bear cub

2004 ispanya yapımı film.

konusu;

eşcinsel bir diş hekimi olan pedro, sosyal bir çevreye sahiptir ve madridde yalnız yaşamaktadır. kızkardeşi violeta, erkek arkadaşıyla tatil için yurtdışına çıkarken oğlu bernardoyu birkaç haftalığına göz kulak olması için pedroya emanet eder. ilk başlarda bu durumdan rahatsız olan pedro, erkek yeğeni bernardo ile çok iyi anlaşmaya başlar. fakat bernardonun pedroda kaldığını öğrenen anneannesi gloria, torununu ziyaret etmek için pedronun evine gelince olaylar farklı bir boyut kazanır.

oyuncular;

josé luis garcía pérez, david castillo, empar ferrer, elvira lindo, arno chevrier, mario arias, josele román, diana cerezo, daniel llobregat, juanma lara, jorge calvo, josep tomàs, juanjo martínez, ramón ramos, patxi uribarren.

(bkz: cachorro)
ispanyolların bearlar konusunda ne derece olduğunu görebildiğimiz bir film. ilk sahne de şoke olsamda devamında büyük keyif aldığım bir filmdi.
filmde madrid in yakışıklı bearları çokça görülür
cachorro (bearcub) - "ayı yavrusu" yönetmenligini miguel albaladejonın yapmış oldugu 2004 yapımı "a bears story" tarzı kısa festival filmlerini saymaz isek uzun metrajlı yapılmış olan ilk ayı temalı sinema filmi. oyuncular arasında ispanyadaki bear topluluklarından insanların olması ise filmi daha gerçekci kılmaktadır.
başroldeki ayı gay değildir o da ayrı bir hayal kırıklığı bana göre.
10 dakika sonra izleyeceğim film öyle bi baktım güzel adamlar var zaten ispanyol düşkünü biri olduğum için her türlü beğenirim ben bu filmi
toplu halde divx alırdım birilerinden. dvd lere filan basıp yolllardı. bende nedense seçmişim bu filmi farkında olmadan. str8 bir arkadaşa bu filmler var filan diye gösteriyorum. wc ye mi ne kalktı, sıra bu filmdeydi. açtım, dondum kaldım. derhal çıkardım dvdyi. eve koşarak seyrettim elbette
film başındaki seks sahnesi ile başta bambaşka bir imaj çizmekteyken (itiraf ediyorum o sahneyi birkaç defa başa alıp izledim) (2. parantez: film hakkında hiçbir bilgim yoktu ne yapayım, yanlış anlamakta haksız mıyım?) filmin devamında beni üzüntüden sevince çeşitli duygudurumlarına gark ettirmiş ve benim için önemli filmlerden olmuştur. izlenesidir.
izlenebilecek en güzel ayı filmlerinden. dram, ayı hayatı, ayıların da duygularının olduğunu gösteren güzide eser
ispanyol yapımı olması bunda bir etken sanırım.

ayrıca bir ayı türü. yavru ayının ayı sözlüğündeki anlamı. *
eşcinsel bir adam, kız kardeşinin çocuğuna bakmakla yükümlüdür.

hikaye bu kadar. filmin müziği çok güzeldir. (bkz: fangoria) senaryo çok kötü, hadi film çekelim demişler, uyduruktan da bir senaryo bulmuşlar. amaç eşcinsel kitleye ortam göstermekti sanırım, görülüyor az çok. film boş, çoğu eşcinsel temalı film gibi. o yüzden ne sıkıştırsak kardır denmiş, adamı bir de hiv pozitif yapmışlar. hiv pozitifsiz film göremez olduk. filmlerdeki fakir çocuğun yırtık çorabı gibi, bir kere de çorap giydirmeyin çocuğa? fakir zaten yalınayak dolaşsın. *

ayrıca filmin sonu da çok gereksizdir. "bitti mi yani?" diyoruz.