çinli sanıp korelilere saldırmak

en sonunda bağırdılar, tanrı bütün çekik gözlüleri korusun!

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/294602...
yok artık! ciddi anlamda toplumsal zeka seviyemiz ile dünyaya rezil oluyoruz dediğim durumdur! hayır efendim olay çinli sanılan ekibin koreli olması da değildir diyelim ki çinli bir ekip, velev ki çinli bir ekip! hangi insan bu tarz bir muameleyi hak eder yahu? kocaman bir yazık şu geldiğimiz noktaya! çinli olup çin'de yapılan her şeyin muhatabı olmak zorundaymış gibi insanlara saldırmanın ilkelliği düşündürmüştür bu haberden sonra! bu şuna benziyor adeta ülkemizde çocuk gelin vakalarının önüne geçilemeyip (ki doğrudur geçilemiyor) dünya medyasında haberler yer bulduktan sonra yurt dışına çıkan her türkiyelinin pedofili olarak sokaklarda üstüne saldırılması, linç girişiminde bulunulması, olayın muhatabı gibi algılanmasıdır! geldiğimiz noktayı ve daha geleceğimiz noktaları düşündükçe karamsarlaşıyor insan... pes!
tıpkı aşçısının uygur türkü olduğu çin lokantasına olan saldırı gibi trajikomik olay. insana adeta varlığını sorgulattırıyor bu tipler. ne tür bir kafa yaşadıkları ise tamamıyla bir gizem ve öyle de kalmaya devam edecek gibi.
dur ya, tomalar, gazlar, plastik mermiler nerede? yoksa hepsini onur yürüyüşünde mi tükettiler? keşke biz de birkaç çekik gözlü falan döveydik de ağzımızdan köpükler boklar fışkırarak.