duygularını saklayan erkek

genel olarak biraz benim herhalde. kime-neye duygularımı göstericem yani romantik anlamda yalnızlığı gectim arkdasliklarda yaninizdayken gercekten yanınızda olmayan insanlara açılıp da ilgiye muhtaç görüntüsü çizeceğime susarım icime atarım daha iyi ( gururundan öldü) .
duygusallığını zırıl zırıl ortaya yayan erkekten iyidir.
'ağlamıyorum gözüme bişi kaçtı'
ben yani bu güne kadar defalarca gösterdik ne oldu darbe darbe darbe. göstermicem kimselere :)
bir insan duygularını neden sakladığı önemlidir. yetiştiği aile kişiyi bu hale getirebilir. malum anadolu'da duygular genelde saklanır. analar ve babalar çocuklarına duydukları sevgilerini sözlerle değil de dolaylı yollarla göstermeye çalışırlar. kişi böyle bir çevrede yetişmişse duygularını saklaması normal karşılanabilir. bazı insanlar duygularını saklamanın kendilerini daha güçlü, sıradışı vs. göstereceğini düşünürler. bu tipler genelde çok kasıntıdır. hele alkol aldıklarında bilinç altlarında yatan zırıl zırıl duygusallık öyle bir ortaya çıkar ki kaçasınız gelir. bazıları da sadece sevdikleri kişilere karşı daha duygusaldır. mesela sevgiliniz size duygusuz davranıp ailesine, diğer arkadaşlarına daha duygusal davranıyorsa muhtemelen sizi pek sevmiyordur. bunun dışında hissettiklerini piçlik olsun diye gizleyenler de vardır. bunların da içlerinde farklı hesaplar dönüyordur. er geç ortaya çıkar. bu arada bozosnn arkadaşa katılıyorum. aşırı duygusal tipler gerçekten çok zor olabiliyor. kendinizi bir kadının yanında hissediyorsunuz. bir de aşırı duygusal tipler genelde çok hassas olduklarından hem kendilerini hem sizi perişan edebilirler. bu kişilerin yanında belirli bir süre kaldıktan sonra siz de küçük emraha bağlarsanız şaşırmayın.
bazen özendiğim erkektir. duygularını saklama konusunda pek başarılı olan bir insan değilim hatta öyle ki lisedeki yıllığıma bazı arkadaşlarım "hayatımda senin kadar duygularını belli eden bir erkek görmedim" yazmışlar. bu özelliğim yüzünden çok çektim. o sebeptendir ki duygularını saklayabilen insanlara arada gıpta etmişimdir.
duygu sömürücülerine karşı öğrenilmiş refleksini kullanan erkektir.
sömürge olmamak için baştan gizlemeli, karşı tarafın duygularından emin olunduğunda saklamayı bırakmalı.
sevdiğini, üzüldüğünü, sinirlendiğini, mutluluğunu gösteremeyen hatta söyleyemeyen adamdan eş, dost mu olur? önemli olan doğru kişiye, zamanında, yerinde, dozajında.