doksanlar

seksenlerin haşinliğinden sıyrılıp nefes alınmaya başlanan dönem. nefes almışlık sokaklarda çevrilen hulahoplarda, yakmayan ama yakan toplarda ben buradayım heey! diye bağırır biraz biraz. ara geçiş midir çok emin değilim çünkü ikibinlerde insanın doksanlardaki kadar mutlu olmadığını en azından iddia ediyorum. ara geçiş de değilse nedir? bilmiyorum.
biraz troll dönem sanki. böyle varlığı yokluğu arada. var ama çok yok. az var. biraz. varmış da yokmuş gibi. değişik.
doksanlar sadece 1990-99 arasında kalmamıştır. halen günümüzde doksanların o ruhunu yaşayan mahalleler, kasabalar vardır. böyle güzel, olumlu yanları olduğu gibi halen doksanlar teknolojisine sahip mahalleler, kasabalar da vardır.
" sokakta oynayan son çocukların dizisi" sloganı ile atv kanalında 26 haziran 2013 tarihinde yayına başlamıştır. mint tarafından yapılan dizi bir sit-com, romantik ve dönem komedisi olarak seksenler'den esinlenerek aynı yapımcı ve yapım şirketi tarafından yapılmıştır.

türkiye'nin seksenli yıllardaki hayatı, doksanlara geldikten sonra yerini mahallelerden büyük şehirlere, küçük esnaftan büyük süper marketlere, yeni cep telefonları, bilgisayar oyunları hayatımıza girmiştir. doksanlar dizisi, türkiye'nin bu değişimini gösterecektir, gösteriyordur.