erken boşalma

bazende partnere bir serzeniş olarak söylenebilir.

örnek:
x= namık
n= * haaaa!
x= bari bu sefer erken boşalma
n= hadi ordan bee! ben full aktifim. madem öyle sende yerken...
+geliyorum hueee
-tamam hayatım bekliyorum
+...aarrrgghhhhh
-hayvan ben yatak odasına geliyorsun sanmıştım.

ve benzeri repliklere neden olabilecek, hüsran yaratabilecek psikolojik olduğunu düşündüğüm sorun.
http://kisalt.be/ya3wpe
erken boşalıp bir daha bir icraat gösterilimiyorsa kötüdür. ama erken boşalıpta beklemeden veya bir süre bekleyip tekrar icraata geçiliyorsa sorun değil. erken boşalan sevgilinizi sevin sayın.boşalttığı şeylere sırf erkenci diye üvey evlat muamelesi yapmayın. hele bir ayının boşalttıklarına * hiç bir zaman üvey evlat muamelesi yapmayın. *
sıra ben de deyip, senin uzun süren performansından sonra daha girmeden boşalan ve acınılası duygular beslenilecek kişinin durumudur
cinsel ilişki sırasında erkeğin boşalmasını (ejakulasyon) penis girdikten sonra partnerini tatmin edemeden kontrol edememesi, isteğinden önce boşalma olmasına erken boşalma (premature ejaculation)'da denir...hiç dokunmadan karşı karşıya gelir gelmez egzamalı gibi kendi kendine titreyerek te boşalanları mevcuttur..erkeğin kendini yetersiz,eksik,zavallı,aciz hissetmesine neden olan trajik durumlardandır..
acemi sözlük yazarinin girdigi ilk entrysi ile ilk boşunu alma durumudur. çöldeki bedevinin kader arkadasi olma hissi uyandirir. moral bozucudur. tek teselli kaynagi ufukta beliren kutup ayisi silüetidir. sözlüge adim attar atmaz erken boş almistir ama, zamanla ortamin gediklisi olup, düsürecegi yogicanlarla, her firsatta sevişip, hayvanlar gibi boşalacagi günlerin hayalini kurup asilir... klavyesine....

(bkz: erken hoşalma)
+hadi hadi çabuk yatağa
- ne azgınsın sen
+sffhhşşş..
-oha ! lan oha ! selam verirken yapsaydında yorulmasaydık .
henüz tişörtün çıkmasıyla olan bu durum , sonrasında kendinden bile tiksindiğin durumdur .
erken boşalma, prematür ejakülasyon veya ejaculatio praecox, en sık rastlanan cinsel işlev bozukluğudur. erken boşalma, cinsel bir yetersizlik değildir. boşalma üzerinde kontrolün az sağlanması veya sağlanamamasıdır. hem erkeklerin hem de kadınların en fazla yakındıkları sorunların başında gelir.
"suç mu yani?" diye düşündüren ve asıl sebebini asla bulamayacağımız durum mu acaba? tıp hekimlerine seslenmek gerek: erken boşalıyoruz, çözüm istiyoruz!
kesinlikle başa bela bir durum, işlediğiniz günaha değmiyor bazen. kişisel tespitlerime göre;

-bünyeniz erken boşalmaya uygunsa
-uzun süredir mastürbasyon yapıyorsanız
-ön sevişmeyi uzun tutarsanız

