iphone 6

türkiye'de bu gece satışa sunulmaya başlanan yeni model iphone. iphone 6 ve iphone 6 plus seçenkleri ile birlikte. 2 bin 349 tl ile 3 bin 249 tl arasında satılan telefonlar için kadıköy ve bakırköyde uzun kuyruklar oluşmuş.

retina hd ekran, tam srgb standardı, daha geniş görüntüleme açısı için çift etki alanlı pikseller, ön yüzünde parmak izine dayanıklı yağ tutmayan kaplama, birden fazla dil ve karakteri aynı anda görüntüleme desteği var imiş. ayfoncular yaşadı hadi gene iyisiniz len.

https://www.apple.com/tr/iphone-6/
bulundugum yerde artik eskidi, oyle bir moda efinim. herkes aliyor ve bukmeye calisiyor sapik gibi.
bugun gidip bu cihaza ve abisi plus'a baktim. demem odur ki buyuk elleriniz varsa, para da bolsa plus alin. ama lutfen bukmeyiniz, yazik verilen paraya.
apple kullanıcıları apple ne çıkartsa seviyorlar sonuçta. pek kullanmadığım hatta kullandığımda bile yadırgadığım için sevemediğim bir markadır zaten. ama gel gelelim rakipleri htc, nokia, samsung , lg ve sony ürün geliştirme konusunda çıtayı baya bir yükselttiler. hal böyleyken iphone 6 oldukça zayıf görünmekte. hele hele artık telefonda aradığım başlıca özellik olan suya toza karşı dayanıklılık söz konusuyken asla almayacağımı bildiğim telefondur. misal, xperia z3 compact özellikleriyle iphone 6 yı zayıf bırakıyor.* . fiyatı muhtemelen 1500-1700 tl aralığında olacak. daha üstün seçenekler varken niçin 2300-2600 tl bir iphone'a vereyim hiç aklım almıyor.

*(bkz: sikerim kaşesini)
1 senelik azmim sonucu bugün alacağım markanın son versiyonu.
tabi ben kendime 4s alacağım için kendisi pek beni ilgilendirmiyor.
(bkz: günümüz teknolojisinden 2 nesil geride olmak)
bana göre 5s den o kadar da farklı olmayan; ancak tüketim çılgınlarının gösteriş, daha fazlasına herkesten önce sahip olma felsefeleri ve ''ama bu ayfonn bebeeğem'' naralarıyla saldırdığı akıllı telefon.

benim blackberryim de bükülebiliyor; ama baş ve işaret parmağımın arasında tutup aşağı yukarı sallayınca. * *
"dear iphone 6 users; welcome to 2012"

dün media markt'ta hem htc one a9, hem lenovo s90 hem de reeder bişibişi modeli olarak 3 ayrı birebir kopyasının satılmakta olduğunu gördüm, çok ilginç geldi. sanırım iphone 6 almak istemeyip ölümüne androidçi olup ama iphonelar için üretilen enteresan kılıflara içi gidenler için üretilmiş olabilirler.

bir de hakkaten, telefon boyutlarının hayvan gibi büyüdüğü, 5 inçin standartlaşmaya başladığı bir noktada, ayfon hala 3.5 inç modellerle piyasada kalamazdı, büyüdü, iyi oldu bu ayfon 6 ile.
4 senedir iphone 6 kullanan biri olarak ios13 ile iphone serüvenime son verip androide geçiyorum. sırf güncelleme almak için 10bin veremem bi telefona. vereceksem de en azından bi işe yaramalı. ne bileyim çamaşır, bulaşık yıkamalı, ütü falan yapmalı o telefon.