eşcinsel aday göstermiyoruz

yanlış anladıysam düzeltin ama doğrudan eşcinsel aday göstermiyoruzdan ziyade, "diyarbakır’da müftü, eskişehir’de eşcinsel aday göstermiyoruz" demiş, yani nabza göre şerbet vermiyoruz demeye mi çalışmış onu tam anlamadım. hani önceden eşcinselden de oy alıyordu fakat o oylar büyük oranda hdp'ye kaydığından bizleri de direkt hedef gösteriyor da olabilir bilemedim. sonuçta bu adamı şu zamanda fazla sallamamak gerekiyor o yüzden kafa yoramıcam.

"göstermiyoruz" derken "akp olarak göstermiyoruz" demek istemiş. yani adam diyor ki ben akp'yim kardeşim. gizliden akp'yi yönetmeye devam ettiğini ve şu anki başbakanın kukladan olup gerçekte başbakan'ında kendisi olduğunu ikrar ediyor; kendini ele veriyor böylece.

iyi de ondan eşcinsel aday beklentimiz yoktu ki. gene tribünlere oynamış gene bel altı vurmuş.

daha çok oy almak ve muhafazakar kesimin sempatisini kazanmak için eşcinselliği kullanacak kadar acizleşmek üzerine ibretlik bir cümle.
bu kadar homofobik kafalar ancak gizli eşcinsel aday gösterebilirler. hergün gazeteleriyle, tv kanallarıyla, milletvekilleriyle hep bu konu üzerinde durduklarına göre bir sürü eşcinsel aday doğrudan seçilmek için pusuda beklemektedir. tıpkı iran'da bir dönem yapılan iran da eşcinsel yok açıklaması gibi şimdi de, yeni türkiye'de de eşcinselliğe dair en ufak bir kırıntı yok.
cumhurbaşkanı erdoğan ve başbakan erdoğan yine biraraya gelmiş, güllüm yapmışlar belli ki. dünya tarihi daha henüz böyle bir fiyasko görmemişti. artık gördü. ileride tarih kitapları bu utancı bir bir yazacaktır.
söylemek istediği şey marvelous'ın dediği gibi aslında. fakat bunu anlatırken eşcinselleri kullanması gayet bilinçli. konuştuğu kitle ortada.
merak etmesin biz de eşcinsel aday göstersin diye ölmüyorduk.
baktı kürtler hdp ye iyice destek oluyor,dini bütün kürtleri tarafına çekmek için her şeyi deniyor.aman sen gösterme bizi aday falan hatta adımızı dhai ağzın alma git pareleller cehapelerle falan uğraş.zor olan hayatımızı daha da zora sokma.en kolay zarar verilen azınlık olan bizler sizin kirli ağızlarınızda olmak istmemiyoruz.senin bu açıklamaların pusuda bekleyen piçlere daha çok cesaret verecek maalesef.artık dönüşü yok bu işlerin en kısa zamanda bir nefret cinayetinden sanık seni referans gösterecek senin hakimin savcın iyi hal indirimi verecek.
bok yoluna gitmek istemeyen tüm lgbt bireyleri kendinizi ne pahasına olursa olsun savunun çünkü ne kanun ne devlet nede aileniz sizden tarafta.yaşamak için her yol mübahdır!
bir cumhurbaşkanı olarak kendisini akp temsilcisi gibi tanıtmasını geçtim, bunu artık rahatça yapmasınıda geçtim adama demezler mi akp neden izmir'den başı kapalı bir kadın aday göstermiyor diye. elbette her şehir aynı gelişmişlikte ve düşünce yapısında değildir. eskişehir bu gelişimi tamamlamış bir şehir. diyarbakır'da adamlar doğru düzgün okuma ve yazma bilmiyorlar eşcinsellik gibi dogmatik kitaplarca yasaklanmış bir konuyu mu onlara açıklayacaksın?

ama bunu yerler. ben size söyleyeyim.
iyi ki göstermiyorsunuz gösterdiklerinizi gördük yeterince ibret aldık bu kalsın iyi ki göstermediniz