burakcan karamanoğlu

bu ülkedeki çarpık düzene kurban verilen bir başka genç.

http://beyn.org/burakcan-karamanoglunun-...

bu çocuk kimdir, nedir, ne düşünür ve nasıl öldürüldü bilmiyorum. tek bildiğim bir insan daha yok yere öldü, ve şimdi acı içinde kıvranan bir anne, baba, abi. kardeş var.
bu cinayeti kim işlediyse o kurşunu kim sıktıysa o kurşunu kim sık dediyse bir an önce bulunması gerekir. ama fark ettiyseniz şu an korkutucu ve iğrenç bir sessizlik var. bana sorarsanız bu cinayeti nasıl ve ne şekilde sömürürüz planlarının hazırlığı yapılıyor. bu kadar büyük bir olay ayrıntılarıyla servis edilmedi daha ajanslara. tek bildiğimiz şey burakcan'ın bir kurşunla öldürülmüş olduğu. nereye gidiyordu, neden gidiyordu, olay nasıl gelişti, kurşunu kim sıktı, görgü tanıkları ne diyor bunlara dair hiç bir şey yok daha. bu cinayet bir an önce aydınlatılmazsa provakasyon malzemesi haline gelecek, bu iş iç çatışmaya kadar bile gidebilir. zira sağcı kitle, solcu kitleden daha saldırgan bir şekilde gasp edilen haklarını savunur ve daha çabuk galeyana gelir. sonuç olarak daha fazla genç insanın ölümü ve daha fazla acı yaşanacak.

burakcan sağcı, akp'li, ülkücü, faşist, homofobik, şeriatçı veya başka bir şey olabilir gerçekten zerre kadar umrumda değil. bu çocuk öldürüldü ve berkin elvan'ın katilinin bulunmasını istediğim gibi onunkinin de bulunmasını istiyorum. zira insanlar bu çocuklar öldüğü için üzülüyor ama sokağa dökülmelerinin sebebi üzülmeleri değil adaletin yerine gelmemesidir.

bir ekleme daha: gezi direnişçilerinin şu ana kadar bıçak kemiğe dayandığı olaylarda bile silah kullanmadığını biliyoruz. bu yüzden bu cinayetin katli için iki ayrı teorim var. tabi muhtemelen ikisi de değil başka bir şey vardır ama benim fikrim şu: 1- bu çocuk bir çeşit akp mağduriyeti senaryosuna kurban verilmiş olabilir. bu adamların kendi tezgahladığı üzerinde düşünmek bile istemediğim bir şey bu. 2- gezi direnişçileri arasına sızan dhkp/c sempatizanlarının olduğu bir başka gerçek. gözlerimle görmüş olmasam ben de hadi lan oradan derdim ama inanın böyle bir grup var. bu adamların da gezi direnişiyle uzaktan yakından ilgisi yok, hatta birçok gezi direnişçisini geziden soğutan saçmasapan karanlık tiplerdir. ve bu grubun gerçekten de şiddete ve saldırganlığa eğilimi var. tabiki gezicilerin eylemlerde kum torbası gibi durması gerektiğini söylemiyorum. eli sopalı magandalara hadleri bildirilmeli mesela. ama her türlü silah, molotof, bilmem ne akp'nin ekmeğine yağ sürmekten başka bir işe yaramaz.
bir sizden bir bizden bu mu lan düzen lanet olsun ötekilere saygı göstermeyi öğrenemeyenlere.
az önce takvime bakmama sebep olmuştur. biz 2014'te değil miyiz diye. sanki birisi ülkece bizi bir zaman makinesi koymuşta 1970'lere gönderilmişiz gibi. önce sadece olay vardı, artık ölümlerde geliyor. önce berkin elvan, şimdi bu çocuk. dilerim 80'lere gelmeden ortalık yatışır. tabii o zamanlar ülkeyi bölmek isteyen pkk yoktu. şimdi durum nasıl olur bilmiyorum.