boğaziçi üniversitesi

türkiye nin en güzel kampüsüne sahip okulu bence. bir şekilde puanı yüksek alıp, bu okula yerleşenler, üniversiteye kapağı atmanın verdiği gevşeklikle kendilerini salarlar...

kızları ve gayleri genelde kaşar olurlar, mezun olsalar bile bu bir hayat tarzı olur onların. sözlüğümüzde de vardır örnekleri... isim vererek birilerini mağdur etmek istemiyorum...
benim üniversitem.

bütün gayleri ve kızları kaşar değildir. sadece insanlar orada daha özgür olabildikleri için, diğerlerine kaşarmış gibi görünmekte.

kazanması zor; bitirmesi daha da zor olabilen bölümleri içerir. (biri benim bölümüm. çalıştım girmek için, daha fazla çalışıyorum bitirmek için)
efendim pek bir güzel fevkaledenin de fevkinde bir okuldur. bir kaşarın en yakın arkadaşı türbanlı, bir ağır abinin kankası ve oda arkadaşı cross dresser olabilmektedir.

sınıflarında atatürk resminden tahatsız olanlar ve atatürk resmi olması gerektiğini düşünenler medenice tartışmakta, kutuplaşmış sanılan insanlar farklı konularda farklı gruplara kayabilmektedir.
biricik okulum. 1000 kez daha sınava girsem hepsinde de bu okulu tercih ederim.
ilk sevgilimin okuduğu üniversite. bense o zamanlar lisedeydim.
derslerin başladığı ilk haftadan 2 tane ödevim olmasına neden olan biricik okulum.

(bkz: bitse de gitsek)
türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biridir. aynı zamanda yaklaşık olarak 1000 öğrenci remedia'dır.

(bkz: acı ama gerçek)
benim çocuğum filminin 25 mart'ta okulun en büyük ve en önemli salonunda gösterilmesini sağlayan bir rektörlüğe sahip üniversite. işte bu yüzden okuluma aşığım.
bu sene 146. mezuniyet törenine öğrencilerin hazırladığı pankartların damgasını vurduğu ve mezunu olmaktan bir kez daha gurur duymamı sağlayan canım okulum. pankartlardan bazılarına linkten ulaşabilirsiniz.

http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/galeri...
malum komşu çocuğunun kazandığı üniversitedir. tanrım ne yaptırıyolar bunlara orada? bir sene sonunda çocuğun tüm tabiatı değişmiş. o artık bir tiki.
yaşlılar için egzersiz robotu üreten doktora öğrencisinin bulunduğu eğitim, ilim ve irfan yuvası.

http://www.sabah.com.tr/Yasam/2014/09/12...
güney kampüsünde huzur bulduğum üniversite. kendi üniversiteme nazaran, olabildiğince sıcakkanlı ve muhabbetsever insanları içinde bulundurması ayrı bir güzel.
mustafa sandalın hala severek dinlenen ilk albümü suç bendenin çıkış şarkısı bu kız beni görmelinin klibinin çekildiği yerdir.
mustafa sandalın hala severek dinlenen ilk albümü suç bendenin çıkış şarkısı bu kız beni görmelinin klibinin çekildiği yerdir.
mustafa sandalın hala severek dinlenen ilk albümü suç bendenin çıkış şarkısı bu kız beni görmelinin klibinin çekildiği yerdir.
daha tonla vergi ödenen devlet seni korumaktan aciz iken yakın zamanda yaşanan bir olay nedeniyle gerekli önlemleri almamakla suçlanmaktadır. halbuki saldırının esas nedeni okulumun bir ütopya yaşamaya çalışmasıdır. boğaziçi üniversitesi ana giriş kapısı herkese açıktır. gelene 'senin tipin tip değil, sen ahlaksız gibisin, teröriste benziyorsun, yok efendim sen transsın giremezsin' demez. lakin gerçek dünyada bu iyi niyet zaman zaman bu şekilde istismar edilebilir. böyle bir durumda da çözüm olarak 'bu huyundan vazgeç ' denmesi aslında bugün pek çok hükümetin, toplumun, vesairenin eleştirdiğimiz tavrını benimse demekten başka bir şey değildir.
bu başlıkta (bkz:#249138)'de ve daha evvel de theodorus hall başlığında (bkz:#249075)'te bahsedilen olayın fail(ler)i yakalanmış:

http://www.milliyet.com.tr/kiz-yurduna-g...

--- spoiler ---
kız yurduna giren jiletli saldırgan yakalandı
boğaziçi üniversitesi kız yurduna giren ve bir öğrenciyi yaralayan saldırgan yasin p. (25) ve beraberindeki iki kişi sarıyer’de yakalandı.
-----
iha

edinilen bilgilere göre, olay, 8 ağustos’ta boğaziçi üniversitesi’nin kız yurdunda yaşandı. alkollü olduğu öğrenilen yasin p., kardeşi şeref p ve barış a. ile birlikte yurt binasının önüne geldi. yangın merdivenini kullanarak 5. kata çıkan yasin p., buradan da kızların yatakhanelerinin bulunduğu bölüme geçti. odalardan birine girerek içerideki kız öğrenciye tecavüz etmeye çalışan yasin p, boğuşma sırasında genç kızı yanında bulunan jiletle yaralandı. bağrışlar üzerine odaya giren diğer kızlar, yasin p.’yi durdurmaya çalıştı. özel güvenlik görevlilerinin de yurda gelmesiyle dışarı kaçan yasin p. burada kendisini bekleyen şeref p. ve barış a. ile birlikte olay yerinden uzaklaştı.
olayı soruşturan istanbul emniyet müdürlüğü asayiş şube ekipleri güvenlik kameralarını inceleyerek zanlıların kimliklerini belirledi. yapılan çalışmada yasin p., kardeşi ve yaşı 18’den küçük olduğu öğrenilen barış a., gözaltına alındı. ifadeleri alınan zanlıları, adliyeye sevk edildi.
--- spoiler ---
khk kapsamında artık okuldaki rektörlük seçimleri iptal edilip kayyum rektör atanan boğaziçi üniversitesinde "kayyum rektör şenliği" düzenleneceği açıklanmış. katılım için çağrı yapılıyor.

http://asdilgbti.ayisozluk.com/2016/11/23/bogazici-universitesi-ogrencileri-kayyum-rektor-senligi-duzenliyor/

  • /
  • 2