homofobik üniversiteler

bir zamanlar süleyman demirel üniversitesi de böyle idi. değiştiğini pek sanmıyorum.
içinde boğaziçi üniversitesi'nin kesinlikle olmadığı üniversitelerdir. yakın zamanda gerçekleştirdiği benim çocuğum film gösterimi ile de bunu tekrar kanıtlamıştır.
bir zamanlar trakya üniversitesi hormonlu domatesi hak edecek denli homofobik davranışlar sergilemiş idi.
homofobilerinin sebepleri, gerekçeleri, örnek olaylar, uygulamalarla ifade edilse daha iyi bilgileneceğimiz başlıktır. yoksa, fobik olmayan okul mu var neredeyse.
(bkz: mustafa kemal üniversitesi)

cemaat güdümlü bir üniversite olup bünyesinde yaşayan eşcinselleri ötekileştirme çabasına girmiştir
bütün üniversiteler. çünkü toplumumuzun en avam kesiminden en aydın kesimine kadar tüm sınıflarında homofobi var. bir üniversitenin tamamen gey dostu olması ya da gey düşmanı olması gibi bir şey zaten olamaz. olsa olsa bazı hocalar ya da bölümler daha rahattır bazıları daha tutucu ve gey düşmanıdır. ben geylerin öldürülmeleri gerektiğini söyleyen profesörler de tanıyorum, öğrencisi gey olduğunu bilip ona sahip çıkan ve destekleyen profesörler de tanıyorum. son olarak şunu eklemek gerek üniversitedeki kadrolaşmalar benzer zihniyetteki adamların bir yerlere gelmesini sağladı ve bu nedenle akademi daha homofobik bir hale geldi. üniversitelerimiz için acınası bir vaziyet doğrusu.
herkes kendi üniversitesine göre bilgilendirirse çok sevinirim. çünkü tercih zamanımda gerçekten gözde bulundurmam gereken konulardan biri.
ömrümün artık homofobiklerle geçmesini istemiyorum.
aynı zamanda eğitim kalitesi düşük üniversitelerdir. muhtemelen söylev ya da deneme yazar gibi yazılan tezlerle bir yerlere gelenlerin bolca olduğu üniversitelerdir. yani türkiye'deki pek çok üniversitedir diyebiliriz.
ankara üniversitesi sanırım ki homofobik değildir
konya selçuk üniversitesi derdim lakin bizim dönemde öyle bir rektör vardı ki . sayesinde bir sürü öğrenci topluluğu kurulmuştu. o öğrenci toplulukları içinde lgbt topluluğuna benzer bir oluşum bile vardı. hatta şenlik kortejinde şehir meydanında da gökkuşağı bayrağını sallamışlıkları da vardır. şimdilerde var mıdır bilemem lakin o zamanlar güzeldi. nerden mi biliyorum çünkü ben üniversitede okudum.
istanbul medeniyet üniversitesi homofobikmiş. olabilir tabii bilmiyorum sonuçta üniversiteyi ama adamlar resmen trollemiş :d homofobi ve medeniyet.
en azından devlet üniversiteleri için bu şekilde bir etiketleme yapmak mümkün değil ki. üniversite dediğimiz şey evvela cumhurbaşkanı tarafından atanan bir rektörle yönetiliyor. fakültelerin de türlü kafadan dekanları var. onun haricinde birbiriyle hiç alakası olmayan dünya görüşlerine sahip de hocaları. bir hocanın dersinde özgürce konuşabileceğiniz şeyleri bir başkasında aklınızdan bile geçirmeye cesaret edemezsiniz. biri torpille kadro bulmuş yobaz öküzün önde gidenidir, diğeri çağı takip eden açık görüşlü ve aydın bir akademisyen. aynı üniversite çatısı altında kaç farklı iklimin aynı anda yaşandığını görseniz inanamazsınız.

öğrenci kitlesi konusu ise biraz daha farklı bir mevzu. şehrine ve öğrencilerin nereden geldiğine göre değişiyor daha çok.