başbakan çok değişti artık oy verdiğim kişi değil

cemil ipekçi'den yeşilçam salon filmleri repliklerini andıran aşırı duygusal çıkış. gül gül öldük yahu.

recep tayyip erdoğan kanadı ve akp cephesinde umduğunu bulamayan eski modacı yeni astroloj ipekli bey, menfaat beklentilerinin karşılanmamasından olsa gerek; yeni rota arayışları içine girmiş belli ki. aşırı duygusal hissiyatı daha fazla para ile doldurmayı iyi bilen ipekli beye, kaynağından gıcır gıcır para akıtan yeni bir kucak lazım kanımca. şöyle diyor: "ben sayın tayyip erdoğan'ın da geçmişten ve de geçmişteki tüm liderlerden ders çıkaracağını sanmıştım, yanılmışım ve merkez bir lider olacağını sandım. yetmez ama evet dediğimdede sayın tayyip erdoğan'ın gerisini getireceğini düşünmüştüm, meğer sanatçı olmamın hayali imiş. başta düşünce özgürlüğünü savunan bir başbakan ve de düşünceden dolayı ceza yemiş biri sonradan nasıl olur da her düşünceyi dava eder?"

onca şey söylemiş durmuş da benim tek anladığım: "yeni bal gerek artık peteğime"
cemil ipekçi sevdiğim bir karakterdir. akp'yi desteklese de desteklemese de öyle olacak benim için. kendisinin rüzgar ne tarafa eserse gemisini o yöne çeviren bir omurgasız olduğuna da zerre ihtimal vermiyorum. zaten akp dönemi henüz kapanmadı, maalesef önümüzdeki en az 5 yıl boyunca da kapanacağına ihtimal vermiyorum. dolayısıyla kendisi isterse bu düzenden en az bir 5 yıl daha nemalanabilirdi. ama yapmadı. çünkü cemil ipekçi samimi ve inandığı gibi yaşayan bir adamdır. akp'ye olan tavrı ile ne akp'lilere ne chp'lilere yaranamayacağını biliyordu. ama ipekçi'nin olayının birilerine yaranmakla ilgili olduğunu sanmıyorum.

ve evet bu konuda çok haklı. başbakan 10 yıl önceki başbakan değil. artık adı korkaklık mıydı tevazu muydu bilmiyorum ama adam vur kafasına al ekmeğini bir şeydi. şimdi ise paçalarından bile kibir akıyor.