cennet

iyi insanların * bu dünyadan göçtükten sonra * gidecekleri yer.

özetlersek benim için böyle bi yer

http://c1207.hizliresim.com/z/y/b7zz0.jpg
kimine huri kimine nuri verileceği yer
bu yerde bizlere nuri verileceği konusunda ciddi, somut ve elle tutulabilir veriler aranmaktadır. isviçreli bilimadamlarına bin kere telgraf yazmama rağmen geri dönmediler. ay hayır takip ediyorum 4sq'den check veren falan da yok.
annelerin ayakları altında olduğu söylenen yer.
pollyannanın bile numara yapmasını gerektirmeyecek kadar yalan dünya.
damsız girilebilen nadir şık mekanlardan birisi.. sadece iyi hal kağıdı göstermeniz yetiyormuş efendim..
şarabın ırmaklar gibi aktığı, yemenin, içmenin, ikramın çılgın attığı, süper cool bir ortam olduğu söyleniyor. bir de, -ben başkalarının yalancısıyım- bazen kırk, bazen yetmiş afet-i devranın katıldığı kişiye özel grup organizasyonları oluyormuş ki, bu mekanı bu kadar popüler yapanda bu çılgın partilermiş.
yanlız giriş çok sıkı kurallara tabiymiş. öyle, "bir arkadaşa bakıp çıkacaktım" numaraları pek sökmüyormuş. yani bildiğiniz, adam seçiyorlar düpedüz..
ben pastafaryan cenneti bilirim. orada da bira volkanlari ve striptizci hatunlar var(mis). gidelim derim, ortam hos gibi.
dünya üzerinde uzak kalacağın güzellikler; alkol, bir erkek veya kadın vücudu, nikahsız birliktelik, sex vesaire karşılığında sonsuz bir yaşam, saf güzellik ve herşeyin karşılıksız yerine getirildiği bir yer olduğu söyleniyor. nerede olduğu bilinmiyor, olduğuda muamma. ha bu arada 7 katmanmış.
ne korkunç bir tasvirdir. bu dünya da içki içme cennetle bal şarap nehirleri var. bu dünya da zina yapma, cennette bir sürü huri verecekler sikişmeye doyacaksın. nereden geliyor bu huriler yazık değil mi onlara. nasıl bir yanılsamadır. bazı tipler 31 bile çekmez günah diye, herhalde hurilere saklıyorlar. kim bu huriler kimin karısı kızı. ne oluyoruz nasıl sapkınlıktır bu. bir de bize sapık derler. kadınlarla pek aram yok malum da, bu da saçmalık yani. seks özgürlüktür. ne yani, cennetin zorunlu seks işçileri huriler mi olacak. yazık.
adem ile havva'nın yedi sülaleleriyle birlikte, denetimli serbestlik yasası gereği dünya denilen yarı açık cezaevine şartlı tahliye edildikleri yer.
cennette yedikleri haltı, yani yasak elma'yı bir daha yemezlerse, ve günde beş kere cami denilen merkezlerde alınan yoklamaya katılıp imza verirlerse, tekrar oraya dönme şansları var..
aksi takdirde, insan hakları örgütlerinin, ağır insan hakları ihlalleri ve işkence iddiaları ile sık sık gündeme getirdikleri cehennem denilen yüksek güvenlikli f tipi cezaevinde müebbet hapse mahkum edilecekler..
aynı zamanda bir ferhat göçer şarkısı.

http://ayisozluk.com/lnk/a2af50

not: ferhat göçer'den nefret ederim.
din inanışına göre dünyada günah işlemiyenlerin, allahın emir ve yasaklarına uyanların öldükten sora gidecekleri yer.
dinlerin samimiyetsizliğinin pörtlediği noktadır!
öte dünyada bir cennet anlayışı yerine, bu dünyayı cennete çevirme hedefi tanımlanmalı ve tartışılmalıdır!
somut ele alırsak; sevgilinin kolları anne sevgisi daha nicesi
soyut ele alırsak; daha gidip görmek nasip olmadı bilmiyorum nasıl bir yer
orta asya türkçesinde uçmak olarak adlandırılmıştır.
bir kere hiç sevmem çayır çimen, gürül gürül akan nehirler, gölgeli ağaçlar... stv ekolüne ve avanelerine bakarsak piknik alanı mübarek. ben kul yapısı seviyorum güzelim. şöyle müzesi, sarayı; umarsızca gezilip alışveriş yapılacak devasa avmleri yok mu koca cennetin? boşa gitmeyelim valla ben oturamıyorum çimene.