eski sevgiliyi tek kalemde silmek

bunu yapamayan ya da zorlanan akıllı telefon kullanıcıları için bir uygulama. videoyu izleyin ve nasıl çalıştığını görün.

http://www.adamlaryapiyor.com/2012/09/04...
bir çok kişi için zor olan eylem. aslında "eski sevgili" dendiğinden itibaren zaten silinmiş varsayılır, sayılmalıdır. silinmemiş olsaydı eskimezdi hep yeni kalırdı öyle değil mi?
"eski" dediğim an tereddüt etmeden gerçekleştirdiğim eylemdir.
zordur,yıllar alabilir ama silindimide tam silinir. *
eski sevgiliyi hatırladıkça silmek için aldığım kalemle altını çizerim çok çok
hiç beceremiyorum ben bu işi. bilen birinden özel ders almak istiyorum.
yaklaşık 3-4 saniye süren işlemdir. ardından ben 4 bavulla ortamdan ayrılıp yazlığıma gitmiş, o da ilk uçakla madrid'e gitmiş ve geçtiğimiz aylarda ancak dönmüştür vatana. eğer silme işlemiyle ilgili bir sıkıntısı olan varsa, yazsın bana. her türlü eski sevgili itina ile silinir. * *
aslında tek kalemde silmek kolay gibi gözükse de karşı tarafın bunu başaramayıp saplantılı kaldığı durumlarda vardır. işte o zaman acı vermeye ve nefret duygusunu yoğunlaştırmaya başlar.
günümüz teknolojisinde zor bir eylemdir. neticede kalem dediğimiz şeyin silme işlevi yok. en fazla üstünü karalarsın, çiziktirirsin.

bir de serbest çaprıştıralım;

(bkz: eski sevgiliyi tek kalemde sikmek)
ne yaptığına bağlıdır.
cok kolay bi sey hatta ozel ders bile verebilirim ...
eski de olsa "sevgili" olması silinmemesi için yeterlidir!
can yücel'in bir şiiri vardı ismini hatırlayamadım. ama afili bir şiirdir.

"öyle bir gitmelisin ki ayrılık hayran kalmalı gidişine" gibi birşey idi..

başlığı görünce çok hislendim pata küte yazmak istediğimden yazıyorum. tek kalemde silmek, silinmesi gereken aşamada bir seçenek olarak çıkar karşımıza tahmin edersiniz ki. ya çamura yatarsınız haddini bildirmek istersiniz ya da sessiz kalıp ağzınızdan tek kelime çıkmasına izin vermezsiniz. evet yaptım bunu, çok da iyi yaptım, güzel de yaptım. takdir ediyorum kendimi. güzel gittim, bence ayrılığa yakışır şekilde gittim. seçenekler çoktu aslında, ben sessiz kalıp kendi kendime "geriye dön" komutu verip dönüp devam ettim yoluma.

aslında bunu haketmiyordu, ona iyilik yapmış gibi hissettim kendimi, haddini bildirmeliydim diyerek çok ikileme düşmüştüm. kendimi bağışlamam-affetmem gerektiğini farkettim. bu farkındalık çok şey hissettirmişti bana.

gururum yanıma kalanım oldu. kendimi daha iyi hissetmemi sağlamıştı hep. neyse konunun özünü söylüyorum; "kötü olan her şeyin hep sevgiye ihtiyacı vardır." bu değerli varlığı her şeye-herkese vermemeliyiz. *
asıl konu olan tek kalemde silmek değildir bence, o kararı alma aşamasında geçen süredir. * konu uzun vadede seyir edince adının ' tek kalemde' olması pek bir anlam ifade etmiyor bende.
sehabe'nin "seni silgiyle yazmadım ki tek kalemle sileyim" sözünü akıllara getirir.
çene yorduğunuz kadar zor değildir canlarım. hatta zorlanan varsa buyursun kapım açık.