badoo

gaylerin yeni çiftleşme sitesi.
bir türkiye gerçeği. elini sallasan bir gaye ya da '' açık görüşlü '' birine çarptığın enteresan bir platform. bildiğimiz hornet, grindr gibi applere kıyasla genele hitap eden böylesi bir sitede insanların bu denli cesur olması kırk yıllık- pardon 36- gay olan beni bile şaşırttı. tabii ki burada da karşınıza sadece aktif tayfası daha fazla çıkıyor, sonuçta burada politik doğruculuk daha beklenen bir durum. gün içindeki sirkülasyon ise inanılmaz. profilinize sadece erkekler bakıyor, beğeni veriyor, mesaj atıyor. hornette herkes kraliçe edasıyla profilinize ziyaret düzenlemekten bile imtina ederken buradan eliniz boş çıkmanız imkansız gibi. türkiye'de eşcinsel yok diyenlere fazlasıyla kapak olacak cinsten bir analiz mekanı.
istanbulda her metre kareye 2 gay yoldaşımızın düştüğü naçizane ve eğlenceli bir aplikasyon. bir günde sevgili ya da fuck buddy bulabileceğinizden hiç şüphem yok. tabi ıstanbulda yani. istanbulda.
alogaritmasını çözemediğim uygulama. eskiden büyükşehirlerdeyken hornet gibi kullanırdım. görüp de beğendiğim herkese tereddütsüz yazabiliyordum.

şimdi bu küçücük yere geldim. arada açıp çevreye bakıyorum. ilk okul müdürümden tutun komşuma kadar profilleri var. tamam olabilir, sadece gayların takıldığı bir uygulama değil ama ben onları gördüğüme göre onlar da ilgilendikleri kısmı erkek seçmişlerdir. hadi seçmiş olsunlar, herkeste olabilir ama erkek arayan biri nasıl oluyor da isim soyisimle hesap açıyor? o yüzden alogaritmasını çözmeyi kafam almıyor.
hi5 hala duruyor mu merak ettim şimdi.