filenin efeleri

türkiye erkek voleybol takımının lakabı. bi filenin sultanları değiller fakat neden onların da başlığı olmasındı. şuan dünya sıralamasında 14. sıradalar. fakat henüz milletler ligine çıkamadılar. 2022 challenger kupası finalinde küba'ya kaybederek son anda milletler ligine küba'yı yollamışlardı. bu yıl olur belki. altın ligde grup maçlarını tamamladılar, 6 maçta 5 galibiyet ile grup lideri olarak dörtlü finallere çıkmaya hak kazandılar. rakipleri ise hırvatistan, ukrayna ve çekya olacak. ilk iki takım 2023 challenger kupasına katılacak. challenger kupasını kazanan ülke ise milletler ligine katılmaya hak kazanacak. ayh hadi inşallah.
yarı finalde çekya'yı, finalde ukrayna'yı yenerek altın ligde şampiyon oldular. 2023 challenger kupası'nı kazandıkları takdirde filenin sultanları gibi milletler liginde mücadele edecekler. geçen yıl kıl payı kaçırmışlardı, bakalım bu yıl olacak mı? izleyip göreceğiz.
challenger kupasında çeyrek finalde dominik cumhuriyetini 3-1, yarı finalde (erken final diyebiliriz) ukrayna'yı 3-2 yenerek finale yükseldiler. diğer yarı finalde şili - katar maçının galibiyle final oynayacağız. şili de katar da kalite olarak bizim ekipten oldukça düşük seviyedeler fakat maç oynayarak kazanılır. finali de kazanırlarsa filenin sultanları gibi efeler de milletler ligine çıkacak ve milletler liginde dünyanın en iyi takımları ile mücadele edecekler. bol şans beybiler.
o kadar emekle altın ligde şampiyon ol, sonra challenger cup şampiyonu ol. vnl performansı şuan için içler acısı. tecrübesizlik tamam fakat hollanda gibi kanada gibi bize denk takımlara antalya'da kaybetmiş olmak vnl devamı için çok büyük sıkıntı. bari en azından o kadar emek verip çıktığınız milletler liginden daha ilk yılınızda tekrar düşmeyin olur mu?