erkeğin malı meydandadır

erkeğin, kendine olması gereken özgüvenini gösteren söylemlerden biridir. bazı çevrelere göre erkekler rahatça dal taşak gezebilirler bu yüzden, hatunlar ayak bileklerini, yüzlerini, saçlarını bile açamazlar.
erkeğin malının penis ve çevre birimleri olarak anılması düşündürür."belki erkeğin malı dediğimiz arsadır, arabadır, evdir.. bağdır, bahçedir. bu ne fesatlık uleyn." diye iç sesimi yükselten halk deyimi.
sokak ortasında ve olur olmaz yerlerde penis avuçlayan erkeklerin altını çizdiği kavram.
herdaim savunduğum tez. kim ne derse desin sikimde olmaz, yiğidin malı meydandadır.
ancak nedense pazardaki erkek şortları kadınlarınkinden uzundur.
- soyun ulen ne bicim adamsin.
- ya abi etraf kiz dolu.
- len korktugun $eye bak...erkegin mali meydandadir olum..bende seni erkek sanmi$tim..
turunden gaza getirilerek yapilan tipik bir eşcinselin,beğendiği bi hetero çocuğa ilk yaklaşımlarıdır..
muhtemelen çüküne güvenen bir atamızın söylediği, konu çük olunca tüm erkeklerin sahiplendiği, zamanla paylaşımı anlatıyor, sizin içiniz kötü söylemleriyle amacından sapmış atasözüdür.
yiğit kişinin özünün ve sözünün bir olduğunu ve gizli saklı hiçbir şeyi, hiçbir katakullisi olmayacağını belirten, günümüzde amacından sapmış olan atasözüdür.
bence lubun bir atamızın zamanında koli kesmeye yönelik hareketini hızlandırmak için kıçından uydurduğu söylemlerden biridir.

(bkz: kaynak götüm)
pazar erkeği ise tezgahı kurup mallarını sergilemesi ve müşteri çekmesi normaldir. böyle meydan herifleri bana hep laleliyi hatırlatır. *
dışarıya çıktığımızda malı meydanda erkek göremediğimiz için '' bunlar erkek değilse ne o zaman?'' gibi soru işareti bırakabilen önermedir.**
sözlükteki prodil fotograflarına yansımamış ve hiç yansımayacak gibi duran önermedir.
teşircilik için kendini savunma ifadesi, aslında erkeklere daha çocukluk yıllarında empoze edilen durum "göster teyzlere pipini yavrum" ile başlar herşey, bu gazı alan çocuk ileride herkese çükünü göstermek ister haklı olarak, çocukken gördükleri pipiye kıkırdayan teyzeler ileride onun kocaman halini görünce korkar ve "sapık" der.(bkz: herşeyin küçüğü daha sevimli)
kim dedi bilmiyorum "boyu değil işlevi önemli" diye. boyut kesinlikle önemli zira gösterişli. bir de işlev eklenirse tam oluyor işte.
(bkz:#46384) numaralı girdimde belirttiğimin yanı sıra ''biz körüz zahar'' diye de eklediğim önermedir.
"erkeğin malı sokaklardadır" gibi de düşünülebilir. arada bir evine git olm ya.
(bkz: göster amcana çükünü)
(bkz: göster oğlum amcana pipini)
(bkz: amcası göster oğluma çükünü)
sözleri ile geçen bir çocukluk evresinden sonra benimsenen felsefe.
bearwww meydanında gerçek, ayisözlük meydanında şehir efsanesidir.
  • /
  • 2