gayler arası dedikodudan korunma yolları

ayısözlük şekerleri,
twitterdan sizin reklamınızı yapmaktan buraya az girdi girdiğimi farkettim,:)
aklıma takılan maruz kaldığımız konulardan birini yazayım, beyin fırtınası yapalım dedim.
dedikodu:
yeterince görünmezliğe kılındığımız alanlarda, mutlaka hepimizin muzdarip olduğu bir konu muhakkak. hatta benim burada bile karşılaştığım, yolda görünce "hmmm sen bunu yazmışsın,," dedirten durumlar yaşadım.
şimdi neden dedikodu ortamı olduğuna dair ilk tespitim yukarıda: az alanlar,
growlr tane tane adamlar var, hornet desen çöp zaten. peki nasıl korunacağız.?
benim ilk travmatik deneyimim:
savoy'da bayağı eğlenirken, kolileştiğim bir herif, trans bacıma "ayakları kokuyor" demiş, o trans bacı da sağolsun, bu toplumun ona öfkesini sinirli, agresif olarak ödeyerek yanımda kolim olmasına rağmen " lan bu kızın ayakları kokuyor, şu adam dedi" deyince, kendimi , dario argento korku filminde hissettim. trans bacıma "onun da götü kokuyor, ayak kokum ondan, çünkü sokarken zorlandım" demiştim.
neyse, başka bir olay da , kolime bir arkadaşımdan bahsedince, aşağılık herif, gitmiş arkadaşıma yazmış, arkadaşım da sağolsun" o h my god, wonderful chubby," diyerek, atlamış herifin üstüne, sonrasında arkadaşım benden o kolimle ilgili gizli kalması gereken bilgiler istediğinde epey kızmıştım.

1 - kolileri ve arkadaşlarımızı patates filtresi gibi elemediğimiz için, dedikodunuz elbet yapılacak, kaçış yok, sadece o dedikonunun sizin hayatınıza tecavüz edemeyecek alanlarını iyi koruyun.

2 - söylenen her şeyi takmayın, inanmayın,
bana ankara'da siktirmediğim yarak mı kalmamış, orospununb tekiymişim..vb. gibi hakaretler söylendi, halbuki kendi hayatlarını biraz kurcalasan, sadece benden daha az kapalı hareket ederek, en az benim kadar cinselliğini yaşamakta, o yüzden kulak arkası edin.

3 - herkes psikiyatrist kesilecek.

arkadaşların, yattığın adamlar işine gelmeyince sana ruh hastası, dengesiz diyecek ve bunu alana yayacak, halbuki dsm'den haberi bile yok, tıpı alaşağı edecek yorumlar yapacaklar, bilin.

4 - içinde yaşadığınız toplumun, analizini iyi yapın.

nesin? iyi tanı kendini, kendini tanırsan yattığıın kişileri de ona göre bilirsin, nasıl karakteri var? sosyal psikolojiye göre yorumlayabilirsin. tehlikeli mi?

5 - onların inadına yaşayın.

sizin cesaretini kıracaklar, siz elleri karanfilde elde etmediniz o yaşamı, siz ayten öğretmen'in babanıza "oğlunuzu maça mı götürseniz, kızlarla çok oynuyor" diye diye, salak durumlara maruz kalıp da o yaşa, o cinselliğe geldiniz.

6 - adamına göre davranın.

ben herifim taa pursaklarda sincanlarda ise anlatırım her şeyimi, hele de evli ise, ooo ailevi sorunlarımla meşk ederim, adam zaten kendinden menkul, benimle mi uğraşacak derim, gerçekten de en az zararı onlardan gördüm.

mesafe yakınsa, hele de eli kuvvetli ise, uzak durmaya , sadece iyi vakit geçirmeye çalışırım.

7 - dedikodu yapan arkadaşınız ise, tersleyin.

eğer bir arkadaşınız ise, çok sevmiyorsanız, o dakikadan sonra mesafe bırakın ya da terk edin onu. arkadaşlık hele de bizim en çok ihtiyacımız olan durumlarda , ender bulunması gereken bir durum.

8 - tamam deyin,

ilk başlarda çok ağladım, ciddiyim, sonra yavaş yavaş bana gelen dedikodularımda ya espri yapar oldum ya da "evet , tamam, so what" dedim. inanın karşındakinin yüz ifadesini görmeye değer.

9 - her şeye rağmen korunun.

bizi bize kırdırmak isteyen, kudurmamızı isteyen bu sikik toplumda az biraz korunarak kimse ile kavga etmeden korunun. sistemin istediği bu zaten, bizden bizi çalmak.

dedikodu alanlarından uzak durun mesela, ben 2 ay gitmediğim zamanlar oldu, ya da konuşmadığım zamanlar.

10 - altın kural: dedikodu yapmayın.

kimseye koliniz ile ilgili açık adreslerini ya da ...vb. paylaşacak kadar şeyler konuşmayın, hornetten gösterilen fotoya "tanımıyorum" deyin , yaparsanız karşınızdakinin epey güvenilir olduğundan emin olun.

eklenebilir bu örnekler. aklıma bunlar geldi. siz, lezbiyen misin, nasıl yani oluyor diyerek birilerinin fantazmasına maruz kalarak geldiniz bu güne, kendinizi koruyun, inadına da sevişin.
3 Entry Daha