homofobik üniversiteler

bir zamanlar süleyman demirel üniversitesi de böyle idi. değiştiğini pek sanmıyorum.
içinde boğaziçi üniversitesi'nin kesinlikle olmadığı üniversitelerdir. yakın zamanda gerçekleştirdiği benim çocuğum film gösterimi ile de bunu tekrar kanıtlamıştır.
bir zamanlar trakya üniversitesi hormonlu domatesi hak edecek denli homofobik davranışlar sergilemiş idi.
homofobilerinin sebepleri, gerekçeleri, örnek olaylar, uygulamalarla ifade edilse daha iyi bilgileneceğimiz başlıktır. yoksa, fobik olmayan okul mu var neredeyse.
(bkz: mustafa kemal üniversitesi)

cemaat güdümlü bir üniversite olup bünyesinde yaşayan eşcinselleri ötekileştirme çabasına girmiştir
bütün üniversiteler. çünkü toplumumuzun en avam kesiminden en aydın kesimine kadar tüm sınıflarında homofobi var. bir üniversitenin tamamen gey dostu olması ya da gey düşmanı olması gibi bir şey zaten olamaz. olsa olsa bazı hocalar ya da bölümler daha rahattır bazıları daha tutucu ve gey düşmanıdır. ben geylerin öldürülmeleri gerektiğini söyleyen profesörler de tanıyorum, öğrencisi gey olduğunu bilip ona sahip çıkan ve destekleyen profesörler de tanıyorum. son olarak şunu eklemek gerek üniversitedeki kadrolaşmalar benzer zihniyetteki adamların bir yerlere gelmesini sağladı ve bu nedenle akademi daha homofobik bir hale geldi. üniversitelerimiz için acınası bir vaziyet doğrusu.
herkes kendi üniversitesine göre bilgilendirirse çok sevinirim. çünkü tercih zamanımda gerçekten gözde bulundurmam gereken konulardan biri.
ömrümün artık homofobiklerle geçmesini istemiyorum.