çift kişilik dev zirveler turnesi

uzun sürenin ardından tekrar tekli buluşmalara yelken açılmıştır. gezmek, görmek, tanışmak, kaynaşmak, gülmek, dertleşmek lazım haliyle.

ve turne başlasın.

- 17/10/15 cumartesi (bursa)
dark bear o zirve en yakın zamanda konsepti geniş bir şekilde tekrarlanacaktır.

(bkz: zirve in beylikdüzü 2)
gereksiz detaylarını okumayı heyecanla beklediğim, ilk ve son ayağının bursa olmasını temenni ettiğim turne.
neden çift kişilik diye sorarlar adama. *

(bkz: diğer bursalı yazarlar rahatsız)
eşcinselliğin sürekli bir sex objesi olarak görülmesi şeklindeki heterosexist düşüncenin hala karşılık bulmasından kaynaklı herhalde. asıl bunu böyle ciddiye almak vahimdir. bir yazar, bir yazar daha eklene ekllene kar topu olur çığ * iki kişilik zirve zaten bir ironi ve geyiktir. ama böyle böyle katlanır, çoğalır. herkes kendi hayatındaki yamalarından sorumludur.

(bkz: maskeli ahlakçılık)
17 ekim bursa zirvesinin sinyallerini veren başlıktır. yoksa 2 yazarın buluşması flörtleşmesi inanın ki kimseyi ilgilendirmiyor. böyle olunca açılan başlık da anlamsız kalıyor. zirveler tüm yazarları kapsamalı, içine almalıdır.

başbaşa kalan her yazar flörtleştiği bir kural olarak itiraf edildiğine göre formata yazılsın. bari insanlar nerede olduğunu bilsin. bu kurala uymak istemeyenlerde çay çekirdek eşliğinde sohbete dahil olabilir.

(bkz: kişinin fikri neyse zikri de o olur )
at gözlüğüyle ahlak ilkelerini savunan kafası karışık yazarları görmemizi sağlayan turne.

bahsedilen olay ironi ve geyikten öte. girdiğim entry sonrasında aldığım "istediğimi yaparım, gelip de buraya yazarım, burası benim günlüğüm ve sen bana karışamazsın" tutumu* bu olayı ironi ve geyikten çok daha başka bir noktaya taşıyor, bilip bilmeden konuşulmaması gerekiyor. her ikili buluşmalarda flörtleşme gibi bir kural itham eden kimse yok, varsa o ben değilim, fakat buluşmalar sonrasında sözlükte gerek nick gerek başlık altında gördüğümüz şeyler flörtleşmekten öte, rahatsız edici ve göze sokulan kişisel şeyler. ahlak bekçiliği yapılması gerekiyorsa, bu konuda kesinlikle yapılabilir. yazarlar özel olarak mesajlaşabilir ya da bir odada istediği boku yiyebilirler, kimsenin umrunda değil, kaldı ki kimsenin birilerinin flörtleşmesinden rahatsız olduğu da yok.

bu zirve zirvetör'de yayınlandı mı? hayır.
burası bir sanatçının turne günlüğü mü? hayır.
burası sizin kişisel bloğunuz mu? hayır.

o zaman neyi savunuyorsunuz? heteroseksist kafa ne? nasıl ahlak ilkelerini eleştirirken birilerine "hayatındaki yamalara bak cnm" gibi bir hakaret edilebiliyor anlamıyorum. eşcinselliği nasıl bir seks objesi olarak yorumlayabiliyorsunuz onu da bilmiyorum ama sorun bu ve bu gibi insanlarda. ahlak zirvesi* yapın, o konuda konuşalım hep birlikte.

