dibi düşmek

düşen bir yerin olmamasıyla beraber bir yerlerin şişmesi ihtimal dahilindedir duruma göre. birini/şeyi aşırı beğenme, şaşırma durumda kullanılır. abartılıp ağzım açık kaldı oha falan oldum da diyenler vardır. birini görünce, birine dokununca, dokunulunca, güzel bir şey duyunca hatta sözlükte bazı entryleri okurken bile başınıza gelebilir.
metrobüste göbekli adam görünce bende oluşan fiziksel reaksiyon. bakmamalıyım, o tarafa bakmamalıyım, o tarafa bakmamalıyımmm ama yerim ben bunuuuu...
kıçın zevkten pinpon topu gibi yere çarpıp çarpıp geri dönmesidir. en kötüsü de dibini düşüren şeyi elde edememek; işte o zaman çükün düşer/şişer.
beğenmenin sınırları zorlamış haline verilen deyimsel terim.
dilber hala nasıl olduğunu göstermiştir.. 1:00 dan itibaren..gerard pique'yi görünce dibim düşer
bu entry'i 4 kez okumama rağmen her seferinde gibi düşmek olarak algıladığımdan kelime dağarcığımda hiç bulunmadığını anlamış oldum alın size (bkz: gibi düşmek )
yakışıklı görünce yayların gevşemesi,hayal dünyasında fantezilerde gezinirken dudağının kenarından salya sızması. *
salyanın ağızdan taşmasına rağmen silmek için çaba dahi gösterme ihtiyacı duymaksızın, yaşanan bu zaman aralığında bir müddet kendine gelememektir. düşenin dostu olursa ne âlâdır.
cluplarda kool görünme kaygısıyla gizli gizli yaşanılan duygu yoğunluğudur.
deformasyon sonucunda götü çıkmak.
bugün yaşadığım eylem.
bir eğitim alıyorum. eğitmenlik eğitimi diyeyim. benim gruptan sorumlu bir kişiyi görmüştüm; öbür kişi daha eğitime gelmemişti. bugün geldi... ve ben iptal oldum. galiba şöyle bir baktığımda normalde beğenmeyeceğim bir adam ama bu kez öyle olmadı.
bir daha ne zaman yüz yüze geliriz bilmiyorum. heteroseksüel mi onu da bilmiyorum.
bir dahaki görüşmeyi beklemeden bunun nasıl altına yat... görüşürüm?