google

arama motorunun önde gideni.
yapılan bir araştırmaya göre dünyadaki en ideal çalışılacak şirket konmunda.dev bir şirket. facebook u satın almıştı sanırım en son. şimdi de apple ile ilgilenmekte.
dede şevkati... ne ararsan var.
şunu mu demek istedin diye ukalaca yazmıyomu üfürüt oluyorum
iyi ki var.. onsuz bir internet düşünülemez...
sadece arama motoru olarak bilinen aslında android, gmail, gtalk, g+ gibi birçok nimetin babası gerçek anlamda dev şirket.
sevgililer gününe özel güzel bir video eklemişlerdir. ortak noktalar aslında sevgi için ne kadar da gereklidir.
google eşcinsel karşıtı yasaları olan ülkelerde aktivizm yapacakmış. aşkı yasallaştır kampanyasını başlatmış.

http://www.kaosgl.com/sayfa.php?id=11784
chrome çıktığından beridir arama sekmesine google.com yazmadığım için doodle'ları göremediğimi fark ettim. öyle güzel bir arama motorudur ki sitesini açmak zorunda bile kalmazsınız.
bir şeyi ararken evde anneniz neyse bu konuda internet aleminin anası da babası da google dır
son bir kaç saattir "hata! google chrome www.google.com.tr sitesini bulamadı" sayfası çıkıyor, adres çubuğunda bile çalışmıyor, ama google.co.uk adresi gayet normal, sorun bende mi yoksa genel mi? meraklardayım.
bugün 14. kuruluş yılını kutlayan dünyanın en çok kullanılan arama motoru.

o günlerde kullanılan sürümü şu şekildedir.

http://blogoscoped.com/files/google-com-history/1998.jpg
internet araması, çevrimiçi bilgi dağıtımı, reklam teknolojileri ve arama motorları için yatırımlar yapan çok uluslu amerikan anonim şirketidir. internet tabanlı hizmet ve ürünler geliştirir, ek olarak bunlara ev sahipliği yapar.[4] kârının büyük kısmını adwords programı aracılığıyla reklamlardan elde etmektedir.[2][5] şirket, larry page ve sergey brin tarafından, stanford üniversitesi'nde doktora öğrencisi oldukları sırada kurulmuştur. ikili, sık sık "google guys" olarak anılmaktadır.[6][7][8]
google, ilk olarak, 4 eylül 1998 tarihinde özel bir şirket olarak kuruldu ve 19 ağustos 2004 tarihinde halka arz edildi. halka arzın gerçekleştiği dönemde, larry page, sergey brin ve eric schmidt, takip eden yirmi yıl boyunca, yani 2024 yılına kadar google'da birlikte çalışmak üzere anlaştılar.[9] kuruluşundan bu yana misyonu "dünyadaki bilgiyi organize etmek ve bunu evrensel olarak erişilebilir ve kullanılabilir hale getirmek"tir.[10] gayri resmi sloganı ise, google mühendisi amit patel tarafından bulunan ve paul buchheit tarafından desteklenen[11] "don't be evil"dir. 2006 yılında, halen şirket merkezi konumunda olan mountain view, california'ya taşınmıştır.[12][13]
google'ın dünya çapında veri merkezlerinde bir milyondan fazla sunucuda çalıştığı,[14] bir milyardan fazla arama isteğini işlediği[15] ve kullanıcıları tarafından oluşturulan verinin gün başına yirmi dört petabayt olduğu tahmin edilmektedir.[16][17][18][19] kuruluşundan bugüne dek gerçekleşen büyüme hızı, şirketin temel web arama motorunun ötesinde ürünler, satın almalar ve ortaklıklar zincirinin meydana gelmesini sağladı. şirket, orkut, google buzz ve google+ gibi sosyal ağ araçları ile elektronik posta hizmeti gmail servisi gibi çevirmiçi verimlilik yazılımları sunmakta, ek olarak, web tarayıcısı google chrome, fotoğraf görüntüleme ve düzenleme yazılımı picasa ve anlık mesajlaşma google talk gibi uygulamalarla masaüstüne kadar uzanmaktadır. bunlar dışında, android mobil işletim sistemi gelişimine öncülük yapmıştır. cr-48 ana işletim sistemi olarak da bilinen yeni google chrome os,15 haziran 2011 tarihinden beri, samsung 5 serisi[20] ve acer ac700[21] gibi ticari chromebook'larda[22] kullanılmaktadır.
alexa, internette en çok ziyaret edilen web sitesi olarak abd odaklı "google.com"'u listelemektedir, youtube, blogger, orkut gibi google'a ait diğer siteler ve çok sayıda uluslararası google sitesi (google.co.in, google.co.uk vb.) ise en çok ziyaret edilen siteler arasında ilk yüz içinde yer almaktadır.[23] ek olarak şirket, brandz marka değeri veritabanı listesinde ikinci sırada yer almaktadır.[24] buna karşın google, gizlilik, telif hakkı ve sansür gibi konularda eleştiriler almaktadır
kullanıcılarında bayat bir nisan bir şakası yapan arama motoru devi. şaka ne mi ? google burun adında bir uygulama yapmışlar arama sonuçları ekranında sağ kısımda aradığınız öğenin kokusu için tıklayın diyor. yıllar önce korcan kararın sunduğu şok programında yapılmıştı. koksoca google'a yakışmadı arak nisan bir şakası.
1 nisan şakasının bokunu çıkartan arama motoru
türkiye tarafından en çok "bacak" kelimesine maruz kalan arayıcı, tarayıcı.
  • /
  • 2