cem adrian

en ince kadın sesini
en saf temiz çocuk sesini
en kalın erkek sesini bünyesinde bulunduran
4.5 oktavlık sesiyle mest eden arka arkaya beş şarkısını dinleyince duygu komasına girilebilecek yetenekli şahsiyet.

1980 edirne doğumlu, yugoslav kökenli bir ailenin çocuğudur. radyoculuk tiyatro ve fotografçılık eğitimi almış sonrasında bilkent üniversitesi sahne sanatları fakültesinde özel öğrenci statüsünde eğitim görmüştür.

http://www.cemadrian.net/biyografi/

son günlerde albüm kapağı büyük ilgi ve tepki gören şarkıcıdır.. eşcinsel kimliğini bu album kapağında ortaya çıkarmıştır.

http://www.gazetemen.com/cem-adriandan-ilginc-album-kapagi-28079n.htm
sesinin kaç oktav olup olmadığının gerçekten fark yaratmadığı şarkıcıdır. sahip olduğu yeteneğini harcadığı sürece bence bir arpa boyu yol katedemeyecektir. birisi bu abimize philippe jarousskyi izletmeli. umarım ben yanılırım.
bir türlü sevemediğim şahsiyet. yaptığı şarkılarla resmen beni uyutur baymaktan baymaya koşturur. tanrı dünyada sayılı olan bir yetenek vermiş ama bana göre o mıymıy şarkı söylemekten ileri gidememiştir. alt buçuk oktav bu kardeşim boru değil yani. arkasında fazıl say gibi bir adam olmasına rağmen o kendi seçtiği müziğe yönelmiştir. kimseyi yargılamak haddime değil ama dünya çapında çok büyük yetenek olabilirdi. kendi tercihi tabi..
ben geldim adlı şarkısını dinlerken biri de bana böyle gelse, canımı yese diye iç geçirten şarkıcıdır.

(bkz: beğenmek)
müziğinin kalitesi yurdum insanı tarafından hala anlaşılamamasını garipsediğim sanatçı.
inanılmaz güzel melodileri vardır şarkılarında. bir de nedendir bilmem, hep bir melankoli eşlik eder her şarkısına. ben geldim, ben bu şarkıyı sana yazdım ve yağmur başka bir tattır.
aptal ve mankenden bozma şarkıcı kırıntıları bile gündem olurken, cem adrian gibi birisinin gündeme gelmeyip çoğunluk tarafından bilinmemesi acınası bir başka konu.
yedi oktav sesi varmış, ses telleri uzunmuş, fazıl say'ın özel isteğiyle konservatuara alınmış sonra onuda bırakıp gitmiş, eşcinselmiş, giyim kuşamı garipmiş, saçları daha bir garipmiş falan filan... laf'ü güzaf.
ademin sesi var, bazı şarkıları kalbi ikiye bölebilir.
çok uzatsa da bazen sesinide iyi kullanıyor.
ama...bağırmayaydı eyiydi...
insanın tanrıya olan inancını yükseltmeye yarayn bir ses
o farklı sesleri, sözleri nasıl yarattığı konusunda ben hep düşündüren, müthiş bir yeteneğe sahip müzisyen.
bir arkadaşım şöyle derdi. onun sesinin varlığı benim tanrıya olan inancımı kuvvetlendiriyor.
hangi ruh halinde dinlerseniz dinleyin sizi hertürlü anında bunalıma sokan, şarkılarını söylerken yaşayan, sözleri dikkatle dinlediğinizde sizi sizden alan, birçok insanın sevmediği fakat benim bayıldığım şarkıcıdır. en beğenilen şarkılarından birisi; ''bana ne yaptın''

an itibariyle izmirde konser vermekteymiş. nowtheworldisgone imjustone sayesinde telefonla da olsa birkaç canlı performans dinleme şansına nail oldum. eywallah
linç edilmeyeceksem eğer, cidden tahammül edemiyorum adamın sesine ve yorumuna. ses ve yorum güzelliğinin oktavla filan alakası yok zaten. ne dar oktavlılar var ama dünyayı titretiyorlar.

adamın kişiliğine bir şey demiyorum tabii, tanımam etmem. sevenlerine de sözüm yok. zevk meselesi. kimse kimseye karışamaz.

albüm kapağını tebrik ediyorum tabiiki. her tür eşcinsel görünürlüğünü destekliyorum. önemli bir duruş.
şahsı arkadaşlarımın ısrarıyla bir kez sahnede izledim. mütevazılığıyla ilgimi çekti en çok. saçını bozsan, o kıyafetleri çıkarıp atsan üzerinden komşunun oğlu cem oluverir. dünyaya açılmak gibi bir derdi yok, tek derdi istediği müziği gönlünce yapabilmek demeye dilim varmıyor.
albümler ortada, popülarite derdi var. iyi bir pazarlamacıyla mı tanışmalı dersiniz. ben işin içinden çıkamadım.
#cemadrianinklibiyasaklansin tt olmuş. sanırım yalnızlık şarkısı yüzünden.
klibi vücudu kadar muhteşem olan sanatçı.yasaklanmasını isteyenler hiç ellerini sikmiyorlar heralde yada hiç travesti görmemişler.ahlakını siktiklerim ahlaksız ahlak bekçileri.

klip:
türkiyedeki homofobiyi yine gözler önüne serecek müthiş bir klip yapmış olan sanat kişisi.
  • /
  • 4