başınıza gelebilir
bunun tam tersi de vardır ki iki taraf için bu da kabus olur. iki taraf da terden sırılsıklam olur. hangisine üzülmeli bilmem. çok yorulur insan be. hatta bazen vazgeçildiği bile olur
kızgın kumlardan serin sulara atlayamama durumu. acıklı emrah filmleriyle eş değer. *
erken boşalma nedir? en sık hangi yaşlarda ve ne sıklıkta görülür?
erkeğin ve partnerinin kendi isteklerinden önce olmasıdır.cinsel ilişkide en önemli şey uyumdur. bu yüzden de gerçek anlamda ortada bir erken boşalma sorunu olmayıp erkeğin kadının orgazmından önce veya ona ruhen yetecek kadar beraber olamadan boşalması bir cinsel uyumsuzluk ortaya çıkaracaktır. her yaşta olmakla beraber en çok genç erkeklerde görülür
erken boşalmanın sebepleri nedir?
erken boşalmanın sebebi %99 psikolojik nedenlerden ileri gelir. diğer %1 sebepse bedensel nedenlerdir.
psikolojik nedenler::
1-ilk cinsel deneylerinde problem yaşamak: erkeklerin ilk gençlik cinsel deneyimleri genelev veya masturbasyon olduğu için bu durumda çok defa hayat kadının aceleci olması, bir an önce işi bitirmek istemesi erkekte tek taraflı hazın gelişmesine neden olur. bu nedenlerle kişide erken boşalma meydana gelebilmektedir. aynı durumda masturbasyonda olmaktadır. yakalanma korkusu, gizili yapılma, aşırı heyecan gibi sebeplerden dolayı erken boşalma olup, ileriki hayatta bu alışkanlık haline gelebilir.
2- yanlış kanaat: gençlik yıllarında, sık sık, birden fazla orgazm olup sertleşme sağlanıldığından boşalmanın geciktirilmesi akla getirilmemiştir. kadının geç tatmin olabileceği düşünülmediğinden amaç sadece en erken şekilde boşalıp rahatlamaktır. evlenince de bu fikir sabitleşir ve beyinde yer yapar.
3- aşırı duygu birikime sahip ve aşırı heyecanlı olanlarda erken boşalma sık olarak görülür.
4- uzun süreli cinsel perhiz sonucu erken boşalma normal kabul edilebilir. burada yine heyecan büyük rol oynar.
bedensel nedenler:
- prostat büyümeleri ve prostat iltihapları, dış idrar yolu iltihapları erken boşalmaya neden olabilir.
- şeker hastalığı
- bölgesel üreme ve idrar yolu hastalıkları
- bölgesel duyu hasarı, sinirlerin hastalıkları
- karın ameliyatlar sonrası
erken boşalmanın tedavisi nasıldır ?:
cinsellikte en önemli şey uyumdur. uyum erkeğin erken orgazmı ve geç orgazmı karşılıklı anlayışı ile düzeltilebilinir.
erkeğin yaklaşımı ve davranışı, sevgi gösterisi, kadın orgazmı öne alınabildiği gibi, kadının yardımıyla erkeğin orgazmının geciktirilebilineceği mümkündür.
eşler kendi başlarına erken boşalmaya çare arasalar çok defa başarısızlığa uğrayıp, ümitsizliğe kapılırlar. buda daha sonra cinsel isteksizliğe hatta sertleşme sorunlarına neden olur. bir psikiyatrikten yardım almanız iyi olur. hatta bu konuda profesyonel destek almanızı, bir seks terapi merkezine kendiniz veya eşinizle beraber baş vurarak bu sorunu daha kısa sürede çözmenizi yerinde bir hareket olacaktır. doktordan veya seks terapi merkezlerinden yardım almanın utanılacak ve çekinilecek bir tarafı yoktur. çükü böyle olan bir çok hasta doktora başvurarak tedavi imkanı elde etmiştir. doktorlar bu tip hastalarla onlarca hasta ile karşılaşmıştır.
bunun yanında kadının ve erkeğin erken boşalmayı önleyecek bazı eksersileri vardır. biri şudur.
masters ve johnson: metodu: erken boşalmayı gidermek için orgazm ikinci plandır. birleşme anında erkek, boşalmanın yaklaştığını hissettiği an kadına kendi aralarında anlaştığı bir şekilde işaret eder. bunun üzerine kadın, penisin başını 4 saniye kadar kuvvetlice sıkar. bu, boşalma dürtüsünün zayıflamasına neden olacaktır. otuz saniye kadar sonra kadın yine eliyle eşinin penisini uyarmaya başlar. erkek boşalmak üzere olduğunu haber verince kadın yine sıkma yöntemini uygular. bu, erkek boşalana kadar 10-15 kez uygulanmalıdır. erkeğin bundan önce orgazma ulaşmasında bir sakınca yoktur. çift, bu yöntemle, orgazm olmadan uyarılma süresini uzattıktan sonra, sıra penisin dölyoluna girişine gelir. bunun için 7-15 günlük bir "sıkma" uygulamasının geçmesi gerekir. artık kadınla erkek cinsel birleşmeye geçebileceklerdir. bu, erkeğin sırtüstü yatması ve kadının üste çıkarak penisi içine alması şeklinde olur. ama bu noktada hiçbir zorlama ve sürtmenin olmaması önemlidir, çünkü amaç erkeğin dölyoluna girme duygusuna yavaş yavaş alışmasıdır. boşalmanın yaklaştığını anlayınca kadına işaret edecek ve o da gövdesini erkeğin üstünden biraz kaldırarak yine sıkma hareketine geçecektir. böyle birkaç uygulamadan sonra penisin dölyolu içine hareket ettirilmesi ve sürtme aşamasına geçilebilir. masters ve johnson, on yıllık araştırma dönemi içinde, bu yöntemi uygulayan 186 hastadan 182'sinin olumlu sonuç aldığını bildirmektedir.

ilaçlarla veya geciktirici spreylerle erken boşalmayı önler mi?
ilaçlarla veya geciktirici spreylerle bu sorunlar çözülmez sadece büyür.ilaçlar yan etkileri olarak da cinsel isteksizlik yapacaklar ve ruhsal durumunuz daha da bozulacaktır. medyada bol bol reklamı yapılan bu ilaçları ve spreyleri tavsiye etmiyoruz. fakat bazı geciktirici spreylerden fayda görenleri de biliyoruz. çok defa bu fayda geçici bir süre etkili olmakta fakat asıl sorun ortada durmaktadır.
biraz önce tüm keyfimi hiç eden olay. normalde çok takılmam, insanlık hali; ama dangalağın birine denk gelince tüm keyfim kaçto. internetten tanıştığım ve evlerimizin çok yakın olduğu u öğrendiğim biri ile bu gece buluştuk. buluştuk dediğim eve giderken ona uğradım. öncesinde 30 dakika telefonda konulmuştuk. telefonda tam bir kazanovaydı, ben de geç olmasına rağmen eve giderken uğrayayım dedim. eve girdim fazla oyalanmadan yatağa geçtik. ön sevişme de bile biraz acemiliğini anladım ki teşefonda kendini malina olarak anlatmıştı bu 40 yaşondaki abimiz. neyse çıplak kaldık. tam oral seks yapmaya başladım, adam “geleyim mi dedi?”. şaşırdım; ama ok dedim ve ağzıma geldi. buraya kadar sıkıntı yok. boşaldıktan sonra “devam edebilecek misin dedim?”, “hayır” dedi. bunda da sıkıntı yok da adam bir değişti. o romantik şovaşye gitti, yerine akp gençlik kollaro başkanı geldi. “ ramazan da yapmamak lazım, allah affetsin” filan demeye başladı. dedim ok ozaman sonra görüşürüz. kapıdan çıkarken de kafa tokuşturdu hayvan. gece gece iki kuruş zevkimin içine etti. yok arkadaş, bundan sonra macera aramayacağım. bildiğim, tanıdığım bir iki kişi var, çok görüşemiyoruz; ama keyifli vakit geçiriyoruz. sadece onlarla devam edeceğim.
  • /
  • 2