cem adrian

içimizden biri tanrıcılık oynayacaksa bu adama yakışır. sabah sabah 360 derece helak etti yine.
asıl adı cem filiz'miş.
önemli değil.
asıl yeri de bu evren değil ki zaten!
hayranı ve hastasıyım!
sanırım 10 temmuz 2015'te hayal kahvesi / beyoğlu'nda çıkacakmış... ben gidemem. gitmek isteyen, imkanı olan varsa araştırıp kontrol etsin...
13 eylül 2015 tarihinde bostancı kültür merkezinde 10.yıl özel konserini verecektir. konser oldukça özel görünüyor. konuk sanatçılara bakıldığında; murat yılmazyıldırım, umay umay, halil sezai, aylin aslım, hayko, hüsnü arkan, redd, derya köroğlu gibi bir listeden oluşuyor ve daha yenileri de eklenecekmiş.

murat yılmazyıldırım ve umay umay varken gayet yeterli bir liste özellikle umay'ı canlı izlememiş kişiler için kaçırılmaması gereken bir konser gibi görünüyor.
o ses türkiye mallarına hayatlarının en samimi ve gerçekçi dersini vermiş güzel insan.anlayana tabiki:

cem filiz veya sahne adıyla cem adrian, türk müzisyen, söz yazarı, yapımcı ve yazardır.
gün itibariyle fatma turgut'la düeti bensiz'i yayınlamış sanatçıdır.
o eski hallerinden eser yok şimdiii demek istiyorum kendisine. geçen zaman içinde çok da fail olmadan nasıl böylesine ismini kaybedebildi hayret ediyorum.
gittikçe banalleşti, sözleri resmen tiktok'tan çıkma tiplerin yazdıkları ucube cümlelere dönüştü.
çocukken beni büyütmüş, kendimi kabullenmemi sağlamış sanatçılardandı cem. yeri bende hep özel ama müzikal kişiliğini bir kaybetti pir kaybetti.
olmamış.
cok uzgunum ama asla sevemedim kendisini. konserine giden bir cift icin genel anlamda konusacak olursam, birinin digeri uzulmesin diye ya da digerini kaybetmemek icin bu sanatciyi seviyormus gibi yaptigini, digerinin de aslinda bu sanatcida neyi sevdigini ya da onu sevip sevmedigini bile tam olarak bilmedigini dusunenlerdenim. haliyle de konser sonrasinda bir tarafin “aman sesimi cikarmayayim ama amma da kafamizi sikti” dedigini, digerinin de “aslinda bayagi kotuydu ama cool gorunmek icin kulturlu gibi gorunmem ve sevmis gibi yapmam lazim” dedigini dusunuyorum. konserine mi gitsem yoksa doner mi yesem diye dusunecek olursam da, doner acik ara kazanir. yaninda da bi guzel acili salgam icerim.
  • /
  • 4