edimsel koşullanmada yiyecek uğruna maymuna çevrilen ponçik fare

şu an bu sevimli ponçik fare için acayip üzüldüm. neden böyle oldum aniden duygusala bağladım. e ben de böyle bir delganlıyım işte. mangal gibi yürek var fareye bile açık. 2 kıçı kırık yiyecek uğruna manivelaya basmaması için maymuna çevirdiler cağnım hayvanı. seni çok sevdik bebeyim ait olduğun familyanın haklarını kimseye yedirmicez^^
dün discovery channel'da bir adam yağmur ormanlarında nasıl hayatta kalınır isimli bir belgeselde aç kaldığınızda fare nasıl yakalanır ve yenir şeklinde gösterimli bir açıklamada bulundu. fare bildiğin kolum kadar, sıçan boyutunda tabi. öyle ponçik monçik falan da değil hani. eşşek kadar fare. karnını yardı, hayati organları çıkardı, kafasını ve kuyruğunu kestikten sonra bir şişi kıçından sokmak suretiyle mangal yaptı adam ve ben bunu yemek yerken izledim. düşünün nasıl bir mideye sahibim. ben bile şaşırdım kendime. neyse konuya dönecek olursak, ponçik fareleri severiz elbet, hatta hamster cinsindense daha bir severiz. lakin ait olduğu familyanın diğer türlerini seveceğimi hiç sanmıyorum.
ayrıca farelerin genetik yapılarının, insanların genetik yapısına en yakın hayvan olduğu düşünüldüğünde laboratuvar hayvanı olarak kullanılması kaçınılmaz sonuçtur. bu arada ek bilgi muzun da genetik yapısı, insanınkine benziyormuş.
ulan konu konuyu açtı haa valla başlıkları açamiyicim size zahmet olmazsa eğer, yemek yapmam lazım...