hamam böceği

basli basina igrenc bir yaratik. boyle igrenc ve gereksiz bir yaratik bir sure sonra kanatlanip ucuyor. bu aptal bocege bile kanat veren tanri insanlara cok acimasizsin bebegim ya
ne uzaylılar ne yılanlar ne fareler ne örümcekler ne de bir başka şey; ben bunlardan fena tırsıyorum ayıcanlar. hele ki bunların bir de uçanları var ki onlar beni bayıltma etkisine sahip. ismi geçtiğinde bile değerlilerim* çivi gibi oluyor. havalar da ısınıyor umarım piyasaya çıkıp beni hayattan soğutmaya başlamazlar yine, yeni, yeniden..
böceklerin en sevimlisidir,zira öğrencilik zamanlarımda evimin sıfır olmasına rağmen zamanla hamam böceği üretim ortamına sahip olmasını sağlamıştım.geceleri bilgisayar başında iken küllüğün içinde gezer benimle beraber radiohead dinlerdi,sonra hemen ışığı yakar onu mutfağa kadar kovalardım,yemek yaparken,yemesi için hep bir şeyler verirdim.özledim lan çiko *
annemin kafka'nın dönüşüm kitabını okuduktan sonra "ya birinin evladıysa böceğe dönüşmüşse" diyerek öldürmeye kıyamadığı hayvanat. öğrenciyken benim evde de peyda olmuşlardı da bir arkadaşım böcek ilacıyla fıs fıs sıkarak bunlardan birini kovalarken hamam böceği bir anda dönüp arkadaşımı kovalamaya başlamıştı. hatun kaçıp yatağın üstüne çıkmıştı. gözlerimle görmesem inanmazdım ama bildiğin köpeğin insanı kovalaması gibi arkadaşımı kovalamıştı parmak kadar böcük.
çiyanla birlikte en sevmediğim 2 hayvandan biridir. sevmemenin yanında ağır tiksinirim de bu hayvandan. elimle yılan tuttum ama bu hayvanın ölüsüne bile elleyemem o kadar tiksiniyorum bu haşereden.
ama bu böyle gitmez kendilerine burdan barış çubuğu uzatıyorum ve bu konuyu konuşmak için cihangir saunaya davet ediyorum. bu böyle gitmez etraflıca konuşalım yani
dişilerinin bir kere döllenmesi yeter.ömrü boyunca biriktirdiği yumurtaları zaman zaman yumurtlar.böyle bir kaltak böcüktür. *
dünyanın en hızlı böcekleri diye duymuştum.
tutabilene aşkolsun, nasıl koşuyorlar. *
meteora direnmekle kalmamış, evrim geçirerek artık atom bombası ve radyasyona da dayanabilen bu böceğin facebook durum iletisi de şöyledir :
kafası olmadan dokuz gün yaşayabilen, dokuz gün sonra da açlıktan ölen, esasında sokma/ısırma gibi faaliyetlerde bulunmasa da, kanalizasyonlarda yaşadığı için envai çeşit mikrop taşıyan ve bu mikropları yiyeceklerin üzerinde gezerek ve yiyeceklere kusarak bulaştıran, genelde karanlık ve nemli yerlerde yaşayıp ışık açıldığında pıtı pıtı pıtı pıtı dağılmaları akıllara zarar bir görüntü oluşturan, çok hızlı üreyen, ve birini öldürürken aslında daha fazla yavru meydana getirmesini sağlayacak şekilde yumurtlamasına yol açtığınız, böcek ilacından kesinlikle etkilenmeyen (ilaç sıkıldığında gider, ilaç etkisi bittiğinde geri gelir, çözümü yuvasını bulmaktır) dayanıklı haşere.

dinozorları yok eden meteor bile hamamböceklerini etkileyememiştir. 1000 küsür çeşidi var diye okumuştum bi yerde.

not: bizim evde mutfağı bir kere hamamböcekleri basmıştı, ne yaptıysak kurtulamadık, çare mi? bütün mutfağı yıktırıp yeniden yaptırdık!!) ona göre!
herkesin iğrenç bulduğu bu mahlukat insanlardan daha temizmiş ve ölüm nedenleri de insanlardan kaptıkları bakterilermiş. vay anasını!
gözlerine sabun kaçip kaçmadigini merak ettigim hayvanat. birde terleyip terlemediklerini merak ediyorum.
bak şimdi tüylerim diken diken oldu. hamam fantezisi diye açın şu başlığı tekrardan. ne o böcek möcek.
demin iki küçük kızın konuşmasına denk geldim. onlara göre hamamda çalışan böcekmiş.*
bu hamam böceği denen canlı seni beni toprağa gömer de ona yine bir şey olmaz.