iran

böyle görüntüler de çıkıyor bu ülkeden. idam edilecek olan adam sepha üzerinde ne varsa tekmeliyor, sonrasında celladı tekmeliyor, kelepçesinden kurtulup bir kaç tanesini yumrukluyor. adam ölüme meydan okumuş gücü yettiğince. cellada tekme attığı anda halktan alkışlar duyuluyor. bu düzen de yıkılacaktır elbet. yani umarım.

http://www.dha.com.tr/dhavideogaleri.asp...
ak cehennem döneminin onursuz dış politikasına karşı bir posta daha koymuş taşaklı bir devlettir.

türkiye’nin suriye’ye olası bir askeri müdahalesiyle ilgili olarak, türkiye’nin suriye’de tampon bölge oluşturma planına tepki gösteren iran meclisi ulusal güvenlik ve dış siyaset komisyonu başkanvekili mansur hakikatpur, “suriye’nin türk askerlerinin mezarlığına dönüşmesini istemeyiz” açıklamasını yapmıştır.
helal olsun!
skandal bir kadın futbol takımına sahip ülke.

(bkz: iran kadın futbol takımı)
son günlerde iranlı evli erkekler "eşime eşitlik" şeklindeki bir sosyal medya etkinliğine destek veriyorlar. erkeklerin "eşitlik isteyen" kadınların yanlarında oluşu oldukça hoş.
yeni türkiye cehenneminin islamcı-müslüman (?!) mimarlarının ve seçmenlerinin, ruslarla birlikte düşman ilan ettiği bağımsız, onurlu ve güçlü bir islam devleti.
adamlar 1990'lı yıllarda muhalefetteyken hep örnek aldığı bir rüyaydı iran...
iktidara geldikten sonra, ne kadar doğucu, islamcı ve onurlu bir politika izledikleri ortada!
tam iran ile ilgili bir şeyler okuyordum ki, solda başlığı görüp tıkladım. diğer islam ülkelerinin aksine, başkanları sürekli değişiyor.
rock, metal, blues, cazz gibi müziklerin yasak olduğu ülke. bu müziği sevenler gizli gizli dinliyorlarmış. ne acı, müzik bile yasaklanabiliyor. bizim geri kafalılar da bu yönetime özlem duyuyorlar!
efendim irana defalarca gittim. aynı pasaportla defalarca da evropa gezdim. hatta bir arkadaşım amerikan da gitti irana girdiği pasaportla.

özellikle hava güzelse gece 11 12 de parklarda dolaşan kadınlar caddede parkta koşan spor yapan kadınlar görebilirsiniz. tabi ben sadece tahran gördüm.

ayrıca iranin en işlek caddesinde growlrda tanıştığım adamla orta refüjde öpüşük arabalar geçerken. insanlar kibar ve eğitimli. kadına tacizi bırak en ufak bir rahatsızlık vermemeye çalışıyorlar. kadınlar genellikle tayt üzeri tunik giyip başlarının yarısını örter gibi yapıyorlar.

değişik bir yer.
gitmeyi çok istemekle beraber çekindiğim ülkedir. özellikle fotoğraf çekimi için fazlasıyla görsel yakalayabileceğimiz sürpriz alanlarla doludur. ya nasip.
kendisi gibi sinemasının da çok güzel olduğu çok başarılı yapımların çıktığı en çok merak ettiğim ülkelerden biridir. şöyle bir video hazırlamışlar.
erkekleri mükemmel. ego sıfır galiba bunlarda. fotolarımı beğenip duruyorlar.
baskentinde dort duvar arasinda inanilmaz orgy partileri donen ulkelerden biridir. baski altinda yasayan her toplum gibi baski inanilmaz bir disavurum aksettirir. ayrica turkiyede oldugu gibi cinsiyet gecisi ameliyatlari, trans bireylere zorunlu tutulur ve aksi halde buyuk bir kesimden ve devletten kabul gormeyen bir kimlik halinde kalir.
gidip görmeyi istediğim egzotik ve bizden ülke.inşallah bu sene giderim.tarihi ve doğası ile ölmeden önce gidilmesi gereken yerlerden.ayrıca nüfusunun çoğunu türk ve kürtler oluşturur.fars'lar nüfus bakımından iki etnik grupdan sayıca azdır.
muhalifleri rejime nasıl bilenmişse gazze’ye saldıran israil’i israillilerden fazla destekliyorlar. tanıdığım en minnoş insanlarla ilk defa ters düştük resmen.
  • /
  • 2