(bkz: ayı sözlük formatı)
cortland o kadar rahatsız isen ikili buluşmaların nick ve başlık altına yazılmasından, lütfen zirve in beylikdüzü buradaki girini kaldırır mısın? en azından " aaaa bak adam yapmamış ve gerçekten de rahatsız oluyor " diyebileyim. burada girdiğim hiç bir başlık ve hiç bir entry format dışı değil lütfen böyle ithamı ve ucu neye dokunacağı belli olmayan giriler yazmayalım.
ben istediğimi yaparım, kimse bana karışamaz, herkes istediğini yapabilir gibi bi yaklaşım defalarca zikredildikten sonra sadece ama sadece yazarları bu konuda suçlayamayız. özgür bi oluşum olduğumuzu her zaman söylüyoruz. velev ki öyle; o zaman böyle şeylere takılmak neden? meselemiz başbaşa zirvelerin hoş karşılanmaması ise fikrinizi söylersiniz dinlenir ya da dinlenmez. fakat hem buna karşı olup hem de yer mekan kişi belirterek başbaşa zirve yaptığını paylaşan birisi soru işareti ile karşılanır *

sözlükte zirve diye arattığımızda ** gerçekleşmemiş farazi başlıklar bu zamana kadar hiç bir sıkıntı ve gariplik yaratmamışken bunun bu kadar büyütülmesi sakız edilmesi herkesi düşündürmektedir öncelikle. böylesine entrylerde hoş bir seda olarak kalmış yerli yerinde entrylerdir. bunları da mı ciddiye almalı ya da almamalıydık?

(bkz: ayı sözlük aamir khan zirvesi)
(bkz: ayı sözlük aşure zirvesi)
(bkz: ayı sözlük bir yaşında malabo zirvesi)
(bkz: ayı sözlük bondbeara gidelim onu bir güzel düzelim zirvesi)
(bkz: artık şaşırdınız zirvesi)

zamanında bu entryler keyifle okundu geçti ama hiç bu kadar ciddiye alınıp kurgulanmadı ve buna da gerek yok. peki ama şimdiki farkı?


ahlaki ve insani açıdan kategorize etmeden, asılsız şeylere sığınmadan konuşabilmek önemlidir. hani olmaz ya; birisinin mesajını izinsiz okumak ve bunu meze yapmak ne kadar ahlaki ise bu tutarsızlıklarda ancak o kadar ahlaki olabilir. kimin ne yaşadığı konusunda santimlerin havada uçuştuğu, kılların yandığı fantastik bi ahlaka her şeyden daha çok mu muhtacız sözlükte? adı üstünde fantazi... ötekileştirmeyen, bire bin katılmayan bi ahlaktan bahsettiğim gayet açıkken bel altından beyin sergilemek ancak fevri ve talihsiz bir çıkış olabilir.


hazır ben haricinde cortland da bunu tekrar dile getirmişken formatın ele alınması elzemdir. adil, şeffaf, hesap verebilir, hakikaten uygulanabilir bi format ve oluşum zirvesi her zaman dile getirilmiştir. al takke ver külah bakış açısından daha fazla çoksesliliği hazmetmek gerekmektedir. * hele hele malesef toplumda dış kapının dış mandalı kişiler olarak görülüyor ve bununla mücadele ediyorken, bu ne şiddet bu celal kendi aramızda. sözlükte hem eşcinsel haklarını savunup, hem hayatın zorluğuna göğüs geremeyip pes eden eşcinsellere ağlayıp hem de kuyu kazıp kahkaha atılmaz.

not: bu entry de şahsa özel değildir hepimiz kendine düşen payı almak zorundayız. en basitinden ülke politikalarında görülen çirkinlikler insan ilişkilerinize sirayet etmesin lütfen.
uzun yazınca haklı olmazsınız. farazi başlıklarla bu başlık arasındaki farkı herkes rahatlıkla görebilir. bu konuda başlığı açan yazar uyarılmıştır. başlıkla alakası olmayan bir bursalı yazar neden bu kadar tepki vermiştir tartışılır. sözlük zirveleri tüm sözlük yazarlarını kapsamalıdır. iki kişinin buluşması burada zirve olarak dillendirilemez. burayı alalade growlra veya benzer applere çevirmenize müsaade edemeyiz. bire bir buluşmalarınızı mesajlarla halledin.
bursalı yazarların damgalanması yüzünden diğer bursalı yazarlar rahatsız. bursalıların tepkisi karşısında bir kısım istanbullu yazarın bu zirvede herkesden daha fazla mağdur ve tepkili olduğu turnedir. sözlükte böyle şey görülmedi. * * *