kadın bedeni üzerinden iğrenç küfürler

kadın bedeni üzerinden kabul edilemeyecek küfürlerin savurulmasıdır. iğrençtir gerçekten. aynı eşcinseller üzerinden yapılan iğrenç küfürler gibidir.

(bkz: kıvırma lan ibneler gibi)
(bkz: götveren)
(bkz: erkek eşcinsellerin kadın bedenini pek de kafaya takmasalar da ciddiye alıp sorumluluk duymaları)

eklemeden duramayacağım:
aybaşın mı tuttu?
amcık hoşafı.
veriyo.
açmış nah buraya kadar!

bu liste uzatılabilir, hiç de değeri yok. önemli olan bu pespaye lafları üreten aç, dengesiz, yalnız kimselerin gayler için de taşınması zor laflar üretmeleri.

kadınlarla aynı kefeye konmak beni hep rahatsız etmiştir; ki, bazı heterolar, bazı "ful aktifler" bu şekilde davranıyorlar. geyler, tıpkı kadınlar gibi, kimilerinin pis laflarla egolarını tatmin ettikleri yemler! oysa kendi cinsimden -yeri gelince- hoşlanmam, karşı cins ile benzer görülmeme neden oluyorsa burada büyyyüüüük bir pislik var demektir. bu pisliğin abarmasının nedeni belki erkek olduğumuzu hatırlayıp o "gariplere" yeterince tepki vermemek.

yanlış (ya da çok kişiyi rahatsız edecek) birşey söyleyecek olabilirim; ancak demirtaş gibi bir politikacının, kürt milliyetçisi olmayan birçok kimsenin bu denli sempatisini kazanmasının bir nedeni de acaba terör (evet, kelime bu) değil mi? "ağlamayan çocuğa süt verilmiyor" mu? dişlerini gösterip bazen de ısırmayınca hep "okka altına" mı gidiyorsun?"

bu konu, üzerinde ciddiyetle durulması gereken dinamikler içeriyor. bu yüzden biz gayler -belki de- bu kadar gök kuşağı rengi olacağımıza -hani nasıl diyeyim- biraz silahlanıp, erkek olduğumuzu göstermemiz mi gerek acaba?

yoksa o ortama hiiiiç bulaşmayıp, onlara rahat ve neşeli olmayı öğretmemiz mi?

gerçekten bilemiyorum.en iğrenci orospu çocuğu dur. birinin yaptığı şerrrefsizlik yüzünden annesine dil uzatmak. ığğğ.


(bkz: anasının ne suçu var)
(bkz: doğurmasaymış)
öncelikle küfür eden birisi değilim, normal hayatımda çok nadir küfür ederim. cinsiyetçilikten çok ağız alışkanlığı ile söylenendir bu küfürler. mesela ben bunu bir erkeğe "xx amına koyiyim senin ya her şeyi mahvettin" şeklinde kullansam bu erkek bedeni üzerinden kadın bedeni üzerine iğrenç küfür mü oluyor? hiç sanmıyorum. küfür genel olarak iğrenç bir şey, bunun bedeni falan yok, koyulan bir vücut varsa koyan da bir başka vücut. içe dönük edilgen cinsellikte penisi etken bir organ ve penise sahip kişinin güç sahibi olması gibi bir durumu övmüyorum, nitelemiyorum bunu kullanıyorken. iki kadının aralarında "amına koyiyim" demesi de iğrenç, bir erkeğin diğer erkeğe "götünü sikiyim" demesi de iğrenç. ha ben de ağzına dolayanlardan rahatsızım kişisel olarak, ama anlam bütünlüğü yakalamak için "amına koyiyim" gibi bir ifadenin kullanılmasını da sakıncalı bulmuyorum. her duruma yirmi beş yıl boyunca şelale dibinde meditasyon yapmış budist olarak yaklaşamıyorsanız pekala sinirlendiğiniz durumlarda yapıştırırsınız bir küfür ağız alışkanlığından. ha ağzınıza hiçbir zaman bulaşmadıysa da kullanmak gibi bir zorunluluğunuz yok, küfür sadece basit bir tepki. bunu kullanırken ne kadın vücudunu aşağılıyorum, ne sikeni yüceltiyorum. yok kahve ağzı, yok terbiyesiz, yok cinsiyetçi, yani o amına koyiyim tepkisini bir paragrafa döksem, lirik bir dans gösterisi olarak dışa vursam çok daha anlamlı mı olacak? hayır. kısacası küfür yerinde güzeldir, küfür eden insanların samimiyetine güveniyorum. her küfürde "am dedin ve cinsiyetçi bir ibnesin" moduna girmeyin lütfen. teşekkür ediyorum.
nefret ettigim kufurlerdir. hayatim boyunca asla kullanmadim.
sikmeli/sokmali, ama koymali kufurler kullanildiginda sorun su ki; istediginiz kadar reddedin, kadini asagilamasindan gectim cinselligi siddet olarak bir cezalandirma araci olarak kullanmis olunuyor. ve evet, " kadin dusmaniyim, bu sebeple derhal cinsiyetci kufurler etmeliyim" seklinde dusunulmedigi de asikar. iste bu noktada, ataerkil toplum yapisi devreye giriyor. erillik oyle islemis ki bilincaltina, bunun farkinda degiliz. erkegin cinsel organi cezalandirma araci olarak kullaniliyor cogu cinsiyetci kufurde.
ki su carpik anlayis da gorulmuyor; cinsellik bir siddet ( kufur de siddettir) araci olarak kullaniliyor.
sinirlenildiginde neden "seni sikerim" deniliyor mesela. "seni amarim" gibisinden bir tabir neden yok mesela? ataerkil toplum yapisi yuzunden gucun penisle ozdeslestirilmesinden olabilir mi acaba? ayni sekilde iktidarin?
cinsiyetci kufur etmek sadece erkekte olan bir sorun degil, ayni sorun kadinda da var. cunku toplumun bize dayattigi tam olarak da bu. dort taraftan kusatilmislik icindeyken elbette suclayamayiz kisiyi lakin dile dikkat etmek bu kufurleri tercih etmemek de kisinin elinde. bu anlayisla mucadele etmek kisinin elinde. herseyden once mesrulastirmamak gerekiyor.
guzel bir yazi var; linkini buraya birakayim.

http://yasamakhayatadegdirir.wordpress.c...

sikme eylemi sadece erkeğin yaptığı bir şey olarak kullanılmaktan çıkarsa büyük oranda iğrenç olmayacak küfürlerdir. artık kadınların da seks yaptığını ifade ederken fuck kelimesini kullanmaya başlaması gibi yani. ammak gibi sonradan kelime üretmek yerine zaten var olan ve aynı amaca hizmet edecek kelimenin zihinlerdeki anlamını değiştirmek en mantıklısı.
bence.
kadın bedeni üzerinden bahsedilen her aşağılayıcı kelime, cümle iğrenç değil mi
toplumumuzda kadın zaten başlı başına bir ezik, pasif, ucube gibi kelimeler ile denk düştüğü için bir insana kadın gibisin demen bile küfür etmen için yeterlidir.
ve bunun getirdiği iğrenç küfürler de cabası.
maalesef ne kadar bizler bu ağzımıza yapışmış lafların farkında olsakta, istemsizce söylediğimiz zamanlar oluyor.

*sokmak, sikmek, amına koymak, amcık vsvs.