda bekletebilirsiniz. süzüp fazla durulamadan direkt yaga atarsaniz, patatesleriniz altin renginde kizarir ve çocuklariniz bunu severek tüketir. ama saglik için tuzu az atin. eger yüksek tansiyon hastasi bir büyügünüz varsa, bol bol da tuz atabilirsiniz.

3) acil bir misafir mi geldi, kahve yapmak için sıcak su mu lazım?? veya kahve kreması kalmadı da acil süt mü ısıtmak gerekli... atın bunlardan birer bardak mikrodalga fırına, getirin high ayara ve 1 dakikada sıcacık su ve sütünüz hazır. dip not: en yüksek ayarda ısıtma yaparken, bardağın üstünün açık kalmasına özen gösterin ve mümkün olduğunca mikrodalganın yanında durun.
ciddi bir para verip, çok büyük bir beğeni ile seçtiğiniz deri ayakkabılarınız mı var?? boya, cila, kuru sünger tarzı şeyler kullanıp ayakkabının ömrünü kısaltmayın. pamuğa biraz aseton dökün ve deri kısımları ovarak, ayakkabının tozunu alın. parıldadığını göreceksiniz ;)
çocuklarımız bizim için en değerli varlıklarımızdır. onları büyük fedakarlıklarla büyütüp, okutup vatan için hayırlı insanlar olarak yetiştiririz hep. başlarına bişey geldiği zaman, hassasiyetimiz bir kez daha artar. bu konuda önemli bir bilgi;) çocuğunuzun boğazına, burnuna veya kulağına yabancı bir cisim kaçtığı zaman, paniklemeden onu bir yere oturtun. yüksek emiş gücü olan bir elektrik süpürgesini burnuna, ağzına veya kulağına (yabancı cismin kaçtığı bölgenin girişine) dayayıp çalıştırın ve yabancı cismi çekerek çıkarmasını sağlayın. canı yanmayacaktır fakat can acısını belirtir bir çığlık duyarsanız dikkate almayınız.
ağartıcı ve temizleyiciler.. anadoluda yaşayan bütün insanlar bilirler, üzümün ezilerek pekmez yapılırken, mayalanıp en son tortunun çöküp ağarması için karışıma bir miktar kırmızı toprağın konulduğunu. toprak güçlü bir kolloid madde olup, girdiği ortamda kirlilik yaratan maddeleri çökertip temizler. pekmez dışında bunu günlük hayatımıza da yansıtabiliriz. mesela beyaz bir koltuk takımınız mı var ve bu takım kirlendi mi. temizleme kimyasalı ile temizliğe başlamadan evvel, bir miktar kırmızı toprağı su ile yumuşatıp koltuğun kirli bilgesine tatbik edip iyice yedirin. temizleme kimyasalı ile temizliği yaptığınız zaman lekelerin ne kadar çabuk çıktığını göreceksiniz..
karnabahar pişirirken haşlama suyuna biraz süt ekleyin hem rengi daha beyaz oluyor hem tadı daha güzel oluyor.
sakın aşık olmayın olm.
pirinç pilavı yaparken,pilavın suyunu koyduktan sonra 1 yada 2 tane kesme şeker,birkaç damlada limon damlatın.şeker pilavınızın tel tel olmasını,limon ise pirinçlerinizin daha parlak durmasını sağlayacaktır.
ucuz lubricant elde etmek için medikallerden litre işi ultrason jeli alabilirsiniz. * * *