göç edilebilecek ülkeler

şu haritadaki mavi ve tonlarıyla işaretlenmiş herhangi bir ülke ilk önce düşünülmelidir bence: https://en.wikipedia.org/wiki/file:world_marriage-equality_laws.svg

sadece ilgili haritadaki renk değerlendirmesi kıstasından dolayı değil, başka pek çok kıstas açısından da tercih edilesidir bana kalırsa.

bu ülkelerden avrupa'da olanlarının türkiye'ye yakınlık avantajı var ama yerel dil bilme dezavantajı var (genelin ingilizce bildiğini varsayıyorum, hiç bir dil bilmiyorsanız, nereye giderseniz gidin aynı dert olacak). ayrıca avrupa ülkeleri görece göçmenlik konusunda daha sıkıntılı.

bu ülkelerden abd, kanada, avustralya ve yeni zelanda olanlarında ingilizce biliyorsanız dil probleminiz olmayacak, ayrıca göçmenlik politikaları daha bir oturmuş, daha az milliyetçilik ile karşılaşma durumunuz var, ama bunlar da uzak.

bir de üçüncü klasmanda brezilya, uruguay, güney afrika cumhuriyeti var, buralar biraz daha egzotik takılacak ve macera sever tipteyseniz size ilginç fırsatlar sunabilir. uruguay özellikle bir ara popüler olmuştu bizim medyada.
ülkenin bitmeyen baskısından buhranlar geçiren serveti fünuncular gibi yeni zelanda ya taşınmayı düşünüp sonra toplanıp manisanın bir köyüne yerleşmek için güzel bir gün

(bkz: yeni zelanda )
sevdiklerinin olduğu ülkedir. sevgilin, ailen, arkadaşların ya da en azından geyik çevirebilecek birileri * olmadıkça hangi ülke olursa olsun göç büyük ihtimalle mutlu etmeyecektir. tabii kişiden kişiye değişir ve sabır gösterilir ise uzun dönemde (seneler) tekrar güzel bir çevre edinilebilir.
singapur. küçük yeşil güzel ülke.