elektrikli battaniye

içinden geçen rezistanslarla yatağı ısıtan örtü.
ıssız gecelerin yalancı sıcaklığı.
sakın ama sakın...!
altınıza kaçırma problemi yaşıyorsanız soğuk kış gecelerinde ısınayım derken kızartma olmayın.
ne işe yaradıgını bursa da askelrik yapıncaya kadar anlamadığım ısıtıcı cihaz. bursa soğuğunda doşhaklarım bademciklerin yerine kadar çıkmışken çaresiz kullanmıştım
sahte bir sıcaklıkla içinizi ısıtır ancak ya yakıp kavurur ya da sabaha varlığı hissedilmeden uyanılır. bir avuntu: sabah yakınınızdadır ya da bütün kış size eşlik edebilecek kadar cömerttir, insandan öte, yapaylığına inat...
yazın ortasında tutulan boyun/sırt ağrısı kombosuyla ağrıyan yerler çeşitli kremlerle ovulduktan sonra koltuğa dörde katlanarak arkaya konup uzanılır ve kucağa alınan bilgisayar ile zaman geçirilir,bir ara ulan bir şey yanıyor,yanık kokusu var denir anneden de onay alınır,derken lan laannn laann amığakoyim yanıyom diyerek koltuktan iki metre havalanılır, katlayıp kullandığımdan olsa gerek katlanan yerden rezistansı kopmuş ve için için yanmaya başlamış. bu da böyle bir anım kendisiyle. o değilde iyi çarpılmamışım.
burası sıcak memleket diye güneyde yaşıyorsanız hiçbir ısıtma aracına yatırım yapmazsınız. kış gelip de rüzgar ve nem bir olup sizi zatülcenpten * sizi öldürmek için işbirliği yaptığında tek sığınağınız elektrikli battaniyeyle ısıtılmış yatağınızdır. bahar geldiğinde de * "eki eki, 30 lira harcayarak kışı atlattım" dersiniz.
son zamanlarda yanmasıyla meşhur olmuş kendisini televizyonlarda sık sık göstermiştir. sanırım benim de sonum bundan olacak demeden edemediğim yatak ısıtıcım.
hala üşüyorsanız bir üst versiyonu için:

(bkz: elektrikli sandalye)

sarılıp birbirimizi ısıtıyoruz. yapay sevgili...
(bkz: ısıtsın yeter )
küçükken yatağa işersem elektrik çarpmasından öleceğimi düşünmemi sağlayan alet. o sayede artık yataklara işemiyorum.
yazın son günlerinde kullanmaya başladığım ve yazın ilk günlerine kadar aralıksız kullandığım süperötesi ısıtıcı.
o kadar severim ki yatağımı ve çarşafımı yakmışlığım vardır.
sevgilinden uzakta kalıp yatağına tek girdiğin vakitlerde yalancı sevgili sıcaklığını veren teknoloji
soğuk kış günlerinde yataga yatmadan 1 saat once prize takılır,yataga girmeden 2-3 dk once prizden cıkarılır.
aksi takdirde sabaha kızarmış bir sekilde uyanabilir *
bundan 3 4 sene önce bir gece aniden çişim geldi ve yataktan kalkıp tuvalete gittim , dönüşte dedim anacığımı kontrol ediyim .anam bir de ne göreyim annemin yorganından yanık kokusu geliyor , 'lililililili' diye bağırmaya başladım evde annemi kolundan çekip yataktan aşağıya çektim.
kadın bir çığlıkla uyandı tabi ve gördüğümüz manzara karşısında şok geçirdik , yorganın alt kısmı tamamen içten yanmış ve anneme en mantıklı cümleyi söyledim "anne seni ateşli bi kadın olarak biliyodum ama bu kadarını beklemiyodum".
şaka maka verilmiş sadakası varmış kadının , farketmesek annem yancaktı ya.
gerek yok böyle aletlere sevgili bulun .
bana göre internetten sonra gelmiş geçmiş en iyi icat. kış günlerinde eli ayağı hiç ısınmayan biri olarak senelerdir kış aylarında en büyük dostumdur. yatmadan önce takarsın fişini, her şeyi unuturum ama bu fişi takmayı unutmam, sonra gecenin bir vakti sıcacık yatağa girersin. yalnız uyuyan zavallıların büyük dostudur, elektrikli battaniyeyi sevelim, sevdirelim. bir de çok az elektrik yakar bu battaniyeler yakın anacım çekinmeyin.
hiçbiri onun sıcaklığını vermedi bana
sanırım 6-7 yaşlarımdan bu yana bir fiil kullandığım, iki kat kumaş arasından rezistanslar geçirilerek yapılmış örtü. çok kullanışlı ve faydalı, prizde unutursanız gecenin bir yarısı susuzluk ve cehennem aleviyle uyanabilirsiniz. hiç bir adem onun verdiği sadakati ve siz girmeden önce yatağı ısıtma fedakarlığını yapmaz
çocukken altına kaçıranların --elektrik çarpar diye-- nimetlerinden faydalanamadığı, 90'ların soğuk, tipili kış gecelerinin bir anısı. sonra modası geçti zaten. eski battaniye bozulmuş olur, katlanmaktan rezistans telleri kopmuş olur dolaplar karıştırıldığında.
  • /
  • 2