he-man

çizgi filmdir.. yarı çıplak gezer, adalelali vucudu ve elinde kılıncıyla kötülüğe karşı durur.
gölgelerin gücü adına. zaman tüneli.... dön geriye...he-man ve atılgan. spastik korkak prens adam ve tırsak kaplanı büyülü bir kılıç sayesinde he-man yani evrenin en güçlü adamına ve atılgan diye fırlak bir kaplana dönüşür. baş düşmanları muscle biri olan iskeletor dur. gülüşü çok komiktir. birde havada uçan orka diye ayrı bir spastik te vardı. vay be ne seyrederdik. sonradan she-ra diye dişi versiyonunuda çıkardılar.
iğrenç esprilerin başrollerini oynamaktadır.

- he-man bankaya hesap açtırırsa kimin adına açtırır?**

(bkz: iğrenç ötesi espriler)
kankam olur kendileri.*

(bkz: orko)
she ra adında bir kız kardeşi olan çizgi film kahramanımız.
bunu vakt-i zamanında muhafazakâr bir televizyon kanalı da gösteriyordu yeni bir seslendirme ile. he-man "gölgelerin gücü adına!" deyip level 666'ya ulaşıyordu ya... bu dindar kanalın seslendirmesinde "allah'ım bana güç ver!" olmuştu he-man'in nidası. komedi.
koyu sarı saçlı, kara kaşlı, kürk donlu, steroidle şişmiş gibi duran vücutlu eternialı çizgi film kahramanı. her zaman general duncan ile aralarında bir ilişki olduğundan şüphe etmişimdir. iste he-manin gayliginin ispati
http://www.cracked.com/article_15668_the...
gölgelerin gücü adına erkek olan kahraman. *
gölgelerin gücüne giden kahraman.
kılıcı bir dönemin oyuncakçılarının vazgeçilmez parçasıydı. mahalleden çocuklarla cenk ederdik resmen. hoş herkes he-man olur kimse iskeletor olmaya yanaşmazdı. güzel günlerin güzel bir çizgi filmiydi.