google

piri reis ve haritasını ki haritanın 500.yılı adına doodle ile sevindirmiştir. hoş sadece biz görüyoruz neye seviniyorsam.
"gugul" şeklinde okunan arama motoru. gogul diyenler vardır ki hoşlanılan kişiden soğuma nedenlerinden biridir benim için.
2014 soçi kış olimpiyatları için hazırlamış olduğu gökkuşağı renklerindeki doodle mesajını yerine ulaştırmıştır.
okunuşuna dair çeşitli söylentiler olan arama motorudur. "gagıl" diye okuyanı da duydum fakat "gogul" ve "gogıl" en alışılagelmişidir. olmazsa olmazımızdır büyüğümüzdür.
sıkça kullandığımız arama motoru olan google, yeni bir güncellemesini açıklamış. (bilgiye dayalı güven algoritması)
aramalarımızda artık daha doğru ve güvenli sonuca ulaşacağımız kesin. bunun sebebi arayıcıya sunulan listenin bilgi-doğruluk bazlı olması. eskiden sadece fazla tıklanma alan siteler üst sıralarda yer alırken. artık böyle bir şey konusu değil. böyle bir güncellemenin sıralamalarla oynayacağı kesin ama daha fazla doğru bilgiye ulaşacağımız için doğru bir hareket diye düşünüyorum.
trans bireylere özel bir spor salonunun tanıtım videosunu yayınlamışlar. özellikle trans onur haftasında ve lgbti onur haftasında yayınlamış olmaları da ayrıca güzel.

sanırım en lgbti dostu şirket. yirim len sizi *
takvim uygulaması için play ve app store'da kullandıkları ekran görüntüsünde "john ve mark'ın evlilik kutlaması" etkinliğine yer vererek eşcinsel evliliği desteklediklerini göstermişlerdir.

9981
"a long time ago in a galaxy far far away" şeklinde arama yapınca klasik star wars yazıları şeklinde sonuçlar akmaya başlıyor.
beethoven'ın doğumgünü için acayip eğlenceli bir doodle hazırlamış. girin oynayın.

http://www.google.com/doodles/celebrating-ludwig-van-beethovens-245th-year
ilk önce adsense ve admob nedir, onlardan bahsedeyim. adsense, sitelerde google reklamları göstererek para kazanmaya yarayan bir hizmet. admob ise android ve ios uygulamalarında reklam göstererek para kazanmayı sağlayan bir hizmet.

15 gün önce, adsense hesabımı kafalarına göre iptal ettiler.* adsense hesabım gittiği için admob da kullanamıyorum. admob sayfasına gidince "adsense hesabınızda sorun var" diyor ve admob sayfasını açmıyor. sitelerinde "tekrar adsense'e üye olabilirsiniz" diyorlar ama üye olma sayfasında site adresi istiyor. admob'a üye olurken site adresi falan istememişti. ben de google sites ve blogger ile site açıp linki koymayı denedim, o da olmadı. yeni bir web site açmayı bile düşündüm ama o da olmuyormuş. şaka mı bu? yardım sayfaları ve forumları o kadar işlevsiz ki. uzman denilen üyeler o kadar mal ve salak gibi. lan ben torpil olayı bi tek türkiye'de var sanıyordum. nerede mal var koymuşlar siteye. soru soruyorum, yanıt alamıyorum. yeni bir hesap da açamam. bu hesabın aktifleşmesi için paşa paşa gittim, 75 lira yatırdım. dalga mı geçiyorlar? ne bi yardım maili adresi var, ne bi şey! sinir oldum gece gece.

hiçbir bok anlamadıysanız merak etmeyin. ben de hiçbir bok anlamadım.

neden ısrarla admob kullanıyorsun diyenlere: ısrarla değil, ama oyun yapımına başladığım zaman tanıdığım bir şirketin hizmetini kullanmak istemiştim. ayriyetten reklamları oyun içerisine yerleştirme konusunda başarılı olmuştum. eğer farklı bir şirketin hizmetini kullanırsam bir de onunla uğraşacağım. mantıklı mı? değil!

anca doodle'lara kasın siz.
parayı görünce iyice kuduran, iyice kendinden tiksindirten bir yapı. google play services'ı kimseye danışmadan, ayrı bir klasöre atmışlar. ilk önce aradım bulamadım, internette araştırınca bulabildim. ondan sonra servisin, uygulamaya nasıl entegre edileceğini anlatmamışlar. bu da yetmezmiş gibi, sitelerindeki api referans yerini hala düzenlememişler. madem hiçbir boka yaramayacak orası, neden var? google ad services birincisiydi, bu vurdumduymazlık ikinci oldu. tabi tekel oldukları için büyük ihtimalle siklerinde olmayacak.

düzenleme: kullandığım ide deprecated olmuş.
2016 yılında türkiye'den kullanıcılar en çok neleri aramışlar, kısa bir video hazırlanmış.

http://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-38471086
10 bin çalışanı nefret söylemi içeren siteleri işaretleyecekmiş, böylelikle nefret ve homofobi içeren siteler aramalarda arka sayfalarda bulunabilecek. örneğin google arama moturuna “eşcinsellik nedir” yazan kullanıcının karşısına ilk çıkan içerik, eşcinselliği hastalık kabul eden homofobik bir site olmayacak.

http://asdilgbti.ayisozluk.com/2017/03/2...
google plus, sosyal ağ sitelerinden birisidir. google plus hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu yazıda http://bilgihanem.com/google-plus-nedir-nasil-kullanilir/ öğrenebilirsiniz.
son yayınladıkları reklam gayet sade, enfes ve lgbti temalı olmuş.

bir çok firmanın seo çalışması yaparak google'da üst sıralara çıkma çalışmasından önce adwords ile müşteri bularak sitelerine trafik akışı sağlıyorlar. bu aslında mantıklı, ancak kaliteli web tasarım ile kalite puanını artırarak çalışma yapmak verim sağlar. öteki türlü harcanan ile kazanılan arasındaki uçurum dağlar kadar oluyor. eğer adwords nedir ve nasıl kullanıldığı bilinmiyorsa adwords uzmanından yardım almak en mantıklısı.
an itibari ile arama motoru, haritalar servisi iptal olan firma..

ya da ülkemiz "iletişim özgürlüğü" kapsamında kısıtlamaya gidildiği içindir bilemiyorum.

lisede okurken din öğretmeninin herşeyi google amcaya sorun dediği günler aklıma geldi. ayrıca en kapsamlı arama motoru.
  • /
  • 2