eric clapton

keyifle takip ettiğimiz crossroads konserlerinin babası. 1960'larda londra metro duvarlarında kendisi için "clapton is god" yazılmıştır. her dönemi ayrı keyiflidir. alışkanlıklarını çok sever, fender stratocaster'in elçisidir. sohbeti, dostluğu çok kuvvetli bilinir; öyle ki, firma ile olan uzun muhabbetinden sebeple ferrari kendisine özel bir model (sp12 ec) çıkarmıştır (clapton'un uzun süre kullandığı eski 512bb modeline göndermedir).
sololarıyla beni mest eden blues gitaristi. live performanslarını hayranlıkla izlediğim, her i shot the sheriff şarkısında farklı sololar atan gitar virtiozü abimiz nam-diğer slowhand.

son zamanlarda bizi üzen bir açıklama yapmıştır. sağır oluyormuş ve duyma zorluğu çekiyormuş. 72 yaşında olmasına rağmen hala çalışmayı sürdüreceğim diyor. bence ne bizi ne de müziği bıraksın. kendisini her seferinde hayranlıkla izliyorum.

kendisinden daha çok crossroads gitar festivallerinden performans dinleyeceğiz. ölen oğlu için yazzdığı "tears in heaven" beni her dinlediğimde büyüler.

river of tears da her dinlediğimde başka yerlere giderim. her gün bir doz eric clapton dinlemeyi ihmal etmeyin. 1985 yılında çaldığı şarkıyı 2015'te de aynı güzellikte çalmış. her geçen gün kendisine olan hayranlığım artıyor...